دستگیر رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی به اتهام فساد مالی

تاریخ انتشار پست : 1395-10-8 دسته : بین الملل

رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی به اتهام فساد ملی دستگیر شد.

دستگیر رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی به اتهام فساد مالی

بین الملل, فساد مالی رئیس جمهور کره جنوبی, صندوق بازنشستگی ملی کره جنوبی, کره جنوبی, شرکت سامسونگ, مون هیونگ پیو, پارک گیون هه

به نقل از طاها پخش به نقل از بی بی سی، «مون هیونگ-پیو» رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی به اتهام مشارکت در فساد مالی مرتبط با شرکت سامسونگ و رئیس جمهور این کشور دستگیر شد. دفتر دادستان کره جنوبی اعلام کردند منزل رئیس صندوق بازنشستگی روز دوشنبه بازرسی و روز چهارشنبه وی در منزلش دستگیر شد.

خدمات ملی بازنشستگی در کره جنوبی (ان پی اس) سومین طرح بزرگ بازنشستگی در دنیا است. این اتهام بعد از انجام تحقیقات درمورد پرونده فساد "پارک گیون-هه" رئیس جمهور کره جنوبی مطرح شد. بازرسان می گویند ممکن است ان پی اس در حمایت 8 میلیارد دلاری از ادغام دو گروه وابسته به شرکت سامسونگ دخیل بوده باشد. گفته می شود رئیس صندوق بازنشستگی که در زمان وقوع فساد، وزیر بهداشت بود از نفوذش برای حمایت از این توافق استفاده کرده است.

صندوق بازنشستگی نقل از های پیشین در خصوص این اتهام را رد کرد و «مون» سه شنبه اعلام کرد با بازرسان در تحقیقات همکاری می کند.

پارلمان کره جنوبی 9 دسامبر به تعلیق پارک گیون-هه رای داد و پرونده وی را به دادگاه قانون اساسی این کشور ارجاع داد. دادگاه تا شش ماه باید به این پرونده رسیدگی کند. در صورت تایید رای پارلمان، رئیس جمهور از سمت خود برکنار می شود.

منبع : باشگاه خبرنگارانبازداشت شد در ادامه بحران سیاسی در کره جنوبی رئیس صندوق بازنشستگی این کشور بازداشت شد. رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی در ارتباط با فساد در دفتر رئیس ... رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی در ارتباط با فساد در دفتر رئیس جمهوری ... فساد مالی و سوء استفاده از قدرت در دفتر پارک گیون-هه، رئیس جمهوری بازداشت شده است ... به سر می برد، برای پاسخگویی به اتهامات به کره جنوبی بازگشت و بازداشت شد. رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی به اتهام فساد مالی بازداشت شد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، دادستانی کره جنوبی اعلام کرد که رئیس صندوق ملی بازنشستگی این کشور در ... بازداشت رییس صندوق بازنشستگی کره جنوبی در ارتباط با فساد ... - قطره روز چهارشنبه، 8 دی ماه دادستانی کره جنوبی اعلام کرد که رییس صندوق ملی ... که رییس صندوق ملی بازنشستگی این کشور در ارتباط با پرونده فساد مالی و ... سر می برد، برای پاسخگویی به اتهامات به کره جنوبی بازگشت و بازداشت شد. رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی به اتهام فساد مالی بازداشت شد در ادامه بحران سیاسی در کره جنوبی رئیس صندوق بازنشستگی این کشور بازداشت شد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، دادستانی کره ... رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی در ارتباط با مفاسد دولتی ... #کره جنوبی #فساد اقتصادی در کره #صندوق بازنشستگی در کره #رئیس ... رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی به اتهام فساد مالی بازداشت شد ... بازداشت رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی در ارتباط با فساد ... بازداشت رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی در ارتباط با فساد رئیس جمهور ... خام چوی که در خارج به سر می برد، برای پاسخگویی به اتهامات به کره جنوبی ... آکاایران: رئیس جمهوری سابق آرژانتین به «فساد مالی» متهم شد آکاایران ... رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی به اتهام فساد مالی بازداشت شد ظهر ... کره ظهر چهارشنبه هشتم دی ماه 1395 خبر رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی به اتهام فساد مالی بازداشت شد. وزیر درمان سابق کرۀ جنوبی بازداشت شد - euronews وزیر درمان سابق کرۀ جنوبی در ادامۀ تحقیقات در قالب رسوایی فساد مالی و اختلاس در این کشور بازداشت شد. ... و معتمد رئیس جمهوری این کشور به اتهام اختلاس آغاز شده، ابعاد تازه ای به خود گرفته است. ... صندوق بازنشستگی کرۀ جنوبی ۱۱ درصد از سهام سامسونگ را در اختیار دارد و وزیر ... فساد · کره جنوبی · رسوایی سیاسی ... رئیس صندوق بازنشستگی کره جنوبی به اتهام فساد مالی بازداشت شد / در ... در ادامه بحران سیاسی در کره جنوبی رئیس صندوق بازنشستگی این کشور بازداشت شد

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :