نرخ باسوادی استان به 98درصد رسید

تاریخ انتشار پست : 1395-10-4 دسته :

نشست خبری معاونت سواد آموزی استان به مناسبت هفته سواد آموزی، با حضور هادی احمجهان معاون سواد آموزی مدیر کل و رسانه های خبری استان برگزار شد

نرخ باسوادی استان به 98درصد رسید

نرخ, زنجان, باسوادی

به نقل از طاها پخش از طاها پخش ؛ معاون سواد آموزی اداره کل دراین نشست ضمن تاکید بر پوشش مناسب رسانه ای سواد آموزی گفت:رسانه ها نگهبانان جامعه هستند ودر همین راستا می توانند یاریگر آموزش وپرورش باشند وبا بازتاب نقل از های میدانی از فعالیت های صورت گرفته،سواد آموزی رانشر داده و احیا کنند.
هادی احمجهان در ادامه بیان نمود:هدف راهبردی معاونت سواد آموزی ریشه کنی بیسوادی در چارچوب قانونی تعریف شده می باشد وبر همین اساس، بیسوادان را در بازه ی سنی 49-10شناسایی و جذب کرده و تحت آموزش های با کیفیت و مستمر قرار می دهیم.

وی همچنین اظهار کرد: بر طبق سرشماری سال 1390حدود45هزار بیسواد در سطح استان وجوددارد،ولی با فعالیت های صورت گرفته درمعاونت سواد آموزی استان،نواحی و نقاط 14گانه آموزش وپرورش ،در حال حاضر نرخ باسوادی استان 98در صد است.

احمجهان تصریح کرد:نواحی یک و دو و شهرستان های ابهر و خرمدره با 99درصد باسوادی ،بالاترین نرخ باسوادی را در مقایسه با سایر نواحی استان دارا می باشند.

معاون سواد آموزی استان در خصوص جذب بیسوادان گفت،امسال دردوره سواد آموزی،2هزار و 544نفر،در دوره انتقال2هزارو 750نفرو دردوره تحکیم حدودیک هزار نفررا جذب کرده ایم.

وی در ادامه از برگزاری دوره کوتاه مدت آموزشی برای توانمند سازی 500نفراز آموزشیاران نهضصت سواد آموزی استان خبردادو گفت:درخصوص آموزش و توانمندسازی آموزشیاران80درصد رشد داشته ایم.

هادی احمجهان در پایان تصریح کرد: در حال حاضر برنامه"لوح و قلم"در خصوص سواد آموزی در150قسمت تهیه شده است واز شنبه تا چهارشنبه از شبکه آموزش سراسری پخش می شود.

منبع : باشگاه خبرنگارانخبرگزاری تسنیم - نرخ باسوادی در استان زنجان ۹۸ درصد است وی نرخ باسوادی در استان زنجان را به طور میانگین 98 درصد عنوان کرد و ... در دوره سواد آموزی از 35 درصد در سال 93 به 61 درصد در سال 94 رسیده است، ... خبرگزاری تسنیم - شاخص باسوادی در استان زنجان به ۹۸ رسید معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان زنجان شاخص باسوادی استان زنجان در سال های گذشته ... عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود با اقدامات انجام شده این رقم به 98 درصد رسیده باشد. ... درباره نرخ خرید تضمینی گندم در دولت اختلاف افتاد. همشهری استان ها | نرخ با سوادی در استان به ۹۵ درصد رسید وی با اشاره به این که پیش بینی می شود نرخ باسوادی در شهرستان ابهر به بیش از 98 درصد رسیده باشد، گفت: میانگین نرخ باسوادی استان 95 درصد ... همشهری استان ها | شاخص باسوادی در استان به ۹۸ درصد رسید معاون آموزش و پرورش استان با اشاره به وجود ۱۴ هزار بی سواد گفت: شاخص ... افزود: پیش بینی می شود با اقدامات انجام شده این رقم به 98 درصد رسیده باشد. ایرنا - نرخ باسوادی در شهرستان شوش به 98 درصد رسید دزفول- ایرنا - فرماندار شوش نرخ باسوادی در این شهرستان را 98 درصد عنوان ... شهرستان از نظر جمعیت باسواد رتبه دوم را در سطح استان خوزستان دارد. شاخص باسوادی در استان زنجان به 98 رسید معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان زنجان شاخص باسوادی استان زنجان در سال های ... کرد و افزود: پیش بینی می شود با اقدامات انجام شده این رقم به 98 درصد رسیده باشد. ... معاون وزیر آموزش و پرورش: نرخ باسوادی در کشور به 97 درصد رسید. زنجان یک استان باسواد است / 98 درصد زنجانی ها باسواد هستند معاون آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به ضریب باسوادی در سطح استان ... در دوره سواد آموزی از 35 درصد در سال 93 به 61 درصد در سال 94 رسیده است. سواد آموزی در استان ها - خراسان نرخ باسوادی بوشهر به بیش از 95درصد رسید ... معاون سواد آموزی استان بوشهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این استان به ویژه طی سه سال گذشته ... باسوادی در کشور 92.45صدم درصد است گفت: این رقم در استان سمنان در مجموع بالاتر از 98 درصد است. نرخ باسوادی در استان زنجان 98 درصد است | معاون آموزش و پرورش - قطره پوشش نوآموزان پیش دبستانی استان زنجان به 70 درصد رسید ... وی نرخ باسوادی در استان زنجان را به طور میانگین 98 درصد عنوان کرد و افزود: ... نرخ باسوادی در استان زنجان 98 درصد است | تسنیم | خبروان وی نرخ باسوادی در استان زنجان را به طور میانگین 98 درصد عنوان کرد و ... در دوره سواد آموزی از 35 درصد در سال 93 به 61 درصد در سال 94 رسیده است، ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :