هفت نفر به دنبال نامزدی جناح چپ فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری

تاریخ انتشار پست : 1395-9-27 دسته : بین الملل

هفت نفر به منظور دریافت کاندیداتوری رسمی جناح چپ در انتخابات سال 2017 فرانسه نامزد شده اند.

هفت نفر به دنبال نامزدی جناح چپ فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری

بین الملل, انتخابات ریاست جمهوری فرانسه, فرانسه, انتخابات فرانسه, جناح چپ فرانسه, راست گرایان فرانسه, فرانسوا اولاند

به نقل از طاها پخش به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ هفت نفر در انتخابات درون حزبی برای تعیین نامزد جناح چپ فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 این کشور نامزد شده اند.

هفت نامزد از جمله شش مرد و یک زن درانتخابات درون حزبی چپگرایان فرانسه که در روزهای 22 و 29 ژانویه برگزار می شود شرکت می کنند.

توماس کلی رئیس نهاد برگزار کننده انتخابات درون حزبی چپگرایان فرانسه امروز در این باره گفت: در مجموع 24 نفر در ابتدا برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 نامزد شده بودند؛ اما با در نظر گرفتن شرایط و حمایت های لازم برای شرکت در این رویداد سیاسی، ما هفت نفر که دارای سابقه فعالیت سیاسی بودند انتخاب کردیم که پنج نفر آنها در دوران ریاست جمهوری فرانسوا اولاند، سمت های وزارتی داشته اند.

با این حال اختلافات زیادی بین شخصیت های جناح چپ از نظر گرایش سیاسی وجود دارد.

ژان لوک ملانشون نامزد چپ رادیکال و امانوئل ماکرون، وزیر اقتصاد پیشین فرانسه هر دو اعلام کرده اند که در انتخابات درون حزبی چپگرایان فرانسه برای گزینش نامزدی آنها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 شرکت نخواهند کرد. هر کدام از این دو نفر بر طبق نتایج نظرسنجی از 13 درصد آراء برخوردار هستند.

اما برتصویر در جناح راستگرای افراطی، ژان «مارین لوپن»، رهبر جبهه ملی فرانسه، از همین الآن رقابت های انتخاباتی خود را با فرانسوا فیون، نامزد جناح راست و میانه فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 این کشور، شروع کرده است.

در چنین فضا و شرایط دشواری اولاند که به خاطر عملکرد نه چندان خوب اقتصادی اش طی پنج سال دوره ریاست جمهوری محبوبیت زیادی در میان مردم ندارد مجبور شد برای یک دوره دیگر ریاست جمهوری کشور نامزد نشود. مانوئل والس نخست وزیر اولاند از این فرصت استفاده و با کناره گیری از سمتش ، خود را برای شرکت در این انتخابات درون حزبی نامزد کرد.

مانوئل والس 54 ساله که جناح راست سوسیالیست های فرانسه را نمایندگی می کند امیدوار است که جناح چپ را که اکنون به شدت دچار اختلاف شده است متحد کند. اما در این مسیر باید با آرنو مونته بورگ وزیر اقتصاد پیشین فرانسه، بنوا هامون و ونسان پیون، دو وزیر پیش آموزش فرانسه، سیلویا پینل، وزیر پیشن مسکن، فرانسوا دو روژی، نماینده طرفدار محیط زیست در پارلمان فرانسه، و ژان لوک بنامیاس، نماینده فرانسه در پارلمان اروپا، رقابت کند.

برای تعیین نامزد نهایی چپگرایان در انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه در مجموع سه مناظره برگزار خواهد شد. در روز 25 ژانویه نیز دو نامزد نهایی با هم رقابت خواهند کرد .

برگزار کنندکان انتخابات درون حزبی چپگرایان فرانسه برای گزینش نامزدی آنها درانتخابات ریاست جمهوری سال 2017 می گویند به احتمال عمده میزان مشارکت در این رویداد سیاسی، کمتر از سال 2011 خواهد بود. در سال 2011 حدود دو میلیون و 700 هزار نفر در انتخابات درون حزبی چپگرایان فرانسه برای گزینش نامزد آنها درانتخابات ریاست جمهوری این سال شرکت کرده بودند.

این در حالی است که در انتخابات درون حزبی راستگرایان فرانسه برای گزینش نامزد آنها درانتخابات ریاست جمهوری سال 2017 بیش از چهار میلیون نفر شرکت کرده اند.

منبع : باشگاه خبرنگارانچالش چپ های فرانسه در انتخابات 2017 ریاست جمهوری | انتخابات - قطره www.ghatreh.com/.../چالش-های-فرانسه-انتخابات-ریاس... انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه در شرایطی بهار سال آتی برگزار می ... و پنجمین رییس جمهوری فرانسه) در دو مرحله، روزهای 23 آوریل و هفت می (سوم و هفدهم ... این در حالی است که سوسیالیست های فرانسه به عنوان حزب چپگرا که ... در حقیقت مهترین گزینه جناح چپ برای تصدی نامزدی اصلی .... استخدامی 2 نفر منشی خانم ... هفت نفر به دنبال نامزدی جناح چپ فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری / هفت ... wwwkhabar.ir/10861910 هفت نفر به منظور دریافت کاندیداتوری رسمی جناح چپ در انتخابات سال 2017 فرانسه نامزد شده اند. فرانسوا فیون کیست؟ - فرانسه - RFI fa.rfi.fr/فرانسوا-فیون-کیست؟-20161127/فرانسه فرانسوا فیّون، نخست وزیر پیشین فرانسه، همانگونه که انتظار می‌رفت، در دور دوم ... و این چنین رسماً به نامزدی این جناح و بویژه حزب «جمهوری خواهان» برگزیده شد. ... نیکلا سارکوزی از جناح راست در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در سال ۲۰۰۷ در ... همان سال به عنوان نماینده پاریس در پارلمان انتخاب شد و به دنبال اختلاف با ژان ... انتخابات ریاست جمهوری فرانسه: هفت نامزد انتخابات مقدماتی جناح چپ ... hendevaneh.com › ... › خبرگزاری‌خارجی › Radio France پیشتر از 9 نفر به عنوان نامزد نهایی این انتخابات نام برده می‌شد که در نهایت دو نامزد ... انتخابات ریاست جمهوری فرانسه: هفت نامزد انتخابات مقدماتی جناح چپ معرفی شدند. واکنش‌ نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه نسبت به پیروزی ترامپ www.yjc.ir/.../واکنش‌-نامزدهای-انتخابات-ریاست‌جمهوری-... آلن ژوپه در واکنش به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، اظهار داشت: ... «ژان-لوک ملانشون» از جناح چپ فرانسه، نیز نتیجه انتخابات را تقصیر هیلاری کلینتون دانست ... مشاور اسد: انگلیس به دنبال مرحله جدیدی از استعمار در منطقه است ... هلاکت هفت نفر از عناصر داعش در حمله پهپادی آمریکا در شرق افغانستان. اولاند نامزد انتخابات ریاست جمهوری نمی شود | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/28951381 - فرانسوا اولاند از نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه انصراف داد. ... که اگر وی نامزد این انتخابات شود، فقط هفت درصد آرا را به خود اختصاص خواهد داد. .... ای که جناح چپ فرانسه این تصمیم اولاند را اقدامی شجاعانه و شایسته و جناح راست .... به دنبال انصراف رسمی فرانسوآ اولاند رئیس جمهور فرانسه از نامزدی در انتخابات ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :