علت افزایش ناگهانی قیمت گوشت قرمز

تاریخ انتشار پست : 1395-10-4 دسته : اقتصادی

رییس اتحادیه دامداران درباره افزایش قیمت گوشت قرمز گفت: تعداد قصابی ها در سطح شهر عمده است در نتیجه فروش هر کدام از این مغازه داران عمده نیست لذا برای پوشش هزینه ها، حاشیه سود خود را افزایش می دهند.

خبرگزاری ایسنا: رییس اتحادیه دامداران درباره افزایش قیمت گوشت قرمز گفت: تعداد قصابی ها در سطح شهر عمده است در نتیجه فروش هر کدام از این مغازه داران عمده نیست لذا برای پوشش هزینه ها، حاشیه سود خود را افزایش می دهند.

قیمت مرغحسین نعمتی اظهار کرد: قیمت گوشت قرمز در بازار مختلف است؛ مغازه داران گوشت گوسفندی با استخوان و گوشت بدون استخوان گوساله را ۴۴ هزار تومان می فروشند درصورتیکه قیمت هر کیلوگرم گوساله زنده ۱۱ هزار تومان و گوسفند زنده ۱۵ هزار تا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی با اشاره به شکاف زیادی که بین قیمت دام زنده و گوشت قرمز خریداری شده توسط مصرف کننده وجود دارد، گفت: این شکاف تنها در بخش دام دیده نمی شود بلکه در مواد غذایی دیگر مانند محصولات باغی، زراعی و لبنیات نیز به همین گونه است. این تفاوت قیمت بین واسطه ها تقسیم می شود و بین پولی که به تولیدکننده واقعی می رسد و قیمتی که به دست مصرف کننده می رسد شکاف بزرگی وجود دارد.

نعمتی در همین رابطه افزود: علاوه بر این تعداد مغازه ها و سوپر مارکت ها نیز در سطح شهر عمده است. هیچ کشوری به اندازه ایران قصابی و مغازه در سطح شهر ندارد. فروش مغازه ها عمده نیست، اما با توجه به هزینه ای که باید برای اجاره مغازه بدهند، حاشیه سود خود را افزایش می دهند و ۳۰ تا ۴۰ درصد سود می گیرند.

گوساله از ۲ ماه پیش ارزان شده اما در قصابی ها قیمت بالا رفته است!؟

رییس اتحادیه دامداران درباره اینکه با افزایش سوپر مارکت ها امکان دسترسی افزایش می یابد، گفت: اگر مصرف روزانه میوه مردم یک شهر یک تن باشد و این مقدار توسط ۱۰ مغازه تامین شود، فروش هر مغازه ۱۰۰ کیلو خواهد بود، اما اگر این مقدار توسط ۱۰۰ مغازه تامین شود در نتیجه فروش هر کدام کاهش می یابد و به ۱۰ کیلوگرم در هر مغازه می رسد، در این میان به علت فروش کمتر مغازه دار حاشیه سود خود را افزایش می دهد. البته به علت اشتغال نمی توان مغازه های کوچک را تعطیل کرد اما باید نظارت بیشتری روی آن ها اعمال شود.

وی در واکنش به اینکه برخی معتقدند افزایش قیمت گوشت قرمز به علت صادرات دام است، گفت: صادرات دام همیشه بوده است اما مشکل اصلی این نیست. در برخی مقاطع گوساله زنده به کیلویی ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان بوده اما قیمت آن در مغازه ۴۵ هزار تومان شده است و هنگامی که قیمت آن گوساله زنده نیز  ۱۱ هزار تومان است باز هم قیمت در مغازه ۴۵ هزار تومان می شود که این به علت نبود نظارت کافی است.

به گفته نعمتی، قیمت گوساله زنده از دو ماه پیش ارزان تر شده است اما جای سوال است که قیمت در قصابی ها بالاتر رفته است؟

رییس اتحادیه دامداران در خصوص واردات گوشت نیز گفت: تقریبا تا ۱۰ درصد از گوشت مورد نیاز از طریق واردات تامین می شود و عرضه در تمام ماه ها یکسان نیست. بعضی ارگان ها مانند مراکز نظامی و پادگان ها گوشت منجمد مصرف می کنند و هنگامی که گوشت منجمد  در دسترس نباشد فشار بیشتری به گوشت گرم وارد می شود.

منبع : برترینهاگرانی بی سابقه گوشت؛ از کنترل و نظارت خبری نیست - آفتاب وی افزایش نرخ نهاده ها و نرخ ارز را از دیگر عوامل تاثیرگذار در گرانی گوشت قرمز ... باره می گوید: می توان ۲ دلیل را برای جهش ناگهانی قیمت گوشت گوسفند عنوان کرد. الف - دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز معاون اتحادیه گوشت قرمز استان اصفهان گفت: خشکسالی و کمبود آذوقه علت افزایش قیمت گوسفند و افزایش قیمت گوشت قرمز است این در حالی است ... افزایش ناگهانی قیمت گوشت - پایگاه خبری تحلیلی قم فردا برخی از مسئولان، دلایل متفاوتی را برای افزایش قیمت گوشت در سطح بازار عنوان ... در دریافت ارز مبادلاتی برای واردات گوشت قرمز با مشکل مواجه هستند و همین امر، روند ... افزایش قیمت گوشت دلیل مشخصی ندارد؟؟؟ - مجله خبری فور خبر وی ادامه داد: قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز گوسفندی 29 تا 30 هزار تومان بود که با افزایش ناگهانی به یکباره به 34 تا 35 هزار تومان افزایش یافت و این در حالی بود که هر ... دلایل گرانی گوشت/ قیمت به زودی متعادل می شود - ایسنا ... از کربلا، و بارش های اخیر را مهمترین دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز عنوان کرد و اظهار امیدواری ... علی اصغر ملکی در گفت وگو با ایسنا، گفت: افزایش قیمت گوشت قرمز از هفته گذشته شروع شد؛ به .... افزایش ناگهانی قیمت ورق فولادی. دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز - صبحانه آنلاین | Sobhanehonline.com رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز را وضع تعرفه ۱۵ درصدی بر روی صادرات پوست گوسفند عنوان کرد. افزایش ناگهانی قیمت گوشت مرغ در باشت | بویر نیوز در آستانه ماه مبارک رمضان، قیمت گوشت مرغ در شهرستان باشت افزایش داشت ... مرغ گوشتی را یکی از دلایل گرانی هفته اخیر قیمت گوشت مرغ دانست و ... افزایش قیمت گوشت گوسفندی در بازار - افکارنیوز رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از افزایش قیمت این نوع گوشت در بازار خبر داد و گفت: درحال ... طی هفته گذشته قیمت گوشت گوسفندی در بازار حدود ۵۰۰ تومان گران شده است، اظهارداشت: دلیل این ... افزایش ناگهانی قیمت مرغ در بازار تهران ... دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز - کافه خبر وی در واکنش به اینکه برخی معتقدند افزایش قیمت گوشت قرمز به دلیل صادرات دام است، گفت: صادرات دام همیشه بوده ... افزایش ناگهانی نرخ دیه بیمه ها را متضرر می کند. گرانی چراغ خاموش گوشت قرمز - خراسان شمالی به گفته وی، به دلیل صدور کارت های خرید لوازم ... ب ود، هفته گذشته با افزایش ناگهانی و سیر ... افزایش قیمت گوشت قرمز به برخی از قصابی.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :