شناسایی و بازداشت عامل مزاحمت های سایبری در مشهد

تاریخ انتشار پست : 1395-10-4 دسته :

رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شناسایی و بازداشت عامل مزاحمت های سایبری برای شهروند مشهدی توسط پلیس فتا استان خبر داد.

شناسایی و بازداشت عامل مزاحمت های سایبری در مشهد

مشهد, پلیس فتا, خراسان رضوی, سایبری, دستگیری

به نقل از طاها پخش از طاها پخش سرهنگ جواد جهانشیری با بیان اینکه خانمی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا استان مراجعه و درخواست رسیدگی به شکایت خود را داشت، گفت: شاکی در اظهارات اولیه خود بیان کرد از طرف فرد ناشناسی برای ایجاد مزاحمت شماره ام در یکی از سایت های واسطه گر به منظور انجام خدمات نظافتی و منزل با قیمت بسیار کمی درج شده تا تعداد افرادی که نیاز به خدمات دارند را ترغیب نموده و تماس بیشتری بگیرند.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا بعد از بررسی اظهارات شاکی متوجه شدند فردی با قصد مزاحمت اقدام به انتشار شماره شاکی در فضای سایبر و سایت دیوار نموده است که با بررسی های فنی بعدی هویت متهم را شناسایی و بعد از هماهنگی قضایی وی بازداشت و به مکان پلیس فتا منتقل شد.

رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی گفت: متهم که خانم 34 ساله که همکار قبلی شاکیه از آب درآمده بود در مواجه با ادله فنی جرم خود را پذیرفت و اعتراف کرد، من و شاکی دو همکار بودیم اما در طرح تعدیل با توجه به توانایی یکسانی که داشتیم من انتخاب شدم و مجبور به ترک محل کار شدم و با توجه به کینه ای که از شاکیه داشتم برای تخریب چهره وی و گرفتن انتقام شماره وی را به عنوان خدمات نظافتچی منزل با رقم پایین در سایت دیوار درج کردم و اکنون که توسط پلیس شناسایی شدم بسیار نادم و پشیمانم.

سرهنگ جهانشیری با اشاره به اینکه متهم پس از تکمیل پرونده جهت کسب تکلیف نهایی به مرجع قضایی معرفی شد، گفت: در سال های آتی 80 درصد مشاغل آی تی محور و با استفاده از بستر اینترنت خواهد بود و قانون جرایم رایانه ای دراین خصوص بسیار محکم و سخت گیرانه می باشد لذا کاربران محترم در استفاده صحیح و به جا از فضای سایبری نهایت دقت را به عمل آورده و این فضا را وسیله غرض ورزی خود ننمایند تا مستوجب مجازات قانونی نگردند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی با بیان این که برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات و آسیب های فضای سایبری می توانند به سایت پلیس فتا بخش هشدارها و آموزش مراجعه نمایند، خاطر نشان کرد: همچنین شهروندان می توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکیcyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی هرگونه موارد مشکوک در خصوص کلاهبرداریها و جرائم سایبری را نقل از کنند.

منبع : باشگاه خبرنگارانعامل مزاحمت های اینترنتی زن جوان در مشهد شناسایی و دستگیر شد | پلیس ... پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ سید محسن عرفانی در تشریح خبر گفت، خانم جوانی با در دست داشتن شکواییه ای به پلیس فتا مراجعه و بیان ... عامل مزاحمت های اینترنتی زن جوان در مشهد شناسایی و دستگیر شد - پلیس ... پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ سید محسن عرفانی در تشریح خبر گفت، خانم جوانی با در دست داشتن شکواییه ای به پلیس فتا مراجعه و بیان ... عامل مزاحمت های اینترنتی زن جوان در مشهد شناسایی و دستگیر شد - سایت ... یزدفردا "سرویس اجتماعی"حوادث"خبرهای پلیس فتای کشور :رئیس پلیس فتا خراسان رضوی از دستگیری عامل مزاحمت اینترنتی برای زن جوان در ... عامل نشر تصاویر غیراخلاقی فضای تلگرام در مشهد دستگیر شد - قدس ... عامل نشر تصاویر غیراخلاقی فضای تلگرام در مشهد دستگیر شد ... که از طریق تلگرام برای همکلاسی خود مزاحمت ایجاد می کرد شناسایی و دستگیر شد. ... و حبس لحاظ می شود، عنوان کرد: پلیس فتا اشراف کامل به فضای مجازی و سایبری دارد ... پلیس برخلاف آنچه که گفته می شود در مزاحمت های دختر و پسر همیشه جنس مذکر محکوم ... عامل نشر تصاویر غیراخلاقی فضای تلگرام در مشهد دستگیر شد - قطره عامل نشر تصاویر غیراخلاقی در فضای تلگرام در مشهد دستگیر شد. ... پلیس فتا درخواست شناسایی مزاحم دو ماهه خود را داشت که پس از بررسی های صورت ... لحاظ می شود، عنوان کرد: پلیس فتا اشراف کامل به فضای مجازی و سایبری دارد و با ... دستگیری مزاحم اینترنتی | خبر فارسی ... پلیس فتا قزوین از دستگیری عامل ایجاد مزاحمت در یکی از شبکه های اجتماعی ... در مشهد انجام می شد تلاش ماموران انتظامی برای شناسایی و دستگیری ... پلیس فتا (cyberpolice.ir) | خبر فارسی نشست شناسایی آسیب های فضای مجازی برای کارکنان دولتی با همکاری پلیس فتا استان و ... رئیس پلیس فتا کیش با بیان اینکه مجرمان سایبری به طور روزافزونی سازمان ها و .... از تاریخ 23 الی آذرماه 26 سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزارگردید. ... سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت در ... دستگیری عامل سوء استفاده صفحه اینستاگرام دختر جوان - ایسنا رییس پلیس فتای خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت های سایبری و تهدید به ... به عکس های خصوصی و به دنبال آن مزاحمت در شبکه اجتماعی اینستاگرام را داشت . ... زائرسرای مددجویان کمیته امداد در مشهد به بهره برداری رسید. عامل ایجاد مزاحمت در شبکه های اجتماعی دستگیر شد - خبرگزاری مهر | اخبار ... سرهنگ اکبر امینی در گفتگو با مهر از دستگیری عامل ایجاد مزاحمت در شبکه های اجتماعی خبر ... های خاص پلیسی، فرد با هویت معلوم شناسایی و طی عملیات غافلگیرانه ای دستگیر شد. ... Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند. .... هتل قصر مشهد - تهاتری خبرگزاری. ایرنا - پلیس فتا شناسایی و دستگیری عامل سوء استفاده از سایت های معتبر تبلیغاتی در رشت ... استفاده 57 درصد بزهکاران سایبری شناسایی شده در گیلان از تلگرام ... استان گیلان از شناسایی و دستگیری عاملان ایجاد مزاحمت شبکه های اجتماعی موبایلی در رشت خبر داد. ... مشهد- ایرنا- رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی (فتا) ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :