کاهش تولید پسماند با تفکیک زباله

تاریخ انتشار پست : 1395-9-28 دسته :

۱۰ درصد از پسماندها از مبدا تفکیک و به ایستگاه های ثابت و یا به ناوگان بازیافت تحویل داده می شود.

کاهش تولید پسماند با تفکیک زباله

اصفهان, کاهش تولید, پسماند, با تفکیک زباله

به نقل از طاها پخش از طاها پخش ،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: پسماندها در ۳ بخش َتر، خشک و ویژه تقسیم بندی می شود و پسماندهای ویژه شامل پسماندهای عفونی، خرده شیشه، لامپ های کم مصرف، بطری های اسپری، باتری موبایل ها و ... است که باید در نایلون های قرمز رنگ جمع آوری شود و به ناوگان پسماند خشک و یا به ایستگاه های ثابت بازیافت تحویل داده شود.

امیرحسین کمیلی افزود: ۸۰ ایستگاه ثابت بازیافت در شهر برای جمع آوری پسماند خشک وجود دارد که برخی به صورت ساختمانی و برخی کانکس احداث شده است و ناوگان جمع آوری پسماند در هر محله ای به صورت هفته ای یا یک هفته در میان برای جمع آوری پسماند در محله ها حضور پیدا می کنند.

وی با بیان اینکه حالت بازیافت از مبداء در شهر اصفهان نسبت به سایر شهرهای دیگر کشور مناسب است، ادامه داد: ۱۰ درصد از پسماندها از مبدا تفکیک و به ایستگاه های ثابت و یا به ناوگان بازیافت تحویل داده می شود ولی با توجه به اینکه شهروندان اصفهانی از فرهنگ بالایی برخوردار هستند، تفکیک پسماند از مبداء باید به بیش از ۱۰ درصد افزایش پیدا کنند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه روزانه حدود ۱۰۰۰ تن پسماند در کارخانه پردازش و کود عالی بازیافت می شود بیان کرد: ۳۵درصد از پسماندهای تولید شده در شهر اصفهان پسماندهای خشک است که ویژگی بازیافت و تبدیل به ماده و انرژی را دارد

کمیلی با تاکید بر اینکه تفکیک زباله از مبدا در کنار صرفه جویی و بهداشت شهر، میزان قابل توجهی سوددهی اقتصادی را در بردارد.افزود: باید توجه داشت که ورود مواد بازیافتی به پسماند تر، هزینه های سنگینی را بر شهر تحمیل می کند و اگر این هزینه با تفکیک مواد کاهش یابد، در پروژه های عمران شهری مصرف می‎شود.

وی با اشاره به اینکه باید فرهنگ پسماند بین شهروندان نهادینه شود، عنوان کرد: تفکیک پسماندهای تر، خشک و ویژه در منازل از سوی شهروندان ضروری است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه یکی از اصلی ترین مؤلفه های مدیریت پسماند کاهش تولید پسماند است و شهروندان باید تولید پسماند تر را کاهش دهند، اضافه کرد: از این رو بهتر است مواد غذایی را به اندازه مصرف کنند تا بخش زیاد آن از بین نرود و وارد پسماند نشود.

کمیلی با بیان اینکه ۷۰ درصد پسماند به چرخه طبیعت باز می گردد، ادامه داد: مواد بازیافتی از هم جداسازی و مابقی به عنوان ضایعات در کارخانه کود آلی دفع می شود ومواد آلی برای تبدیل شدن به کود کمپوست باید در معرض هوا قرار گیرد، ۲ ماه طول می کشد که مواد آلی به کود کمپوست تبدیل شود و اگر این ماده به کود تبدیل نشود برای طبیعت و خاک زمین بسیار خطرناک خواهد بود و با این فرایند مواد آلی ماده ای مفید برای خاک می شود.

وی در ادامه گفت: در طرح های توسعه سازمان مدیریت پسماند، مشغول برنامه ریزی و طراحی هستیم تا پسماند آلی را در هاضم های بی هوازی تبدیل به کود کنیم و در این فرایند گازی تولید می شود که می توان آن را به برق تبدیل کرد.

منبع : باشگاه خبرنگارانکاهش تولید پسماند با تفکیک زباله | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/29883302 - کاهش تولید پسماند با تفکیک زباله. 10 درصد از پسماندها از مبدا تفکیک و به ایستگاه های ثابت و یا به ناوگان بازیافت تحویل داده می شود. سایت های دیگر. ایمنا. کاهش تولید پسماند با تفکیک زباله - آکا www.akairan.com/.../news2016121813101356107.ht... ۱۰ درصد از پسماندها از مبدا تفکیک و به ایستگاه های ثابت و یا به ناوگان بازیافت تحویل داده می شود. كاهش توليد پسماند و تفكيك در مبدا در اصفهان به يك فرهنگ تبديل شده است isfahan.ir/ShowPage.aspx?page_=news... معاون خدمات شهري شهرداري اصفهان با بيان اينكه كاهش توليد پسماند و تفكيك از مبدا در ... براي اجرايي شدن قانون پسماند بايد با گذاشتن زباله ها خارج از نوبت برخورد كرد ... تفکیک،از ۳۵درصد حجم زباله تهران می‌کاهد/زباله سوزها تا ۲هفته دیگر ... www.mehrnews.com/.../تفکیک-از-۳۵درصد-حجم-زبا... نکته دوم اینکه ما میزان زباله را کم نمی‌کنیم، با ارائه شیوه های درست می‌توانیم ... ناشی از تفکیک زباله حجم قابل توجهی از تولید پسماند را کاهش می دهد. تفکیک زباله های خانگی امری ضروری است - شهرداری ایلخچی www.sh-eilkhchi.ir/HomePage.aspx?TabID...fa... مهمترین بخش مرتبط با شهر وشهروندان پسماندهای عادی به خصوص زباله های خانگی می باشند. ... به عبارت دیگر اصلاح الگوی مصرف گام موثر در کاهش تولید زباله می باشد. کاهش ۳۵درصدی زباله با تفکیک زباله - تابناک مازندران www.tabnakmazani.ir/.../کاهش-۳۵درصدی-زباله-با-تف... همین اطلاعات نشان می دهد متوسط سرانه زباله تولید شده در شهر تهران ۳۲۰ ... درصدی ناشی از تفکیک زباله حجم قابل توجهی از تولید پسماند را کاهش می دهد. [PPT]مدیریت جامع پسماند omid.mui.ac.ir/sites/omid.mui.ac.ir/files/shafiei.pptx زباله عفونی ( مواد آلوده با خلط، خون، ادرار، مدفوع و ترشحات بیماران و تمام وسایل و مواد مصرفی ... کاهش منابع تولید; اقدامات مدیریتی و کنترل مناسب; تفکیک پسماند. آموزش تفکیک زباله را همانند جمع آوری آن تکرار کنیم eghbalshakeri.ir/آموزش-تفکیک-زباله-را-همانند-جمع-آو... ... مدیریت پسماند برای آموزش و فرهنگ سازی در جهت کاهش تولید زباله و تفکیک از ... وی در ادامه با اشاره به میزان تولید زباله در تهران اشاره کرد و گفت: روزانه ۶ هزار تن ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :