دستگیر یک تبعه ترکیه در آلمان به اتهام جاسوسی

تاریخ انتشار پست : 1395-9-27 دسته : بین الملل

آلمان یک تبعه ترکیه را به اتهام جاسوسی دستگیر کرد.

دستگیر یک تبعه ترکیه در آلمان به اتهام جاسوسی

آلمان, روابط برلین آنکارا, تبعه ترکیه, ترکیه, کردهای ساکن المان, جاسوسی, بین الملل, تنش در روابط, رویترز, دادستانی آلمان

به نقل از طاها پخش به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر دادستانی آلمان از دستگیر یک تبعه 31 ساله ترکیه که مشکوک به ارائه اطلاعات در مورد کردهای ساکن آلمان به سازمانهای اطلاعاتی ترکیه بود، خبر داده است.

دفتر دادستانی آلمان روز جمعه با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این خبر افزود: پلیس این فرد را که فقط با استفاده از حروف اول نام و نام خانوادگی اش به عنوان « ام . اس » معرفی شده است، روز پنجشنبه در هامبورگ دستگیر و خانه او را جستجو کرد.

این دستگیر می تواند تنش در روابط بین آلمان و ترکیه را که هر دو از اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو ) هستند تشدید کند. ترکیه برلین را به پناه دادن به اعضای حزب کارگران کردستان ( پ ک ک ) و افراطی های دست چپی گروه « دی اچ ک پ - سی » که حملاتی را در ترکیه انجام داده است، متهم می کند.این در حالی است که دولت آلمان این ادعاها را رد می کند.

در بیانیه دادستانی آلمان آمده است:« فرد دستگیر شده در ارتباط با کار برای سازمان اطلاعات ترکیه و ارائه اطلاعات در مورد کردهایی که در آلمان زندگی می کنند از جمله محل های کار و سکونت آنها، تماس هایشان و فعالیت های سیاسی شان به شدت مشکوک است.»

دفتر دادستانی آلمان در مورد ارتباطات این فرد با آنکارا و اینکه او چه مدت است که در آلمان زندگی می کند اطلاعاتی منتشر نکرده است.

فرانک والتر اشتاینمایر وزیر خارجه آلمان ماه گذشته از اقدام دولت ترکیه در دستگیر رهبران مخالف کرد انتقاد کرد و گفت: آنکارا حق دارد با تروریسم مبارزه کند؛ اما نمی تواند از این مبارزه برای توجیه ساکت کردن مخالفان استفاده کند.

روابط بین این دو کشور عضو ناتو از ماه ژوئن و زمانی که پارلمان آلمان به اعلام قتل عام سال 1915 ارامنه توسط نیروهای امپراطوری عثمانی به عنوان نسل کشی رای داد تیره شده است. این تیرگی با نگرانی های روزافزون آلمان در مورد بازداشتها و تعلیق های جمعی در ترکیه از زمان کودتای نافرجام این کشور در ماه ژوئن تشدید شده است.

منبع : باشگاه خبرنگارانبازداشت یک تبعه ترکیه در آلمان به اتهام جاسوسی - آکا www.akairan.com/.../news2016121711302879186.ht... آلمان یک تبعه ترکیه را به اتهام جاسوسی بازداشت کرد. بازداشت یک تبعه ترکیه به اتهام جاسوسی از کُردها در آلمان | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/29833973 - بازداشت یک تبعه ترکیه به اتهام جاسوسی از کُردها در آلمان. سرویس جهان- اداره بازپرسی فدرال آلمان از بازداشت یک مرد ترک تبار به اتهام جاسوسی از ... آلمان یک تبعه ترکیه را به اتهام جاسوسی بازداشت کرد | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/29839212 - آلمان یک تبعه ترکیه را به اتهام جاسوسی بازداشت کرد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، دفتر دادستان آلمان از بازداشت یک تبعه ... آلمان یک تبعه ترک را به اتهام جاسوسی برای ترکیه بازداشت کرد / پلیس ... porsyar.com/10625778 پلیس آلمان یک تبعه 31 ساله ترک را که مظنون به جمع آوری اطلاعات از زندگی کُردها در آلمان برای آژانس‌های اطلاعاتی ترکیه بود، دستگیر کردند. آلمان یک تبعه ترک را به اتهام جاسوسی برای ترکیه بازداشت کرد www.bia2akhbar.com/details.php?id=4857246 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دفتر دادستان فدرال آلمان روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: پلیس آلمان یک تبعه ... آلمان یک تبعه ترک را به اتهام جاسوسی برای ترکیه بازداشت کرد kokonews.ir/news/352446 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دفتر دادستان فدرال آلمان روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: پلیس آلمان یک تبعه 31 ساله ترک را که ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :