آلودگی هوا سالانه جان سه هزار نفر را در افغانستان می گیرد

تاریخ انتشار پست : 1395-10-8 دسته :

سرپرست شهرداری کابل می گوید که آلودگی هوا سبب شده تا مردم با امراض گوناگون دست و پنچه نرم کنند و این آلودگی موجب شده تا سالانه ۳ هزار نفر جان هایشان را از دست بدهند.


آلودگی هوا سالانه جان سه هزار نفر را در افغانستان می گیرد

باشگاه خبرنگاران, آلودگی هوا, سرپرست شهرداری کابل, عبدالله حبیب زی, حوزه افغانستان
به نقل از خبرنگار طاها پخش ، عبدالله حبیب زی، در یک نشست خبری در مرکز رسانه ها گفت: موترهای فرسود یکی از عوامل افزایش آلودگی هوا در کشور بخصوص در پایتخت است که نزدیک به هفتاد درصد آلودگی هوا ناشی از موترهای فرسوده می باشد.

موترهای فرسوده تا سه سال آینده توسط شهرداری کابل از تمامی مناطق شهر کابل جمع آوری می شود.

آقای حبیب زی از اعمار ۶۰۰ کیلومتر سرک در شهر کابل در سه سال آینده خبرداد و گفت که در سال آینده شهرداری کابل قادر به اعمار ۲۰۰ کیلومتر سرک در شهر کابل خواهد بود.

تعیین ۳۳ مسیر و ۳۷۱ ایستگاه و نصب سایبان در چهارراهی میدان هوایی حامد کرزی از برنامه عاجل و کوتاه مدت این ریاست می باشد.

سرپرست شهرداری کابل علاوه کرد که مدیریت نادرست آبهای سطحی باعث از بین رفتن سرکها در وقت کمتر و مخل نظم ترافیک می گردد و شهرداری کابل برای حل مشکل آبهای سطحی و رد آن به پاک کاری کانال ها و آب رو ها می پردازد.

حبیب زی خاطر نشان کرد: برای حل معضل موجودیت موانع در جاده ها، شهرداری کابل ترتیب طرح جامع را شروع کرده که بزودی تکمیل می گردد، این طرح برای کسانی که از تهدیدهای امنیتی نگرانی داشته باشند، دیوارهای بسیار مقاوم و معیاری را طرح و دیزاین میکند تا هم نگرانی ها از بین ببرد و هم مانع ها از جاده ها برداشته شود.

وی در ادامه اظهار داشت: تاسیس ۱۱۱ کیلومتر سیستم بس های سریع السیر شهری و احداث ترمینال های ترانسپورتی در دروازه های شهر جزو برنامه های دراز مدت این ریاست می باشد.

حبیب زی گفت: دست فروشان اطراف جاده های شهرکابل یکی از چالش هایی است که بر ازدحام جاده های شهر کابل می افزاید و در « هر سه دقیقه دو دقیقه» از اوقات شهروندان در اثر ازدحام جاده ها ضایع می شود.

حبیب زی در ادامه گفت که برای حل معضل موجودیت دستفروشان در جاده ها و پیاده روها، شهرداری کابل ترتیب یک طرح جامع را شروع کرده و بزودی تکمیل می گردد و تطبیق این طرح اقتصاد غیر رسمی را آسیب نمی رساند.

منبع : باشگاه خبرنگارانیرد | دری نیوز متاسفانه سیستم Rssfeed وبسایت صدای افغان (آوا) امکان نمایش متن کامل خبرها را ندارد. برای مشاهده کامل این خبر به لینک منبع مراجعه نمایید. آلودگی هوا؛ سالانه جان سه ... آلودگی هوا؛ سالانه جان سه هزار نفر را در کشور می گیرد آلودگی هوا؛ سالانه جان سه هزار نفر را در کشور می گیرد. ... هدف نشست مسکو تضعیف دولت افغانستان و مشروعیت دادن به طالبان بود. - خبرگزاری جمهور ... سالانه سه هزار نفر به دلیل آلودگی هوا در افغانستان جان خود را از دست می دهند رئیس اداره حفظ محیط زیست افغانستان اعلام کرد: سالانه بیش از سه هزار نفر به دلیل آلودگی هوا در کشور جان خود را از دست می دهند. به گزارش شفقنا افغانستان به نقل از ... آلوده ترین شهرهای جهان را بشناسید تصاویر - باشگاه خبرنگاران جوان در پایتخت افغانستان که بیش از سه میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد، آلودگی هوا سالانه جان نزدیک به سه هزار تن را می گیرد که این اعداد تقریبا دو ... آلودگی هوا؛ سالانه جان سه هزار نفر را در کشور می گیرد - خبرگزاری صدای ... عبدالله حبیب زی؛ سرپرست شهرداری کابل می گوید که آلودگی هوا سبب شده تا مردم با امراض گوناگون دست و پنچه نرم کنند و این آلودگی موجب شده تا سالانه ۳ هزار نفر جان ... آلودگی هوا سالانه جان 6 هزار نفر را می گیرد؛ برخورد سیاسی مسئولان با ... آلودگی هوا سالانه جان 6 هزار نفر را می گیرد؛ برخورد سیاسی مسئولان با مقوله آلودگی هوا ... تاکید کردند که سالانه 6هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا فوت می کنند. .... هدف صادرات انار ایرانی/ ترکیه و افغانستان رقبای جدی ایران در صادرات انار هستند ... تجهیز تمامی پایگاه های کشور تا سه هفته آینده/ هلال احمر به تمامی اهداف ... خبرگزاری صدای افغان(آوا) | اخبار افغانستان و جهان | Afghan voice agency تازه ترین اخبار ورزشی افغانستان، حوادث افغانستان، فرهنگی اجتماعی افغانستان، سیاسی و اقتصادی ... آلودگی هوا؛ سالانه جان سه هزار نفر را در کشور می گیرد. آوا - آب های آلوده سالانه جان ۸۰ هزار نفر را در افغانستان می گیرد اداره محیط زیست کشور می گوید که سالانه حدود ۸۰ هزار نفر براساس آلودگی آب های زیر ... که آلودگی آب و هوا از تروریزم هم بدتر است و به صورت نامحسوس سالانه حدود ۸۰ هزار نفر در ... اداره محیط زیست به مناسبت هفته محیط زیست یک کمپاین سه روزه با حضور ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :