درخواست جامعه کارگری از دولت و مجلس

تاریخ انتشار پست : 1395-10-7 دسته : اقتصادی

بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی با تشریح درخواست های مشترک گروه ها و تشکل های کارگری از دولت و مجلس گفت: از دولت و مجلس درخواست داریم حقوق از دست رفته کارگران را احیا کنند.

خبرگزاری مهر: بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی با تشریح درخواست های مشترک گروه ها و تشکل های کارگری از دولت و مجلس گفت: از دولت و مجلس درخواست داریم حقوق از دست رفته کارگران را احیا کنند.

دستمزد 96حسین حبیبی با اشاره به اینکه جامعه کارگری مطابق با اصول قانون اساسی که حقوق شهروندی، شرعی، انسانی و ملی است مطالبات خود را بیان می کند و مطالبات قانونی و اولیه هر انسان وکارگری است، گفت: متاسفانه جامعه کارگری از حقوق اولیه خود غافل شد و بدون اغراق این حقوق در حال حاضر از دست رفته است

وی گفت: با وجود این همچنان حقوق خود را از دولت و مجلس مطالبه می کنیم و تلاش خود را در این زمینه ادامه خواهیم داد.

دبیر کل کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران خواستار عقد قرارداد دائم با کارگران در کارهایی که طبیعت مستمر دارند، شد و گفت: حداکثر مدت برای کارهایی که طبیعت آنها جنبه غیر مستمر باید مشخص شود؛ حتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبق ماده ۷ قانون کار موظف بود آیین نامه مربوط به این بخش را تهیه کند.

این فعال کارگری خواستار تعیین حداقل دستمزد براساس نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی و سبد معیشت برای سال ۹۶ شد و افزود: مطالبه دیگر ما تشکیل تشکل های آزاد بدون دخالت دولت و کارفرما است.

وی به بدهی ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این منابع برای کارگران است؛ سازمان تامین اجتماعی باید از دولت منتزع و به صورت جداگانه و مستقل توسط شرکای اجتماعی اداره شود.

بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: همچنین هیات های تشخیص وحل اختلاف در انتخاب نماینده کارگران و  چگونگی رسیدگی در هیات ها باید استقلال داشته باشند.

حبیبی با تاکید بر لزوم  بدست آوردن حق اعتراضات صنفی کارگران، خواستار محو شرکتهای پیمانکاری شد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش به لایحه اصلاح قانون کار اشاره کرد و گفت: این لایحه به عنوان یک تهدید بزرگ، کیان جامعه کارگری با بیش از ۵۴ درصد جمعیت کشور را نشان رفته است.

این فعال کارگری با تاکید بر اینکه حق جامعه کارگری، حداقل دستمزد حقارت آمیز نیست افزود: حق جامعه کارگری روابط کار ظالمانه ، استخدام های نامآغاز شرکت های پیمانکاری و شرایط امروز حاکم بر  زندگی کارگران نیست.

وی ادامه داد: ابطال دستورالعمل های منع تبعیض در پرداخت دستمزد کارگران برای کارهای هم ارزش و در شرایط یکسان، ادامه بررسی لایحه ضدکارگری اصلاح قانون کار که حقوق بنیادین کار را سلب کرده است و تجمیع بخش درمان سازمان تامین اجتماعی با وزارت بهداشت از مصادیق ظلم به گروه های کارگری است.

حبیبی گفت: از دولت و مجلس درخواست داریم به صورت کارشناسی این موارد را بررسی کنند و عادلانه در خصوص حقوق کارگران تصمیم گیری کنند تا حقوق از دست رفته کارگران احیا شود.

منبع : برترینهار | اخبار ایران و جهان ... بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی با تشریح درخواست های مشترک گروه ها و تشکل های کارگری از دولت و مجلس گفت: از دولت و مجلس درخواست داریم حقوق ... درخواست جامعه کارگری از دولت و مجلس - سایت خبری تحلیلی تابناک ... بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی با تشریح درخواست های مشترک گروه ها و تشکل های کارگری از دولت و مجلس گفت: از دولت و مجلس درخواست داریم حقوق ... درخواست جامعه کارگری از دولت و مجلس | خبر فارسی درخواست جامعه کارگری از دولت و مجلس. بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی با تشریح درخواست های مشترک گروه ها و تشکل های کارگری از دولت و مجلس گفت: از دولت و ... درخواست جامعه کارگری از دولت و مجلس - پرسیار مشاهده متن کامل خبر در پایگاه خبری الف: درخواست جامعه کارگری از دولت و مجلس · منبع این خبر، وبسایت alef.ir است و سایت «دبلیوخبر» مسئولیتی در قبال محتوای آن ... درخواست جامعه کارگری از دولت و مجلس | مهر درخواست جامعه کارگری از دولت و مجلس - مهر | خبرپو. ... ٤٠درصد وبسایتهای دولتی باگ امنیتی دارند/ ضعف پرتالها در بروزرسانی · هیئت سلطنتی عربستان رسوا شد/ ... اجتماعی » درخواست جامعه کارگری از دولت و مجلس - اخبار - قالب وبلاگ خبرگزاری مهر: بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی با تشریح درخواست های مشترک گروه ها و تشکل های کارگری از دولت و مجلس گفت: از دولت و مجلس درخواست داریم حقوق از ... درخواست جامعه کارگری از دولت و مجلس - kodoom.com - Kodoom بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی با تشریح درخواست های مشترک گروه ها و تشکل های کارگری از دولت و مجلس گفت: از دولت و مجلس درخواست داریم حقوق از دست رفته ... باشو :: خبر رسان کوچک | درخواست جامعه کارگری از دولت و مجلس بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی با تشریح درخواست های مشترک گروه ها و تشکل های کارگری از دولت و مجلس گفت از دولت و مجلس درخواست داریم حقوق ... درخواست جامعه کارگری از دولت و مجلس | پورتال خبری گزارش روز بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی با تشریح درخواست های مشترک گروه ها و تشکل های کارگری از دولت و مجلس گفت: از دولت و مجلس درخواست داریم حقوق ... درخواست جامعه کارگری از دولت و مجلس - آکا بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی با تشریح درخواست های مشترک گروه ها و تشکل های کارگری از دولت و مجلس گفت: از دولت و مجلس درخواست داریم حقوق ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :