رونمایی از کتاب سنگ نگاره های ایران در خمین

تاریخ انتشار پست : 1395-10-2 دسته :

در مراسم از کتاب سنگ نگاره های ایران زبان مشترک جهانی در خمین رونمایی شد.

رونمایی از کتاب سنگ نگاره های ایران در خمین

تاریخچه, تحقیق, اراک, سنگ نگاره

به نقل از خبرنگار طاها پخش از اراک؛ در این مراسم ناصری فرد محقق و نویسنده کتاب سنگ نگاره های ایران زبان مشترک جهانی گفت : این کتاب طی چندین سال ، با سفر به مناطق متفاوت و تهیه تصویر و تحقیق در مورد تاریخچه آنها و همچنین مقایسه با نمونه های مشابه با دیگر آثار در نقاط متفاوت دنیا تهیه شده است.
ساداتی فرماندار خمین هم گفت: منطقه تیمره شهرستان خمین حدود 150کیلو متر مربع وسعت دارد که سالانه این شهرستان پذیرای بیش از 500 هزار گردشگر داخلی و خارجی است.
وی سنگ نگاره های منطقه تیمره را به عنوان یکی از غنی ترین گنجینه های تاریخی شهرستان خمین اعلام کرد و افزود :در برنامه ریزی های انجام شد با استقرار و دایر کردن موزه سنگ نگارهای تیمره در این شهرستان امیدواریم حضور گردشگران را تا دو برابر در این استان و شهرستان افزایش دهیم.
سنگ نگاره های تیمره خمین با نقوش منحصر به فرد که قدمت برخی از آنها به بیش از 40 هزار سال قبل میرسد حرفهای زیادی برای گفتن با گردشگرانی دارند که به این صخرها قدم میگذارند.
سنگ نگاره ها یا هنرهای صخره ای، کهن ترین آثار تاریخی و هنری برجای مانده بشر هستند که از طریق آنها می توان گذشته پر رمز و راز مردمان کهن هر دیاری را رصدکرد.

منبع : باشگاه خبرنگارانتداوم تخریب سنگ نگاره های 40 هزارساله تیمره در خمین - هدانا hodana.ir/.../تداوم-تخریب-سنگ-نگاره-های-40-هزارساله... خمین - ایرنا - تخریب سنگ نگاره های 40 هزار ساله تیمره خمین به دلیل معدن کاوی، باران های اسیدی و عوامل ... محوطه سنگ نگاره های تیمره به مثابه کتاب هایی سنگی است که نویسندگان و هنرمندان آن ها، در ... پژوهشگرسنگ نگاره های ایران نیز با ابراز تاسف از نابودی آثار کهن در دل صخره های سخت در .... تصاویر/ رونمایی از گنبد جدید حرم امام علی(ع). قدیمی‌ترین نشانه‌های تمدن بشری جهان در خمین+ عکس - فرارو fararu.com/.../قدیمی‌ترین-نشانه‌های-تمدن-بشری-جهان-د... دکتر مرتضی فرهادی در کتاب موزه هایی در باد تعداد سنگ نگاره های موجود در تنگ غرقاب قیدو و همچنین ... کوههای تیمره شهرستان خمین با آثار خود ایران زمین را خاستگاه انسانهای اولیه معرفی می کند. .... ۱۰. وضعیت صرافی‌ها در روز رونمایی از دلار ۴۰۰۰ تومانی ... کتاب سنگ نگاره های ایـران زبان مشترک جهانی رونمایی شد - آخرین اخبار news.2download.ir/.../کتاب-سنگ-نگاره-های-ایـران-زبا... خمین - ایرنا - کتاب سنگ نگاره های ایران زبان مشترک جهانی روز پنجشنبه ... و محلی در سالن اجتماعات بیت تاریخی حضرت امام (ره) در خمین رونمایی شد. سنگ نگاره های گلپایگان؛گذرگاه تاریخ www.sangnegare.blogfa.com/ سنگ نگاره های کوچری که از میراث فرهنگی، ملی و هویّتی میهن عزیزمان ایران می باشد هم اکنون در حال رفتن .... کتاب «سنگ‌نگاره‌های گلپایگان، گذرگاه تاریخ» رونمایی شد. کتاب سنگ نگاره های ایـران زبان مشترک جهانی رونمایی شد / خمین - ایرنا ... wwwkhabar.ir/10967365 خمین - ایرنا - کتاب سنگ نگاره های ایران زبان مشترک جهانی روز پنجشنبه با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی در سالن اجتماعات بیت تاریخی حضرت امام (ره)...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :