وزیر خارجه چین از ابهامات روابط با آمریکا گفت

تاریخ انتشار پست : 1395-10-3 دسته : سیاسی

وزیر امور خارجه چین تاکید کرد: روابط چین ـ آمریکا با ابهامات جدیدی رو به روست اما با احترام به منافع اصلی می توان این روابط را همچنان با ثبات نگه داشت و تنها خواست یک نفر نمی تواند مانع روابط این کشور شود.


خبرگزاری ایسنا: وزیر امور خارجه چین تاکید کرد: روابط چین ـ آمریکا با ابهامات جدیدی رو به روست اما با احترام به منافع اصلی می توان این روابط را همچنان با ثبات نگه داشت و تنها خواست یک نفر نمی تواند مانع روابط این کشور شود.

وزیر خارجه چین, آمریکاوانگ یی، وزیر امور خارجه چین امروز در گفتگو با روزنامه خلق حزب حاکم کمونیست گفت: تماس تلفنی شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین و دونالد ترامپ، همتای منتخب آمریکایی اش نشانه ای مثبت از گذار نرم در روابط این دو کشور است. حتما پیشبرد این روابط دو جانبه با مشکلات و ابهامات جدیدی مواجه خواهد شد.

وی افزود: اما کوه ها نمی توانند مانع رسیدن رودخانه به دریا شوند. رودخانه ها باید پیش از رسیدن به مقصد نهایی خود راهی پرپیچ و خم را طی کنند. تنها اگر چین و آمریکا به یکدیگر احترام بگذارند و منافع اصلی و نگرانی های مهم یکدیگر را مدنظر قرار دهند می توانند همکاری بلندمدت و باثبات و مزایای دو جانبه برد - بردی را داشته باشند.

وانگ یی ادامه داد: این روال تاریخی است که خواست افراد نمی تواند مانع آن شود و مسیر درست برای توسعه روابط چین ـ آمریکا محسوب می شود. یکی از اولویت های سال آتی گذار نرم در روابط میان این دو کشور برای ایجاد دورنماهای سازنده جدید و چارچوبی سالم تر و باثبات تر برای روابط میان این قدرت های بزرگ است.

وی تاکید کرد: قابل ذکر است که دفاع از تمامیت ارضی چین ماموریتی مقدس برای چارچوب دیپلماتیک این کشور محسوب می شود.

منبع : برترینهاوزیر خارجه چین: روابط با آمریکا با ابهامات جدیدی مواجه است - ایسنا www.isna.ir/.../وزیر-خارجه-چین-روابط-با-آمریکا-با-اب... وزیر امور خارجه چین امروز (پنجشنبه) تاکید کرد: روابط چین آمریکا با ابهامات جدیدی رو به روست اما با احترام به منافع اصلی می‌توان این روابط ... با روزنامه خلق حزب حاکم کمونیست گفت: تماس تلفنی شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین و ... وزیر خارجه چین از ابهامات روابط با آمریکا گفت - پارسینه www.parsine.com/.../وزیر-خارجه-چین-از-ابهامات-روابط-... وزیر امور خارجه چین تاکید کرد: روابط چین آمریکا با ابهامات جدیدی رو به روست اما با احترام به منافع اصلی می‌توان این روابط را همچنان با ثبات نگه ... وزیر خارجه چین: روابط با آمریکا با ابهامات جدیدی مواجه است | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/30125427 - وزیر امور خارجه چین امروز (پنجشنبه) تاکید کرد: روابط چین آمریکا با ابهامات ... ئی وزیر خارجه چین ضمن خبر دادن از وجود ابهاماتی جدید در روابط کشورش با آمریکا گفت ... وزیر خارجه چین از ابهامات روابط با آمریکا گفت | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/30132313 - وزیر خارجه چین از ابهامات روابط با آمریکا گفت. ایسنا نوشت:وزیر امور خارجه چین تاکید کرد: روابط چین آمریکا با ابهامات جدیدی رو به روست اما با ... وزیر خارجه چین از ابهامات روابط با آمریکا گفت jadidtarinha.net/.../وزیر+خارجه+چین+از+ابهامات+روابط... بین الملل > آسیا - ایسنا نوشت:وزیر امور خارجه چین تاکید کرد: روابط چین آمریکا با ابهامات جدیدی رو به روست اما با احترام به منافع اصلی می‌توان این ... وزیر خارجه چین از ابهامات روابط با آمریکا گفت / وزیر امور خارجه چین ... porsyar.com/10730339 وزیر امور خارجه چین تاکید کرد: روابط چین آمریکا با ابهامات جدیدی رو به روست اما با احترام به منافع اصلی می‌توان این روابط را همچنان با ثبات نگه... وزیر خارجه چین: روابط با آمریکا با ابهامات جدیدی مواجه است | ایسنا vista.ir/.../وزیر-خارجه-چین-روابط-با-آمریکا-با-ابهامات-... وزیر امور خارجه چین امروز (پنجشنبه) تاکید کرد: روابط چین آمریکا با ابهامات ... وزیر امور خارجه چین امروز در مصاحبه با روزنامه خلق حزب حاکم کمونیست گفت: ... قطعا پیشبرد این روابط دو جانبه با مشکلات و ابهامات جدیدی مواجه خواهد شد. اخبار پارسیک - وزیر خارجه چین از ابهامات روابط با آمریکا گفت news.parseek.com/Url/?id=13375302 وزیر خارجه چین از ابهامات روابط با آمریکا گفت. ... وزیر خارجه چین از ابهامات روابط با آمریکا گفت. وزیر خارجه چین از ابهامات روابط با آمریکا گفت. آخرین خبر |وزير خارجه چين: روابط با آمريکا با ابهامات جديدي مواجه است akharinkhabar.ir/world/3167215 وزير خارجه چين: روابط با آمريکا با ابهامات جديدي مواجه است ... وانگ يي، وزير امور خارجه چين امروز در مصاحبه با روزنامه خلق حزب حاکم کمونيست گفت: ... وزیر خارجه چین از ابهامات روابط با آمریکا گفت - آکا www.akairan.com/.../news201612221940695455.htm... وزیر امور خارجه چین تاکید کرد: روابط چین آمریکا با ابهامات جدیدی رو به روست اما با احترام به منافع اصلی می توان این روابط را همچنان با ثبات نگه ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :