نگرانی نتانیاهو از اقدامات پسی اوباما پیش از ترک کاخ سفید

تاریخ انتشار پست : 1395-10-6 دسته : بین الملل

به نوشته پایگاه اینترنتی عرب 48، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بعد از قطعنامه محکومیت شهرک سازی نگران اقدامات بعدی اوباما است.


نگرانی نتانیاهو از اقدامات بعدی اوباما پیش از ترک کاخ سفید

وتوی قطعنامه شورای امنیت, شورای امنیت, بین الملل, رابطه آمریکا و اسرائیل, نتانیاهو, شهرک سازی های اسرائیل, نتانیاهو و اوباما

به نقل از طاها پخش ؛ نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پی تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه شهرک سازی در نقاط فلسطینی نگران است اوباما پیش از ترک کاخ سفید اقدامات دیگری نیز انجام دهد که پیامدهای بین المللی آن گریبانگیر این رژیم شود.

پایگاه اینترنتی عرب 48 نوشت: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دیروز یکشنبه دان شاپیرو، سفیر آمریکا را احضار کرد تا وی را به دلیل عدم وتوی قطعنامه شورای امنیت علیه این رژیم توسط آمریکا مورد شماتت و توبیخ قرار دهد.

سفیر آمریکا بعد از جلسه کابینه اسرائیل احضار شد و بعد از آن دیگر سفرای اعضای شورای امنیت که به این قطعنامه رأی مثبت داده بودند نیز احضار شدند.

این اقدام نتانیاهو بیانگر میزان شکاف به وجود آمده بین او و دولت فعلی آمریکاست به ویژه آنکه نتانیاهو شخصاً سفیر آمریکا را مورد شماتت قرار داده است اما دیگر سفرا توسط مسئولان وزارت امور خارجه اسرائیل احضار شده اند.

منابع سیاسی و دیپلماتیک گفتند: دان شاپیرو برای گفتگوی عادی و نه برای شماتت احضار شده بود و موضوع مصاحبه و عدم استفاده آمریکا از حق وتوی خود علیه این قطعنامه درشورای امنیت بود.

نتانیاهو درباره عواقب این اقدام دولت اوباما و احتمال تدابیر دیگر دولت آمریکا پیش از تغییر رئیس جمهور این کشور و در پی داشتن اقدامات بین المللی علیه شهرک سازی ها، ابراز نگرانی کرده است. نتانیاهو از وزرای خود خواسته است درباره موضوع شهرک سازی ها یا فراخوانی برای افزایش ساخت و ساز در اراضی اشغالی فلسطینی سخنی نگویند.

نتانیاهو همچنین از وزارت امور خارجه اسرائیل خواسته است طرحی را برای اقدام علیه سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای بین المللی آماده کنند تا طی یک ماه آینده در کابینه این رژیم بررسی شود.

منبع : باشگاه خبرنگاراننی نتانیاهو از اقدامات بعدی باراک اوباما ... فلسطینی نگران است اوباما پیش از ترک کاخ سفید اقدامات دیگری نیز انجام دهد که پیامدهای بین المللی ... نگرانی نتانیاهو از اقدامات بعدی اوباما پیش از ترک کاخ سفید به نوشته پایگاه اینترنتی عرب 48، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از قطعنامه محکومیت شهرک سازی نگران اقدامات بعدی اوباما است. نگرانی نتانیاهو از اقدامات بعدی باراک اوباما - تفسیر نیوز باشگاه خبرنگاران: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پی تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه شهرک سازی در مناطق فلسطینی نگران است اوباما پیش از ترک کاخ سفید ... خبرگزاری تسنیم - آخرین ضربه اوباما به نتانیاهو پیش از ترک کاخ سفید آخرین ضربه اوباما به نتانیاهو پیش از ترک کاخ سفید ... سفید با دفاع از رای ممتنع خود به قطعنامه سازمان ملل به جای وتو کردن آن اعلام کرد که این اقدام ... Missing: نگرانی ‎بعدی خانه بعدی اوباما بعد از ترک کاخ سفید تصاویر - آفتاب کمتر از 2 ماه دیگر باراک اوباما باید کاخ سفید را ترک کند؛ شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید خانه بعدی ریئس ... خانه بعدی اوباما بعد از ترک کاخ سفید تصاویر ... کینه ناتمام دلواپسان از برجام/ اقدام غیراخلاقی نماینده جنجالی مجلس علیه ظریف واکنش ها .... ایران باید از برنامه های روسیه درباره سوریه نگران باشد ؟ تحلیل نیویورک تایمز از آخرین ضربه ی اوباما به نتانیاهو نتانیاهو این اقدام اوباما را آخرین خیانت رئیس جمهوری می داند که قرار بوده ... ای است که نتانیاهو با نگرانی های بین المللی از سیاست های او داشت. ... اوباما که آرمانگرا بود و شاید هم بیش از حد مطمئن به خود، کارش را در کاخ سفید بدین امید آغاز کرد که بلکه رئیس جمهوری .... اردوغان چگونه در حال ایجاد تنفر از ایران در ترکیه است؟ آخرین ضربه اوباما به نتانیاهو پیش از ترک کاخ سفید - آرشیو آخرین ضربه اوباما به نتانیاهو پیش از ترک کاخ سفید ... سفید با دفاع از رای ممتنع خود به قطعنامه سازمان ملل به جای وتو کردن آن اعلام کرد که این اقدام ... Missing: نگرانی هلاکت تروریست سنگدلی که کودکش را به کام مرگ فرستاد تصاویر ... "عبدالرحمن شداد" ملقب به "ابونمر سوری" که چندی پیش دخترانش را برای .... نگرانی نتانیاهو از اقدامات بعدی اوباما پیش از ترک کاخ سفید نگرانی ... نگرانی نتانیاهو از اقدامات بعدی اوباما پیش از ترک کاخ سفید - فارسی فان نگرانی نتانیاهو از اقدامات بعدی اوباما پیش از ترک کاخ سفید. به نوشته پایگاه اینترنتی عرب 48، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از قطعنامه محکومیت شهرک سازی ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :