ترامپ رسماً به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد

تاریخ انتشار پست : 1395-9-30 دسته : سیاسی

مجمع گزینندگان آمریکا بامداد سه شنبه رسماً دونالد ترامپ را به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور این کشور انتخاب کردند.


خبرگزاری فارس: «مجمع گزینندگان آمریکا» (الکترال کالج) بامداد سه شنبه (به وقت تهران) رسماً «دونالد ترامپ» را به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور این کشور انتخاب کرد.

رئیس جمهور آمریکا, ترامپ«ترامپ» در حالی بامداد سه شنبه حداقل 270 رأی الکترال لازم برای معرفی رسمی به عنوان رئیس جمهوری آمریکا را کسب کرد که تظاهرات های گسترده در این کشور، خواستار پیشگیری از ورود وی به کاخ سفید بودند.

در انتخابات آمریکا مردم مستقیماً نامزدهای ریاست جمهوری را انتخاب نمی کنند. رأی دهندگان آمریکایی در روز رأی گیری (که 8 نوامبر سال جاری برگزار شد)، در واقع 538 عضو مجمع گزینندگان را انتخاب می کنند. این اعضا که به آنها «گزیننده» یا «الکتور» گفته می شود، در مرحله پس (یعنی نشست مجمع گزینندگان که بامداد امروز برگزار شد) با رأی دادن به نمایندگی از مردم، رئیس جمهور آمریکا را انتخاب می کنند.

 هر ایالت در آمریکا بر حسب جمعیتی که دارد، تعداد خاصی «گزیننده» در نشست مجمع گزینندگان دارد. تعداد گزیننده ها برای هر ایالت برابر است با جمع تعداد قانونگذاران آن ایالت در دو مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا.

از آنجا که مجلس نمایندگان جمعاً 435 و مجلس سنا 100 قانونگذار دارد، شمار کل گزیننده ها برابر 435 نفر خواهد بود. از طرف دیگر برای «واشنگتن دی سی» (یا ناحیه کلمبیا) با آنکه در تقسیمات کشوری آمریکا جزء ایالت ها نیست، 3 گزیننده در نظر گرفته است. بنابراین، مجموع اعضای مجمع گزینندگان 538 نفر است که در صورتی که نامزدی بتواند 270 رأی آنها را کسب کند به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب خواهد شد.

۰
+ -
گروه بین الملل / حوزه آمریکا، اروپا
http://fna.ir/2DJNQK
۹۵/۰۹/۳۰ :: ۰۲:۰۵
علی رغم اعتراضات سراسری
ترامپ رسماً به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد
خبرگزاری فارس: ترامپ رسماً به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد
مجمع گزینندگان آمریکا بامداد سه شنبه رسماً دونالد ترامپ را به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور این کشور انتخاب کردند.

به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «مجمع گزینندگان آمریکا» (الکترال کالج) بامداد سه شنبه (به وقت تهران) رسماً «دونالد ترامپ» را به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور این کشور انتخاب کرد.

«ترامپ» در حالی بامداد سه شنبه حداقل 270 رأی الکترال لازم برای معرفی رسمی به عنوان رئیس جمهوری آمریکا را کسب کرد که تظاهرات های گسترده در این کشور، خواستار پیشگیری از ورود وی به کاخ سفید بودند.

در انتخابات آمریکا مردم مستقیماً نامزدهای ریاست جمهوری را انتخاب نمی کنند بلکه در روز رأی گیری (که 8 نوامبر سال جاری برگزار شد)، در واقع 538 عضو مجمع گزینندگان را انتخاب می کنند. این اعضا که به آنها «گزیننده» یا «الکتور» گفته می شود، در مرحله پس (یعنی نشست مجمع گزینندگان که بامداد امروز برگزار شد) به نمایندگی از مردم رأی داده و رئیس جمهور آمریکا را انتخاب می کنند.

 هر ایالت در آمریکا بر حسب جمعیتی که دارد، تعداد خاصی «گزیننده» در نشست مجمع گزینندگان دارد که برابر است با جمع تعداد قانونگذاران آن ایالت در دو مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا.

از آنجا که مجلس نمایندگان جمعاً 435 و مجلس سنا 100 قانونگذار دارد، شمار کل گزیننده ها برابر 535 نفر خواهد بود. از طرف دیگر برای «واشنگتن دی سی» (یا ناحیه کلمبیا) با آنکه در تقسیمات کشوری آمریکا جزء ایالت ها نیست، 3 گزیننده در نظر گرفته است. بنابراین، مجموع اعضای مجمع گزینندگان 538 نفر است که در صورتی که نامزدی بتواند 270 رأی آنها را کسب کند به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب خواهد شد.

از لحاظ تئوری آنچه رسمی شدن انتخاب رئیس جمهور را به برگزاری نشست مجمع گزینندگان موکول می کند این است که در واقع اعضای این مجمع (الکتورها) هیچ منع قانونی برای رأی دادن به نامزدی غیر از نامزدی که مردم به وی داده اند، ندارد. به عنوان مثال ممکن است یک نامزد با کسب آرای مردمی تمامی 55 رأی الکترال ایالت کالیفرنیا را از آن خود کرده باشد، اما گزیننده ها می توانند تصمیم بگیرند که رأیشان را به فرد دیگری بدهند.

 در واقع، هدف از برگزاری تظاهرات های دوشنبه در شهرهای آمریکا نیز متقاعد کردن این گزیننده ها برای رأی به فردی غیر از ترامپ و پیشگیری از ورود وی به کاخ سفید بود. تلاشی که البته ناکام ماند. 

منبع : برترینهاترامپ رسماً به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد - برترین ها www.bartarinha.ir/.../ترامپ-رسماً-به-عنوان-رئیس-جمه... مجمع گزینندگان آمریکا بامداد سه‌شنبه رسماً دونالد ترامپ را به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهور این کشور انتخاب کردند. ترامپ رسماً به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شد - مشرق www.mashreghnews.ir/.../ترامپ-رسماً-به-عنوان-چهل-و... مجمع گزینندگان آمریکا بامداد سه‌شنبه رسماً دونالد ترامپ را به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهور این کشور انتخاب کردند. «ترامپ» رسما به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد - خبرگزاری مهر ... www.mehrnews.com/.../ترامپ-رسما-به-عنوان-رئیس-ج... مجمع انتخاب کنندگان رئیس جمهور آمریکا بامداد سه‌ شنبه رسماً «دونالد ترامپ» را به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌ جمهور این کشور انتخاب کردند. «ترامپ» رسما به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد | مهر | خبروان khabarone.ir/.../«ترامپ»-رسما-به-عنوان-رئیس-جمهور-آ... مجمع انتخاب کنندگان رئیس جمهور آمریکا بامداد سه‌شنبه رسماً «دونالد ترامپ» را به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهور این کشور انتخاب کردند. ترامپ رسماً به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شد vista.ir/cdn/32125326 مجمع گزینندگان آمریکا بامداد سه‌شنبه رسماً دونالد ترامپ را به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهور این کشور انتخاب کردند. ترامپ رسماً به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد | خبر ... khabarfarsi.com/u/29963527 - ترامپ رسماً به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد. مجمع گزینندگان آمریکا بامداد سه شنبه رسماً دونالد ترامپ را به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور این کشور ... ترامپ رسماً به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/29963718 - ترامپ رسماً به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد. خبرگزاری فارس: مجمع گزینندگان آمریکا (الکترال کالج) بامداد سه شنبه (به وقت تهران) رسماً دونالد ترامپ را به عنوان ... ترامپ رسما به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد - بازنشر 24 baznashr24.com/search/?...ترامپ+رسما+به+عنوان+رئ... به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی اِن اِن، از ساعت ده صبح روز دوشنبه اعضای هیأت انتخاب کنندگان رئیس جمهور آمریکا برای اعلام رسمی پیروزی «دونالد ترامپ» رئیس ... مهر - «ترامپ» رسما به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد - صاحب‌خبر sahebkhabar.ir/.../ترامپ-رسما-به-عنوان-رئیس-جمهور-آم... مجمع انتخاب کنندگان رئیس جمهور آمریکا بامداد سه‌ شنبه رسماً «دونالد ترامپ» را به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌ جمهور این کشور انتخاب کردند. کالج الکترال احتمالا ترامپ را رسما به عنوان رئیس جمهور آمریکا تایید ... https://www.tasnimnews.com/.../کالج-الکترال-احتمالا-... کالج الکترال احتمالا ترامپ را رسما به عنوان رئیس جمهور آمریکا تایید می‌کند ... انتخاب شده اند، آراء خود را درباره رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور آمریکا ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :