طرفدار پرسپولیس هستم / شرایط در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست

تاریخ انتشار پست : 1395-9-28 دسته :

نفیسه روشن گفت: اگر کسی به ورزش علاقمند باشد با استفاده از امکاناتی که دولت ایران در اختیار مهاجرین قرار داده به راحتی می تواند پیشرفت کند.

شرایط در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست/طرفدار پرسپولیس هستم

زنان در افغانستان, حوزه افغانستان, فوتسال, نفیسه روشن, باشگاه خبرنگاران, ولایت دایکندی, ورزش افغانستان, مهاجر افغانستان, تیم پرسپولیس, ورزش زنان, ورزش مهاجرین در ایران, علوم سیاسی, شورایعالی ورزش مهاجرین

نفیسه روشن مربی فوتسال افغانستانی در گفت وگو با خبرنگار طاها پخش ، درباره روند ورودش به عرصه ورزش و موفقیت هایش در این حوزه اظهارداشت: خانواده ام حدود 35 سال پیش از ولایت دایکندی افغانستان به ایران مهاجرت کردند و من در سال 1368 در سمنان متولد شدم و ورودم به عرصه ورزش به این علت بود که از دوران نوجوانی علاقمند به فعالیت در رشته های ورزشی متفاوت مانند شنا، دومیدانی، گلف بودم تا بالاخره در سال 87-88 به صورت حرفه ای وارد ورزش فوتسال شدم.

وی با اشاره به اینکه دختران خانواده های مهاجر افغانستانی اغلب به علت محدودیت های دست و پاگیر فرهنگی و حالت مالی ضعیف نمی توانند به ورزش روی بیاورند، تصریح کرد: از نظر من اگر کسی واقعا به ورزش علاقمند باشد، با استفاده از امکاناتی که دولت جمهوری اسلامی ایران در اختیار مهاجرین قرار داده به راحتی می تواند پیشرفت کند و در عرصه هایی که در آن علاقمند است فعالیت داشته باشد.

این بازیکن موفق فوتسال مهاجرین با بیان اینکه ورزش در میان زنان افغانستان از جایگاه چندانی برخوردار نیست، گفت: مربیان و بازیکنان فوتسال افغانستان به لحاظ سطح حرفه ای و حالت بدنی در شرایط بدی قرار دارند. تیم های ورزشی مهاجر در ایران با اینکه با مشکلات مالی مواجهند و مشکلاتی نظیر عدم بودجه برای کرایه سالن، خرید توپ و دروازه کوچک و... دارند، زمینه فعالیت برای آنان از داخل افغانستان مهیاتر است.

روشن با اشاره به اینکه شرایط تیم داری فوتسال بین زنان و مردان بسیار مختلف است، اظهار داشت: آقایان به راحتی برای تیم هایشان اسپانسر پیدا می کنند، اگر هم اسپانسر نداشته باشند خودشان بودجه ای را برای اداره تیمشان اختصاص می دهند. این در حالی است که شورایعالی ورزش مهاجرین هیچگونه همکاری برای ارتقا و راحتی فوتسال زنان ندارد.

وی اضافه کرد: در مظلومیت تیم فوتسال زنان مهاجر همین بس که هیچ خانواده ای از مهاجرین برای تشویق و تماشای بازی فرزندش به ورزشگاه ها نمی آید به طوری که بسیاری از بازیکنان در این رشته فعالیتشان را از پدر و مادر و خانواده شان مخفی نگه می دارند.

این بانوی ورزشکار افغانستانی با بیان اینکه زن بودن سدی برای پیشرفت در ورزش نیست، گفت: معتقدم زنان توانایی و استعداد برای پیشرفت را به اندازه مردان دارند و اگر این استعداد باحمایت جامعه همراه شود حتما به موفقیت های بزرگ خواهد انجامید.

این زن فوتسالیت با اینکه فضای کاری بین بازیکنان و مربیان بسیار دوستانه است، گفت: شهر سمنان 4 تیم فوتسال بیشتر ندارد اما ما برای اینکه در زمان بازی فضا را گرمتر کنیم با پررنگ تر کردن ضعف ها و ایرادات تیم مقابل و به قول معروف کری خوانی می پردازیم که این به معنای ایجاد خصومت بین بازیکنان نیست و همیشه سعی می کنیم صمیمیت و رابطه خود را حفظ کنیم.

روشن در مورد درآمدی که از بازی در این حوزه به دست می آورد نیز گفت که بانوان فوتسالیست درآمدشان به اندازه ای نیست که بتوان در مورد آن صحبت کرد و بیشتر بازیکنان از روی علاقمندی شخصی در این حوزه فعالیت می کنند.

این بانوی موفق افغانستانی با اشاره به اینکه تصمیم دارم دوره های مربی گری فوتسال را بگذرانم تا در صورت درخواست و حمایت فدراسیون فوتبال افغانستان به کشورم بروم، یادآور شد: در میان تیم های ملی فوتسال زنان و مردان دنیا برزیل و فرانسه و سوئد و ایران را می پسندم.

وی همچنین یادآور شد در بین تیم های فوتبال ایران طرفدار پرسپولیس هستم و در میان تیم های فوتسال نیز تأسیسات دریایی، دانشگاه آزاد و حفاری بازی های بسیار خوبی را از خود به ارائه می گذارند.

روشن با بیان اینکه همه جوانان افغانستانی باید در کنار ورزش به تحصیل نیز توجه ویژه ای داشته باشند، خاطرنشان کرد: من اگر درس نمی خواندم پشیمان می شدم و اکنون هم بسیاری از بازیکنان حاضر در لیگ های برتر فقط مدرک تحصیلی دیپلم دارند و هنگامی که با آن ها صحبت می کنم می گویند بزرگترین اشتباهمان این بود که درس نخواندیم!

منبع : باشگاه خبرنگارانشرایط در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست/طرفدار پرسپولیس ... www.yjc.ir/.../شرایط-در-ایران-برای-مهاجرین-علاقمند-... شرایط در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست/طرفدار پرسپولیس هستم. نفیسه روشن مربی فوتسال افغانستانی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ... شرایط در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست/طرفدار پرسپولیس ... khabarfarsi.com/u/29880543 - شرایط در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست/طرفدار پرسپولیس هستم. نفیسه روشن گفت: اگر کسی به ورزش علاقمند باشد با استفاده از امکاناتی که دولت ایران ... شرایط در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست/طرفدار پرسپولیس ... wwwkhabar.ir/10873401 شرایط در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست/طرفدار پرسپولیس هستم ... اگر کسی به ورزش علاقمند باشد با استفاده از امکاناتی که دولت ایران در اختیار مهاجرین ... واکنش افاضلی به شایعه حضورش در نفت تهران - بازنشر 24 baznashr24.com/search/?q=واکنش...به...در...تهران واکنش ترابی به شایعه حضورش در پرسپولیس ورزش > فوتبال ملی - هافبک چپ تیم ... شرایط در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست/طرفدار پرسپولیس هستم ... سوزوکی به رئال گل بزنم مثل رونالدو خوشحالی می کنم - بازنشر 24 baznashr24.com/search/?q=سوزوکی+به...می... پرسپولیس بهترین تیم ایران است/ به پرسپولیس گل بزنم، خوشحالی نمی کنم .... شرایط در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست/طرفدار پرسپولیس هستم ... بازگشت یک میلیون مهاجر به افغانستان در سال جاری - خبر نورآباد noorabad.com/fa/rssreader/news?sec_id=45&id... وزارت مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان از بازگشت یک میلیون مهاجر به ... در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست/طرفدار پرسپولیس هستم. پایگاه خبری صنعت برق - برق نیوز BarghNews - اردوغان: اتهامات علیه ... barghnews.com/fa/rssreader/news?sec_id=255... رییس جمهور ترکیه اتهامات احمد ایشچی نسبت به ژنرال دوستم را ... شرایط در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست/طرفدار پرسپولیس هستم. بینی شکسته شده سرپرست جوانان استقلال توسط یک لیدر | سرویس خبری servicekhabari.com/311137 شرایط در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست/طرفدار پرسپولیس هستم ... امتیاز خبر: 84 از 100 تعداد رای دهندگان 53. بینی شکسته شده سرپرست جوانان استقلال توسط یک لیدر. خبرهای مرتبط. درگیری خونین مقابل باشگاه استقلال/ورود پلیس به شکستن بینی! tabnak- ... استقلال یا پرسپولیس اولویت زهیوی ... بازگشت یک میلیون مهاجر به افغانستان در سال جاری - اخبار روز tasna.ir/site-users-link.php?id=2740506 وزارت مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان از بازگشت یک میلیون مهاجر به ... در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست/طرفدار پرسپولیس هستم. اسپانسر حرف توبرف www.shabakema.com/news/search/?q...page=3 سازندگان فیلم سلام بمبئی اطلاعیه ای را به شرح زیر منتشر کردند: بدینوسیله به .... شرایط در ایران برای مهاجرین علاقمند به ورزش مهیاست/طرفدار پرسپولیس هستم.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :