تجهیز1500 هکتار از اراضی جنوب کرمان به سامانه های نوین آبیاری تا کنون

تاریخ انتشار پست : 1395-10-8 دسته :

مجری طرح سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی گفت: رتبه اول کیفیت، طراحی، نظارت و اجرای سیستم های نوین آبیاری کشور در جنوب استان کرمان است.


تجهیز1500 هکتار از اراضی جنوب کرمان به سامانه های نوین آبیاری تا کنون

جنوب کرمان, کرمان, سیستم آبیاری
به نقل از طاها پخش ازطاها پخش ، عباس زارع مجری طرح سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای 165 درصدی سیستم های نوین آبیاری در جنوب کرمان گفت: رتبه اول کیفیت، طراحی، نظارت و اجرای سیستم های نوین آبیاری کشور در جنوب استان کرمان است.

زارع تصریح کرد: در قالب اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی پیش بینی شده است طی یک سال 250 هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های آبیاری مجهز شود.

وی افزود: در حال حاضر 40 هزار هکتار از اراضی پیش بینی شده به آبیاری های نوین مجهز شده و حدود 65 هزار هکتار در دست اجراست که به تدریج به بهره برداری می رسد.

زارع عنوان کرد: 250 هزار هکتار اراضی افق طرح یک ساله تا پایان سال مالی امسال محقق شود.

مجری طرح سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی گفت: جنوب استان کرمان از نقاط پیشرو در زمینه اجرای سیستم های نوین آبیاری در کشور است به طوری که سال گذشته با اجرای 9 هزار هکتار آبیاری نوین رتبه اول کشور را از آن خود کرد.

وی بیان داشت: قرار است امسال 7 هزار و 800 هکتار از اراضی جنوب استان کرمان به سامانه های نوین آبیاری مجهز شوند که تاکنون یک هزار و 500 هکتار آن انجام و مابقی در دست اجراست.

زارع با اشاره به اینکه جنوب استان کرمان رتبه اول کیفیت اجرای طرح های آبیاری کشور را به خود اختصاص داده است، افزود: با اجرای سیستم های نوین آبیاری در مزارع جنوب کرمان سازمان جهاد کشاورزی این منطقه با اجرای 100 درصد تعهد خود 65 درصد بیشتر هم پروژه را اجرایی کرده است.

وی با بیان اینکه جنوب کرمان به عنوان الگوی نمونه از اجرای سامانه های نوین آبیاری در کشور مطرح است، گفت: اجرای 4 هزار هکتار از اراضی کشت گندم به آبیاری با روش نوار تیپ از کارهای ارزشمند سازمان جهاد کشاورزی در پیشگیری از هدر رفت آب در این منطقه است.

زارع افزود: از مجموع 25 هزار هکتار اراضی کشت شده گندم با روش نوار تیپ، 4 هزار هکتار آن در جنوب کرمان است.

وی ادامه داد: در اجرای طرح نوار تیپ 50 درصد در مصرف آب، 50 درصد در مصرف کود صرفه جویی و 100 درصد عملکرد محصول را در هر هکتار افزایش می دهد.

زارع از تخصیص 230 میلیارد تومان از محل اسناد خزانه و 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای تجهیز مزارع و باغ ها به سامانه های نوین آبیاری در کشور خبر داد.

وی گفت: به ازای اجرای هر هکتار طرح آبیاری نوین کلاسیک ثابت 5 میلیون تومان، آبیاری قطره ای 7/5 میلیون تومان و ماشین های آبیاری 6 میلیون تومان در قالب کمک های بلاعوض دولتی برای متقاضیان این طرح ها پرداخت خواهد شد.

منبع : باشگاه خبرنگارانیستم نوین آبیاری مدیر سامانه های نوین آبیاری جهاد کشاورزی استان یزد گفت: تاکنون ۱۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان یزد مجهز به سیستم نوین آبیاری شده است. به ... Missing: تجهیز1500 ‎کرمان 17 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان یزد مجهز به سیستم نوین آبیاری ... مسئول سامانه های نوین آبیاری جهاد کشاورزی استان یزد گفت: تاکنون 17 هزار ... هکتار از اراضی باغی و زارعی استان یزد به سیستم نوین آبیاری مجهز ... Missing: تجهیز1500 ‎جنوب تجهیز ۱۳۳۸هکتار از اراضی کشاورزی قزوین به سیستم های نوین آبیاری ... ... قم · کردستان · کرمان · کرمانشاه · کهگیلویه و بویراحمد · گلستان · گیلان ... به گفته وی همچنین حدود ۱۰ هزار هکتار سیستم نوین آبیاری توسط خود کشاورزان اجرایی شده است. ... ابراهیمی پاک یاد آورشد: در راستای اجرای این طرح تاکنون ۷ هزار و ۶۰۰ .... ۵ کشته و زخمی بر اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده در جنوب غرب بغداد ... یوم الله 9 دی؛ اوج دین داری ناب در سرچشمه ولایت پذیری حقیقی/ بسیجیان ... به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سازمان بسیج مستضعفین به .... تجهیز1500 هکتار از اراضی جنوب کرمان به سامانه های نوین آبیاری تا کنون زلزله ... یوم الله 9 دی؛ اوج دین داری ناب در سرچشمه ولایت پذیری حقیقی | شبستان ... خبرگزاری شبستان: سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت یوم الله 9 دی در ... تجهیز1500 هکتار از اراضی جنوب کرمان به سامانه های نوین آبیاری تا ... حماسه 9 دی مشت محکمی بر دهان کسانی بود که خواهان براندازی نظام بودند ... به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حسین درودی عصر امروز در میزگرد ..... تجهیز1500 هکتار از اراضی جنوب کرمان به سامانه های نوین آبیاری تا کنون ... تخلف دولت در هدفمندی یارانه ها، نادرست و غیرکارشناسی است | ایرنا | خبروان به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرد: این ادعا که ... تجهیز1500 هکتار از اراضی جنوب کرمان به سامانه های نوین آبیاری تا ... ازهمه بیسوادان می خواهم درکلاس های نهضت سواد آموزی ثبت نام کنند | وزارت ... به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان ... تجهیز1500 هکتار از اراضی جنوب کرمان به سامانه های نوین آبیاری تا ... رشد 20 درصدی دانش آموزان در مدارس هیأت امنایی استان نسبت به سال گذشته ... وی، با اشاره به تحصیل بیش از3 درصد دانش آموزان استان در مدارس هیأت امنایی، ... تجهیز1500 هکتار از اراضی جنوب کرمان به سامانه های نوین آبیاری تا ... هاشمیان با پیکانی ها تمرین کرد | برترینها | خبروان ... مجید جلالی حاضر شد و عصر امروز به همراه بازیکنان پیکان تمرین کرد. ... تجهیز 1500 هکتار از اراضی جنوب کرمان به سامانه های نوین آبیاری تا کنون ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :