جهان تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است

تاریخ انتشار پست : 1395-10-8 دسته : سیاسی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در جهان هر کشوری که به علم توجه کرد، پیشرفت داشت.


جهان تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است

دانشگاه آزاد اسلامی, رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام, آیت الله هاشمی رفسنجانی
به نقل از حوزه طاها پخش طاها پخش ؛ آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار سرپرست، معاونین، مسؤولان، مدیران، استادان و جمعی از کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام، با اشاره به مصوبه چند سال پیش هیأت مؤسس دانشگاه برای توجه بیشتر به کیفیت، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ کمیت به چنان گستره ای در سراسر کشور رسید که فعلاً نیاز به تأسیس واحدهای جدید نیست، اما آنچه که امروز نیاز آن روز به روز در جامعه ی علمی بیشتر می شود، توجه به کیفیت و تحقیقات و پژوهش است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان و یادآوری نقل از جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: براساس نقل از یک مرکز رسمی، دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ علمی در کشور و منطقه مقام اول را دارد که این امر برای جمهوری اسلامی ایران یک افتخار بزرگ است.

به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، هاشمی رفسنجانی، با بیان این مطلب که «در ایران دانشگاه های بسیار نیرومندی داریم که به آنها افتخار می کنیم»، به تشریح قابلیت ها، شرایط، موفقیت ها و دستاوردهای 450 واحد دانشگاه در سراسر کشور پرداخت و گفت: این نقل از مایه مباهات ایرانی ها در دنیاست.

وی با تأکید بر اینکه «رعایت عدالت اجتماعی و آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی، مورد توجه مسؤولان بسیاری از کشورهای اروپایی قرار گرفت»، گفت: ما اوایل انقلاب می دانستیم که وجود یک دانشگاه در هر شهر و منطقه ای، سطح دانش و آگاهی مردم آن شهر و منطقه را بالا می برد و در شرایط سخت آن سال ها، بهترین کار پیوستن به اقیانوس مردمی بود.

هاشمی رفسنجانی، با بیان خاطراتی از مراجعات و استقبال مردم و مسؤولان استان ها و شهرستان ها و حتی روستاهای بزرگ در سال های اول تأسیس این دانشگاه که حتی برای آغاز کار کمک می کردند، گفت: باید خدا را شکر کنیم که به خاطر دانشگاه آزاد اسلامی که بزرگترین دانشگاه حضوری دنیاست، امروز فرزندان همه نقاط کشور، جوانانی با سواد هستند که خانواده ها و جامعه را هم با سواد و آگاه می کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، توجه به تحصیلات دانشگاهی بانوان را از دیگر برنامه های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: وقتی حضور انبوه زنان و دختران ایرانی را در مقاطع عالی دانشگاه و حتی آموزش و مدیریت می بینیم، از روح امام عزیز تشکر می کنیم که با حمایت های خویش و کمک با برکتش، این راه را باز کردند تا خانواده ها، نگران دوری دخترانشان نباشند و با خیال آسوده اجازه دهند آنها درس بخوانند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، با توضیح چگونگی تحصیل خانواده های شهدا و ایثارگران و خانواده های تحت پوشش سازمان های امدادی و بهزیستی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: حق این دو قشر است که در سطوح متفاوت دانش تحصیل کنند و بر پایه علم و آگاهی خویش، وارد جامعه شوند.

وی با بیان این مطلب که «در جهان هر کشوری که به علم توجه کرد، پیشرفت داشت»، گفت: در تدوین سیاست های کلی سند چشم انداز 20 ساله نظام بر این نکته تأکید شد که توسعه کشور باید دانش بنیان باشد.

هاشمی رفسنجانی، افزود: دانش بنیانی کارها، بر پایه تحصیلات دانشگاهی سرعت می گیرد و براین اساس شرکت های دانش بنیان، بهترین پیوند دهنده های بین علم و صنعت هستند که در دانشگاه آزاد اسلامی به آنها توجه کردیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تشریح چگونگی کارهای اعضای هیأت مؤسس و تصمیمات فراوانی که در این سال ها گرفته شد، گفت: دانشگاه به چنان مرحله ای از رشد و گسترش رسیده که امروز 7500 آزمایشگاه و 3500 کارگاه در مجموعه ای با عنوان «ساها» داریم که تجاری سازی ابتکارات و اختراعات دانشجویان و استادان را سرعت می دهند.

وی با اشاره به نقل از جدید دکتر میرزاده از آمار کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان، گفت: یکی از امتیازات شرکت های دانش بنیان، کم کردن اتکای دانشگاه به درآمدهای شهریه هاست، اما هدف اصلی آن، این است که حرکت های صنعتی کشور، عالمانه شود.

هاشمی رفسنجانی، با یادآوری شرایط اقتصادی و جمعیتی کشور در زمان تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی و آثار مخرب عدم موفقیت جوانان در کنکورها، گفت: الان این دانشگاه، به جایی رسیده که 54 درصد تحصیلات تکمیلی را در کنار مراعات اخلاق علمی دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بخش دیگری از سخنان خویش به ظرفیت های علمی، صنعتی و تولیدی ایران برای حرکت های عالمانه در آینده اشاره کرد و گفت: بسیاری از کشورهای دنیا، تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران هستند و حتی تقاضای تأسیس شعبه دانشگاه آزاد اسلامی در خیلی از این کشورها وجود دارد.

وی با بیان این جمله که «دانشگاه آزاد اسلامی هم، باید در حرکت های آینده ایران نقش و تأثیر داشته باشد»، به چند طرح بزرگ، مخصوصاً مربوط به محیط زیست اشاره کرد و گفت: اخیراً دانشگاه آزاد اسلامی طرحی را برای ثبات خاک در دست اجرا دارد تا بعدها برای پیشگیری از آلودگی های هوا از طریق گردوغبار در سراسر کشور و حتی منطقه اجرا کند.

هاشمی رفسنجانی، پیشرفت های دانشگاه آزاد اسلامی در پلاسما و ایتر را از دیگر دستاوردهای این دانشگاه برای کشور دانست و با اشاره به بندی از توافق نامه برجام، گفت: کشورهای 1 5 متعهد شده اند که مسیر حضور ایران در جمع 7 کشور جهان را هموار کنند که از سال ها پیش درصدد ساخت نیروگاه ها هستند که با سیستم خورشید، یعنی جوش هسته ای تولید نور، حرارت و انرژی می نماید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان مزایای ایتر، گفت: مسؤولان جمهوری اسلامی به فرانسه رفتند تا راه های عضویت ایران را بررسی کنند که یا عضویت و یا وابستگی است که هر کدام شرایط خاص خود را دارد.

و ی مبارزه علمی با زباله، مخصوصاً زباله های سمّی بیمارستانی را از دیگر طرح های دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: به زودی نخستین نیروگاه آن به بهره برداری می رسد که بعد از آن تهدیدی به عنوان زباله ها نخواهیم داشت، بلکه فرصتی برای تولید انرژی خواهند بود.

هاشمی رفسنجانی، در بخش پایانی سخنان خویش به موقعیت مکانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام اشاره کرد و گفت: همین که جوانانی در کنار مرقد امام راحل و گلزار شهدا به تحصیلات دانشگاهی می پردازند، سازنده است و امید داریم از ظرفیت های این واحد در جهت پیشرفت همه جانبه کشور بیشتر استفاده شود.

منبع : باشگاه خبرنگاراننا رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد که دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است. به گزارش ایسنا ، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار ... دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است | رییس مجمع - قطره رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد که دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است. -کلید واژه ها: رییس مجمع تØ. دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است - جستجوگر اخبار تی نیوز به گزارش ایسنا ، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار سرپرست، معاونین، مسؤولان، مدیران، استادان و جمعی از کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ... آیت الله هاشمی رفسنجانی: دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است ... آیت الله هاشمی رفسنجانی: دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است ... حماسه 9دی تجلی قدرت خدا و حرکتی ماندگار در تاریخ انقلاب است. به گزارش ... دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است - تفسیر نیوز رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد که دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است.به گزارش ایسنا ، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار سرپرست، معاونین، ... دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است - آکا رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد که دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است. آیت الله هاشمی: دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است - آکا رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان و یادآوری گزارش جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: براساس گزارش یک مرکز رسمی، دانشگاه آزاد ... هاشمی رفسنجانی: دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است | عصر ... رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد که دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است. دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است - رادیکال خبر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد که دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است. به گزارش ایسنا ، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار سرپرست، معاونین، ... آیت الله هاشمی رفسنجانی دنیا تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران است ... تهران- ایرنا- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بسیاری ازکشورهای دنیا، تشنه همکاری و سرمایه گذاری در ایران هستند و حتی تقاضای تأسیس شعبه دانشگاه آزاد ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :