مهدی رحمتی بازنده بازی های بزرگ استقلال

تاریخ انتشار پست : 1395-10-2 دسته : ورزشی

مهدی رحمتی را باید یکی از ارکان اصلی استقلال ازفصل یازدهم تا فصل شانزدهم دانست.


ایران ورزشی: مهدی رحمتی را باید یکی از ارکان اصلی استقلال ازفصل یازدهم تا فصل شانزدهم دانست. گرچه این دروازه بان فصل چهاردهم در پیکان بود که با این تیم به لیگ یک سقوط کرد اما در همه این سال ها اول مرد آبی ها درقفس توری بوده و فقط در یک مقطع که با طالب لو همقطار بود، در تعدادی از بازی ها حضور نداشت که چندان هم چشمگیر نبود.

مهدی رحمتی از فصل یازدهم تا فصل شانزدهم دوبار با استقلال موفق به کسب جام شده است. یکی در فصل یازدهم که استقلال با واکنش های او در مهار ضربات پنالتی توانست جام حذفی را به دست آورد و یک جام دیگر هم در فصل دوازدهم که در زمان مربیگری امیرقلعه نویی به دست آمد. در عین حال مهدی رحمتی با استقلال جام های بسیاری را هم از دست داده که علت این ناکامی ها شکست هایی است که استقلال در بازی های بزرگ و حیاتی در حضور این دروازه بان تجربه کرده است. گرچه در همان فصل دوازدهم هم که استقلال جام لیگ برتر را به دست آورد، باخت های بزرگی در کارنامه مهدی رحمتی ثبت شد ه است. در آن فصل استقلال در تهران به تراکتورسازی، سایپا و فولاد باخت و رفت و برگشت هم نتوانست هیچ امتیازی از داماش بگیرد. البته در آن ایام رحمتی کمترین گل خورده تمام تاریخ دروازه بانی اش را رقم زد و سرانجام مزد بازی های خوبش را هم گرفت. نگاهی به یک فصل قبل از آن یعنی فصل یازدهم هم نشان می دهد که شماره یک در باخت و تراژدی های بزرگ تیمش حضوری چشمگیر داشته است.

از یاد نمی بریم که رحمتی درفصل یازدهم با استقلال شکست های بزرگی همچون 3بر2 به تراکتورسازی در تهران و آن شکست تاریخی 3 بر 2 مقابل پرسپولیس را در کارنامه دارد. باخت های دیگری هم نظیر 4بر2 مقابل ملوان در انزلی، یک برصفرمقابل مس کرمان در ورزشگاه آزادی و 2 بریک به فجر در شیراز در سیاهه کاری این دروازه بان مشاهده می شود.
اما به فصل سیزدهم که رجوع کنیم، فصلی که منجر به کنار گذاشتن او از استقلال شد، شکست های بزرگتر کم در کارنامه شماره یک نیست. استقلال با دروازه بانی رحمتی 2 بر یک در تهران بازی را به سپاهان واگذار کرد، در اهواز نیز آبی ها مقابل همنام خود 2بر صفر مغلوب شدند، باخت مشابه به ذوب آهن در اصفهان نیز در کارنامه آن فصل موجود است اما شکست های استقلال با نتیجه یک بر صفر و 3 بر یک مقابل نفت و تراکتورسازی درحالی که آبی ها باخت 4 بر 2 مقابل ملوان را هم تجربه کرده بودند، آنها را درهفته های پایانی تا رتبه پنجم تنزل داد تا در نهایت امیر قلعه نویی عطای کار با این دروازه بان را به لقایش ببخشد.
رحمتی اما دوری آنچنانی از استقلال نداشت. یک سال پس با برکناری امیر قلعه نویی از استقلال این دروازه بان در فصل پانزدهم دوباره به ترکیب آبی ها اضافه شد و در حالی که طالب لو هم در این تیم حضور داشت 3 شکست بزرگ را مقابل ذوب آهن، پرسپولیس و تراکتورسازی تجربه کرد تا فصل پانزدهم هم کابوس وار به پایان برسد.

رحمتی در این فصل در باخت بزرگ 4 بر 2 دربی و 3 بر 2 مقابل تراکتور و 2 بر صفر مقابل ذوب آهن حی و حاضر بود. در فصل شانزدهم اما به نظر می رسید که سرمربی جدید استقلال کارنامه مهدی رحمتی با استقلال را به دقت مورد ارزیابی قرار داده باشد و فکری برای قفس توری کند اما قرارداد بلند مدتی که پیش تر با این دروازه بان منعقد شده بود و رودربایستی های منصوریان در نهایت منجر به تداوم حضور این دروازه بان در استقلال شد.

احتمالا منصوریان تصور می کرد مهدی رحمتی به مانند فصل دوازدهم یا فصل یازدهم می تواند زمینه ساز قهرمانی دیگری برای استقلال باشد اما محاسبات آقای سرمربی خیلی زود غلط از آب درآمد و او فهمید که روی این دیوار نباید یادگاری می نوشت. رحمتی به رغم تمام شایستگی های فنی اش اما بار دیگر با استقلال شکست های بزرگی را تجربه کرد. او در ادامه باخت های خانگی به تراکتورسازی بار دیگر در شکست 2 بر یک تیمش به تبریزی ها حاضر بود و پیش از این بازی باخت 2 بر یک به صنعت نفت آبادان در تهران و شکست مشابه در اهواز مقابل استقلال خوزستان را نیز تجربه کرد. مهم ترین ناکامی رحمتی اما به بازی سه شنبه شب مربوط می شود.

جایی که او خرد شدن مقابل نفت تهران را تجربه کرد و 3 بار دروازه خود را مقابل مهاجمان این تیم باز شده دید. الآن مهدی رحمتی در حالی چشم به نیم فصل دوم دوخته که موفقیت در آن محال به نظر می رسد و بعید است که این دروازه بان بتواند با واکنش های خود استقلال زخمی را به جایگاه قابل توجهی درلیگ برساند. رحمتی در همه این سال ها بهترین گزینه برای حراست از دروازه استقلال بوده و شاید چند صباح دیگر بتواند به نیاز استقلال پاسخ دهد اما نباید در مقابل تمام ناکامی های تاریخی این دروازه بان در بازی های بزرگ بخصوص بازی های خانگی بی توجه بود.

منبع : برترینهاهرلحظه، مهدی رحمتی بازنده بازی‌های بزرگ استقلال harlahze.com/.../مهدی-رحمتی-بازنده-بازی-های-بزرگ-ا... ایران ورزشی مهدی رحمتی را باید یکی از ارکان اصلی استقلال ازفصل یازدهم تا فصل شانزدهم دانست گرچه این دروازه بان فصل چهاردهم در پیکان بود که با ... مهدی رحمتی بازنده بازی‌های بزرگ استقلال - Sport News - Shafaqna sp.shafaqna.com/FA/IR/1666993 مهدی رحمتی بازنده بازی‌های بزرگ استقلال. مهدی رحمتی را باید یکی از ارکان اصلی استقلال ازفصل یازدهم تا فصل شانزدهم دانست. مطلب در سایت اصلی ... رحمتی بازنده بزرگ فینال - دی اسپورت www.dsport.ir/fa/posts/34584 او روی گلی که استقلال دریافت کرد مقصر بود و همچنین در ضربات پنالتی نتوانست ... حضور مهدی رحمتی در بازی با ذوب آهن با حاشیه های زیادی همراه بود. ... به هر حال رحمتی را باید بازنده بزرگ فینال دانست، مردی که قاچاقی بازی کرد و ... مهدی رحمتی - جستجوگر اخبار تی نیوز tnews.ir/tags/مهدی-رحمتی فکری: عکس العمل های رحمتی باعث شد استقلال در همان ۹۰ دقیقه بازنده نباشد ... ستارگان بزرگ در بازی های حساس خود را نشان می دهند و مهدی رحمتی به خوبی این مساله را در ... رحمتی بازنده بزرگ فینال - کانون هواداران باشگاه ورزشی استقلال www.esteghlaltehranfc.com/.../رحمتی-بازنده-بزرگ-ف... حضور مهدی رحمتی در بازی با ذوب آهن با حاشیه های زیادی همراه بود. در شرایطی که این بازیکن به خاطر تخلفات انضباطی اش در بازی با تراکتورسازی در ... فکری: عکس العمل های رحمتی باعث شد استقلال در 90 دقیقه بازنده نباشد www.ghatreh.com/.../فکری-عکس-العمل-های-رحمتی-با... کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: مهدی رحمتی در دیدار مقابل نفت چند واکنش خوب ... فکری: عکس العمل های رحمتی باعث شد استقلال در 90 دقیقه بازنده نباشد ... و میدان بیشتر در اختیار تیم نفت بود، اما در نیمه دوم استقلال بازی بهتری را به نمایش گذاشت و ... مشکل بزرگ پرسپولیس برای فروش محمد انصاری ... رحمتی مرد بازی های بزرگ نبود! - 11نیوز 11news.ir/fa/news/.../رحمتی-مرد-بازی-های-بزرگ-نبود رحمتی در بازیهای کلیدی استقلال، نمایش های خوبی نداشت و جز خوردن گلهای بد، به عنوان کاپیتان هم نتوانست از ... برچسب ها: مهدی رحمتی ، استقلال تهران ، رحمتی مرد بازی های بزرگ نبود ، 11news ، 11نیوز ... رحمتی بازنده بزرگ فینال. ماگات گزینه نیمکت استقلال توافق پنهانی پرسپولیس با سروش رفیعی ... www.radicalkhabar.ir/search/?...استقلال...رحمتی+باز... هافبک تراکتورسازی در مورد شایعه پیوستنش به پرسپولیس و استقلال صحبت کرد. ... توافق پنهانی پرسپولیس با سروش رفیعی رحمتی بازنده بازی های بزرگ .... کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: مهدی رحمتی در دیدار مقابل نفت چند ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :