درآمد دولت از محل هدفمندی یارانه ها

تاریخ انتشار پست : 1395-10-6 دسته : اقتصادی

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم از درآمد ۸۰ هزار میلیارد تومانی دولت از محل هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت فقط حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان آن به مردم پرداخت می شود و ۳۹ هزار میلیارد تومان آن به خزانه بازنمی گردد که این خود یک تخلف قانونی است.

خبرگزاری ایلنا: رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم از درآمد ۸۰ هزار میلیارد تومانی دولت از محل هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت فقط حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان آن به مردم پرداخت می شود و ۳۹ هزار میلیارد تومان آن به خزانه بازنمی گردد که این خود یک تخلف قانونی است.

اقتصاد ایرانحمیدرضا حاجی بابایی- رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم و نماینده مجلس در یک برنامه تلویزیونی رده از تخلف قانونی در درآمدهای یارانه ای برداشت و گفت: حدود 80 هزار میلیارد تومان بر طبق قانون از مردم دریافت می شود و فقط حدود 35 هزار میلیارد تومان آن به مردم پرداخت می شود و مابه التفاوت آن به خزانه بازنمی گردد.

حاجی بابایی ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده از 3 محور پژوهشی در مورد درآمد دولت از محل هدفمندی یارانه ها در سال 1395،هر یک از محورها درآمدهای دولت را حدود 78 و 77 هزار میلیارد تومان  برآورد کرده اند و بررسی های به عمل آمده در کمیسیون تلفیق برنامه ششم درآمد دولت از هدفمندی یارانه ها ،حدود 80 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

او گفت: درواقع حدود 80 هزار میلیارد تومان بر طبق قانون از مردم دریافت شده  که 7 هزار میلیارد تومان آن مالیات است و فقط حدود 35 هزار میلیارد به مردم پرداخت می شود که در جمع تقریباً 41700 میلیارد تومان می شود.

این نماینده مجلس گفت : بر طبق درآمد به دست آمده و مبلغ پرداختی یارانه ها به عموم مردم حدود 39 هزار میلیارد تومان آن به خزانه بازنمی گردد که این خود یک تخلف قانونی است و درآمدها قبل از واریز به خزانه خرج  می شود.

بابایی گفت: در سال 1389 قیمت بنزین حدود 100 تومان بوده که امسال به 1000 و 1200 تومان رسیده است   که میانگین قیمت بنزین در سال 1395 درواقع 1700 تومان است . علاوه بر بنزین از گاز مایع ،نفت سفید،نفت گاز، گاز،برق و ... کسب درآمد می کند که این درآمد بر طبق قانون به حساب خزانه دولت  باید واریز شود که از این واریزی 50 درصد آن  به صورت نقدینگی به مردم پرداخت می شود (45 هزار و 500 تومان) ، 30 درصد به واحدهای تولیدی تعلق دارد و 20 درصد باقی مانده آن در صورت گرانی به کارمندان پرداخت می شود.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس تصریح کرد: بر طبق این پرداختی ها به هر فرد 45 هزار و 500 تومان یارانه پرداخت می شود که این مبلغ در طول این چند سال نه تنها  افزایش پیدا نکرده بلکه ارزش آن حدود 8 هزار تومان کاهش پیداکرده است.

حاجی بابایی بابیان اینکه برنامه هدفمندی یارانه ها یک برنامه پنج ساله است و  تا امروز کسی نگفته درآمد دولت از هدفمندی یارانه ها چقدر است ، افزود: این رقم در سال 95 حدود 80 هزار میلیارد تومان و در سال قبل 69 هزار میلیارد تومان بوده است که فقط حدود 35 هزار میلیارد تومانش به مردم پرداخت می شده و رقمی حدود پنج هزار میلیارد تومان به توسعه شهری اختصاص می یافته است.

حاجی بابایی ادامه داد: تاکنون عوامل تولید نمی گذاشتند مازاد این درآمد به حساب خزانه واریز شود.

وی افزود : او با ابراز تأسف به سهم مردم از یارانه ها افزود: از اجرای این طرح تاکنون سهم هر فرد 45 هزار و 500 تومان بوده که با توجه به افزایش تورم سالانه قدرت این مبلغ فقط هشت هزار تومان است، این در شرایطی است که هزینه برق مصرفی مردم از زمان آغاز پرداخت یارانه ها حدود پنج برابر شده است، این یعنی عدم تطابق برنامه های مدیریتی دولت.

رئیس کمسیون تلفیق مجلس ادامه داد: برای رفع مشکلات این چنینی باید درآمدها شفاف و نظارت ها دقیق تر گردد.

منبع : برترینهائیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم از درآمد ۸۰ هزار میلیارد تومانی دولت از محل هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت فقط حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان آن به مردم ... درآمد دولت از هدفمندی یارانه ها در سال90 - فرارو درآمد دولت از هدفمندی یارانه ها در سال90. کد خبر: ۱۰۸۱۴۳. ۱۱ فروردین ۱۳۹۱ - ۲۳:۱۷. دولت از محل افزایش قیمت حاملهای انرژی در سال 90 معادل 73.6 هزار میلیارد تومان درآمد کسب ... درآمد دولت از اجرای فاز دوم هدفمندی - مشرق بر اساس این گزارش، دولت باید در فاز دوم هدفمندی یارانه ها حدود 20 هزار میلیارد تومان درآمد اضافه از محل افزایش قیمت حامل های انرژی نسبت به فاز اول به دست بیاورد. درآمدهای ... درآمد دولت از هدفمندی یارانه ها چقدر است؟ - بی باک نیـــوز | BibakNews حاجی بابایی ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده از ۳ محور پژوهشی در مورد درآمد دولت از محل هدفمندی یارانه ها در سال ۱۳۹۵،هر یک از محورها درآمدهای دولت را حدود ۷۸ ... تخلف قانونی ۳۹ هزار میلیارد تومانی دولت از محل درآمدهای هدفمندی! - نسیم ... بر اساس درآمد به دست آمده و مبلغ پرداختی یارانه ها به عموم مردم حدود ۳۹ هزار میلیارد تومان آن به خزانه بازنمی گردد که این خود یک تخلف قانونی است. درآمد دولت از محل هدفمندی یارانه ها | خبر فارسی خبرگزاری ایلنا: رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم از درآمد 80 هزار میلیارد تومانی دولت از محل هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت فقط حدود 35 هزار میلیارد تومان آن به مردم ... درآمد دولت از هدفمندی یارانه ها در سال نود - بورس نیوز خبرانلاین: دولت از محل افزایش قیمت حاملهای انرژی در سال 90 معادل 73.6 هزار میلیارد ... یارانه ها صورت گرفته است معادل 73.6 هزار میلیارد تومان افزایش درآمد داشته است. فارس گزارش می دهد درآمد دولت از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها چه میزان خواهد بود؟ بر اساس این گزارش، دولت باید در فاز دوم هدفمندی یارانه ها حدود 20 هزار میلیارد تومان درآمد اضافه از محل افزایش قیمت حامل های انرژی نسبت به فاز اول به ... سرنوشت یارانه نقدی در سال ۹۵/عملکرد ضعیف دولت در اجرای قانون ... برخی مقامات دولتی هم در پاسخ به انتقاد نمایندگان از این که چرا دولتی ها ... علاوه بر این براساس قانون بودجه سال ۱۳۹۴ میزان درآمد هدفمندسازی یارانه ها از ۴۲ به ۳۹ ... طبق قانون هدفمندی یارانه ها، دولت باید در سال ۹۴ ، ۴۸ هزار میلیارد تومان از محل ... تخلف 3000 میلیارد تومانی دولت در هدفمندی یارانه ها - اقتصاد ایرانی اصرار نماینده دولت بر افزایش میزان درآمد هدفمندی یارانه ها باعث شد تا علی ... وی افزود: ما امسال نزدیک 30 هزار میلیارد تومان از محل حامل های انرژی درآمد داشتیم و مجلس هم در ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :