تصویر عجیب ترین و زشت ترین گیاه دنیا

تاریخ انتشار پست : 1395-10-8 دسته : مجازی

بسیاری از مردم برای دیدن گیاه ویلوچیا میرابیلیس (Welwitschia Mirabilis) از سرتاسر دنیا به نامبیا سفر می کنند.

به نقل از طاها پخش ، بسیاری از مردم برای دیدن گیاه ویلوچیا میرابیلیس (Welwitschia Mirabilis) از سرتاسر دنیا به نامبیا سفر می کنند. این گیاه به دلیل ظاهر عجیب و برگ های تورفته ی خود، لقب زشت ترین گیاه جهان را به خود گرفته است. جذاب ترین مسئله در مورد این گیاه این است که فقط 2 برگ دارد که به طور مداوم رشد می کند.

عجیب ترین و زشت ترین گیاه جهان عکس

گیاه نادر, گیاه نایاب, گیاه عجیب, انواع گیاهان, زشت ترین گیاه دنیا

ویلوچیا میرابیلیس گیاه منحصر به فردی است که تنها در بیابان نامیبیا یافت می شود. طول عمر تخمینی برای این گیاه عجیب و غریب بین 500 تا 1500 سال است و به نظر می رسد یادگاری از دوره ژوراسیک باشد. این گیاه می تواند در بسیاری از شرایط بد آب و هوایی زنده بماند. این تیره تنها دارای یک سرده و یک گونه به نام ویلوچیا میرابیلیس است و شباهت بسیاری به هشت پا دارد. از نظر ظاهری دارای چنان جذابیت و قابلیت هایی است که برخی تنها برای دیدن این گیاه عجیب به نامیبیا مسافرت می کنند. این گیاه اولین بار در سال 1859 توسط فردریک ولویچ محقق استرالیایی در آنگولا کشف شد. نام گیاه از نام کاشف آن گرفته شده است.

در مناطقی که گیاه انتشار دارد باران در درون خاک نفوذ نکرده بلکه در هنگام بارندگی بصورت رود جاری می شود. در هنگام روز دمای هوا بسیار بالاست و بارش باران بسیار نادر بوده و در برخی نقاط امکان دارد چند سال باران نبارد. برای زنده ماندن گیاهان در چنین شرایطی تطابق گیاه با خشکی محیط بسیار حیاتی است. ویلوچیا میرابیلیس در واقع گیاه پرتحملی دربرابر خشکی نیست بلکه خود را جهت تهیه آب بسیار مجهز کرده است. برای مثال برگ های گیاه توانایی جذب رطوبت هوا را دارند. این گیاه در جاهایی که آب های زیرزمینی وجود دارند یافت می شود و گیاه با ریشه های بلند خود قدرت جذب بالا آوردن این آب های زیرزمینی را دارد.

عجیب ترین و زشت ترین گیاه جهان عکس


تصویر هنری از ویلوچیا میرابیلیس

راشل ساسمن که دور جهان را برای کشف و عکاسی قدیمی ترین ارگانیسم های دنیا زیرپا گذاشته است، در مورد این گیاه می گوید: شنیده ام بزرگ ترین و قدیمی ترین ویلوچیای دنیا باید عمری بین 1500 تا 3000 سال داشته باشد. اما نمونه ای که او در صحرای ناکلافت نامیبیا موفق به عکاسی آن شده، احتمالا عمری 2 هزارساله دارد. ویلوچیا تیره ای منحصر به فرد است. تنها گونه این گیاه برای رشد و تکثیر نیاز به شرایط آب وهوایی ویژه ای دارد که تنها در سواحل نامیبیا و آنگولا، آن جا که مه ساحلی صحرا را در برمی گیرد، مهیا می شود؛ تکامل برای جذب رطوبت موجود در مه ساحلی به کمک این گیاه آمده است. ویلوچیا تنها یک ساقه غده ای کوتاه دارد و برگ های چندین متری آن به مرور زمان ظاهری بریده بریده، پیدا کرده اند. علاوه بر این گیاه ریشه عمیقی دارد که هم می تواند به ذخیره آب های زیرزمینی دست پیدا کند و هم در برابر بادهای تند صحرا هم چون لنگری، گیاه را ثابت نگه دارد. ویلوچیا میرابیلیس گیاه بسیار تنهایی است.

عجیب ترین و زشت ترین گیاه جهان عکس


خانواده‎ی ویلوچیا میرابیلیس

این گیاه تنها گونه‎ی باقی مانده از خانواده‎ی خود است. خانواده‎ی ویلوچیا حدود 140 میلیون سال پیش زمان دایناسورها در زمین حضور داشتند. با گذشت زمان تمامی گونه‎های آن ناپدید شدند و فقط خود ویلوچیا باقی ماند. ضخامت برگ‎های ویلوچیا میرابیلیس بسیار عمده بوده و در حدود 1.4 سانتی‎متر است که باعث خنک و مرطوب شدن خاکی که زیر گیاه قرار دارد می‎شود و این برای بقای گیاه در شرایط کویری بسیار لازم است. ویلوچیا میرابیلیس به آهستگی رشد می‎کند و ارتفاع آن ممکن است 1.5 متر بالاتر از سطح زمین باشد، هرچند اکثر گونه‎های آن زیر یک متر طول دارند. میزان رشد برگ‎های آن به طور متوسط 8 الی 15 سانتی متر در سال است. بزرگترین ویلوچیا که تاکنون دیده شده است. ارتفاع آن به حدود یک و نیم می رسد و گستردگی آن دارای قطری در حدود 4 متر است.

عجیب ترین و زشت ترین گیاه جهان عکس


عجیب ترین و زشت ترین گیاه جهان عکس


عجیب ترین و زشت ترین گیاه جهان عکس


منبع: گجت نیوز

منبع : باشگاه خبرنگاران | مجله اینترنتی عجیب ترین و زشت ترین گیاه دنیا عکس. بسیاری از مردم برای دیدن گیاه ویلوچیا میرابیلیس (Welwitschia Mirabilis) از سراتاسر جهان به نامبیا سفر ... خارق العاده و عجیب ترین گل های دنیا (گزارش تصویری) - که گیاه Rafflesia Arnoldii بزرگترین گل مربوط به گیاه عجیبی است که زرآوند یا زنبق بدبو Rafflesia arnoldii نام دارد این گیاه در جنگلهای آسیا خارق الع. ... زیباترین جملات تاثیر گذار درباره زندگی .... هتلی رویایی با عجیب و غریب ترین اتاق ها (عکس). مرگبارترین گیاهان دنیا عکس - نمناک نمناک سرگرمیگوناگون مرگبارترین گیاهان دنیا عکس ... این گیاهان که در طبیعت نیز پیدا می شوند به ترسناک ترین گیاهان دنیا مشهور شده اند. توت سیاه هیمالیا یکی از مظلوم ... عجیب ترین و ترسناک ترین گیاهان دنیا تصاویر; طولانی ترین سرسره دنیا عکس! زیباترین سوسک دنیا; ازدواج چاق ترین زن دنیا عکس! گران ترین ماهی ... عجیب ترین و زشت ترین گیاه دنیا عکس | بسیاری از مردم برای - قطره بسیاری از مردم برای دیدن گیاه ویلوچیا میرابیلیس (Welwitschia Mirabilis) از سراتاسر جهان به نامبیا سفر می کنند. این گی. خطرناک ترین گیاهان دنیا عکس - پارس ناز خطرناک ترین گیاهان جهان 1 شوکران آبی غربی از جوهر این گیاه برای کشتن سقراط استفاده شد 2 گیاه کاستور یکی از سمی ترین گیاهان دنیاست که در هند و خ. ... www.parsnaz.ir - خطرناک ترین گیاهان دنیا عکس. 2. ... چطور در 45 روز بدون عمل جراحی زیباترین بینی را داشته باشیم .... مهارت بسیار عجیب دو نوزاد دوقلو در شنا کردن (عکس). عجیب ترین و زشت ترین گیاه جهان - سایت خبری تحلیلی تابناک|اخبار ... ویلوچیا میرابیلیس؛ عجیب ترین و زشت ترین گیاه دنیا ... درگذشت جورج مایکل، بزرگترین پاپ استار دهه 80 عکس · هشدار جدی درمورد عرضه سکه های ... خطرناک ترین گل های زیبای جهان را بشناسید ( عکس) - تالاب خطرناک ترین گل های زیبای جهان را بشناسید ( عکس). مجموعه : گیاهان و ... برخی از گل و گیاهان سمی هستند و حتی در بیشتر موارد کشنده… خطرناک .... عکس های دبدنی از زشت ترین هنرمندان جهان ... پادشاهی عجیب که از طریق اینترنت حکومت می کند ( عکس). گل ها و گیاهان زیبا و عجیب و غریب دنیا( عکس) - بیتوته گیاهان زیبا و عجیب و غریب گیاه حشره خوار گل,گلهای عجیب غریب ارکیده,گل ماندرینت,ستاره پرشیا ... وحشتناک ترین موجودات پنهان شده در یک "لیوان آب" ( عکس). عجیب ترین و زشت ترین گیاه دنیا عکس - پایگاه اطلاع رسانی بلاغ ... بسیاری از مردم برای دیدن گیاه ویلوچیا میرابیلیس (Welwitschia Mirabilis) از ... این گیاه به علت ظاهر عجیب و برگ های تورفته ی خود، لقب زشت ترین گیاه دنیا را به ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :