آموزش تفکیک از مبدأ زباله به ۵۲ هزار شهروند قمی

تاریخ انتشار پست : 1395-10-6 دسته :

مدیرعامل پسماند شهرداری از آموزش تفکیک از مبدأ زباله به ۵۲ هزار شهروند قمی خبر داد.

آموزش تفکیک از مبدأ زباله به ۵۲ هزار شهروند قمی

پسماند, قم, مدیرعامل, شهرداری, تفکیک از مبدا
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛مدیرعامل پسماند شهرداری، سید عبدالله میر ابراهیمی با اشاره به مدیریت و بازیافت زباله های الکترونیکی گفت: بازیافت این زباله ها با توجه به تنوع اقلام، اجزا و مواد شیمیایی که در داخل آن ها هست بحثی تخصصی بوده که نیازمند دقت بسیاری است، اما بازیافت این زباله ها دارای ارزش ریالی بسیار بالایی است.

وی افزود: این زباله ها حاوی فلزات سمی خطرناکی است که هم مخاطرات زیست محیطی و هم اگر با مواد غذایی به بدن انسان برگردد برای انسان بسیار زیان آور خواهد بود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم بابیان اینکه این نوع پسماندها جزء پسماندهای ویژه تعریف می شوند، گفت: باید این نوع پسماندها به صورت جداگانه جمع آوری شوند، که از همین رو سعی شده هم با آموزش هایی که به شهروندان داده می شود و هم اطلاع رسانی هایی که صورت گرفته تأکید شود که مردم این نوع زباله ها را جداگانه جمع آوری و به غرفه های بازیافت در سطح شهر تحویل دهند.

میر ابراهیمی بابیان اینکه در سطح شهر غرفه ها موظف به دریافت این اقلام هستند، گفت: با توجه به ارزش ریالی این اقلام، هدایا یا وجوهی به مردم پرداخت می شود و این پسماندها به صورت جداگانه جمع آوری و در اختیار سازمانی که امر بازیافت را انجام می دهد قرار داده می شود.

در ادامه افزود: بازیافت به صورت رسمی اقلامی که در اختیار سازمان مدیریت پسماند و مجموعه شهرداری قرار می گیرد به این صورت است که اگر مجموعه هایی باشند که به صورت غیرمجاز اقدام به سوزاندن این اقلام کنند، مجموعه محیط زیست و سازمان مدیریت پسماند پیگیری کرده و برخورد جدی با این مجموعه ها خواهد شد.

میر ابراهیمی بابیان اینکه این شرکت از روش های مدرن تحت ممیزی و فعالیت دستگاه های معتبر استفاده می کند، گفت: آمار زباله های تولیدشده الکترونیکی به طور رسمی نداریم اما آمار غیررسمی که بتوان در سطح شهر برآورد کنیم در سطح شهر چه میزان است می توان تهیه کرد.

وی با اشاره به زیاد مشکلات پیش روی جمع آوری زباله های الکترونیک گفت: اگر این زباله ها با پسماندهای عادی مخلوط و در اختیار شهرداری قرار بگیرد، کوچک ترین مخاطرات آن پخش شدن و پراکندگی فلزات عادی از داخل پسمانده های عادی است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: پسماندهای خشک و تری که به علت عدم مشارکت شهروندان نتوانستیم در مبدأ جدا کنیم در کارخانه جدا می شود.

میر ابراهیمی با اشاره به اجرای طرح تفکیک از مبدأ زباله ها در نقاط 8 گانه قم گفت: در نقاط 2و 6 آموزش های اولیه تفکیک از مبدأ اتفاق نیفتاده و تاکنون در منطقه دو 25 هزار نفر آموزش دیده اند.

وی با اشاره به جمعیت 56 هزارنفری منطقه 6 قم گفت: در منطقه 6 نیز 27 هزار نفر آموزش دیده اند و آموزش در این منطقه با استقبال بسیار بالایی مواجه بودیم.

منبع : باشگاه خبرنگارانزار شهروند قمی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اجرای طرح تفکیک از مبدأ زباله ها در مناطق 8 گانه قم گفت: در مناطق 2 و 6 آموزش های اولیه تفکیک ... آموزش تفکیک از مبدأ زباله به ۵۲ هزار شهروند قمی - باشگاه خبرنگاران جوان مدیرعامل پسماند شهرداری از آموزش تفکیک از مبدأ زباله به ۵۲ هزار شهروند قمی خبر داد. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛مدیرعامل ... آموزش تفکیک از مبدأ زباله به ۵۲ هزار شهروند قمی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اجرای طرح تفکیک از مبدأ زباله ها در مناطق ۸ گانه قم گفت: در مناطق ۲ و ۶ آموزش های اولیه تفکیک ... آموزش تفکیک از مبدأ زباله به 52 هزار شهروند قمی - بازنشر 24 مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اجرای طرح تفکیک از مبدأ زباله ها در مناطق ۸ گانه قم گفت: در مناطق ۲ و ۶ آموزش های اولیه تفکیک از ... آموزش تفکیک از مبدأ زباله به 52 هزار شهروند قمی ... ۲۱:۴۲:۵۲ ,۱۳۹۵/۸/۱۵ ( 2 ماه قبل ) اخبار مهر-استانها. آموزش تفکیک از مبدأ زباله به 52 هزار شهروند قمی - سایت خبری هورم نیوز آموزش تفکیک از مبدأ زباله به 52 هزار شهروند قمی. سایت خبری هورم نیوز. مدیرعامل پسماند شهرداری قم خبر داد آموزش تفکیک از مبدأ زباله به ۵۲ هزار ... آموزش تفکیک از مبدأ زباله به 52 هزار شهروند قمی / مدیرعامل سازمان مدیریت ... مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اجرای طرح تفکیک از مبدأ زباله ها در مناطق 8 گانه قم گفت: در مناطق 2 و 6 آموزش های اولیه تفکیک از... آموزش تفکیک از مبدأ زباله به ۵۲ هزار شهروند قمی - اخبار فارسی - Shafaqna مدیرعامل پسماند شهرداری از آموزش تفکیک از مبدأ زباله به ۵۲ هزار شهروند قمی خبر داد. مطلب در سایت اصلی ... واکنش وزیر ورزش به خداحافظی طاهری از باشگاه پرسپولیس. تفکیک زباله از مبدأ کم هزینه و سود آور - خبرگزاری فارس شهروندان قمی مدتی است که با شکل جدیدی از سطل های زباله در برخی خیابان های ... و آموزش همگانی در خصوص بازیافت و اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ به ... آموزش تفکیک از مبدأ زباله به 52 هزار شهروند قمی | تسنیم آموزش تفکیک از مبدأ زباله به 52 هزار شهروند قمی - تسنیم | خبرپو. شیخ الازهر به پاپ فرانسیس تبریک گفت | شیعه نیوز | خبروان شیخ الازهر با ارسال پیامی، میلاد حضرت مسیح را به پاپ فرانسیس، پاپ ... آموزش تفکیک از مبدأ زباله به ۵۲ هزار شهروند قمی باخت تیم فوتبال سرخ ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :