ایران در تولید خودرو اول می شود؟!

تاریخ انتشار پست : 1395-10-9 دسته : مجازی

براساس هدف گذاری صورت گرفته ایران باید تا حدود ۱۰ سال آینده به جایگاه نخست تولید خودرو در منطقه دست یابد.

ایران در تولید خودرو اول می شود؟!

منطقه خاورمیانه, قطعه سازان, تولید خودرو, خودروهای داخلی
به نقل از طاها پخش ویرایش دوم سند "اهداف و سیاست های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴" در سال ۱۳۹۳ در شورای سیاست گذاری خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت به تصویب رسیده و به خودروسازان ابلاغ شد.

در این سند راهبردهای کلان صنعت خودرو برای رسیدن به اهداف مربوطه در بازه زمانی تا سال ۱۴۰۴ تعیین و پیش بینی شده است.

براساس یکی از بندهای این سند، در سال ۱۴۰۴ ایران باید رتبه نخست تولید خودرو در منطقه را در اختیار داشته باشد. در این سند منظور از منطقه؛ حوزه خاورمیانه، آسیای میانه/غربی، قفقاز و کشورهای همسایه عنوان شده است.

همچنین در این سال صنعت خودرو باید در رتبه پنجم تولید خودرو در آسیا و رتبه یازدهم تولید خودروی دنیا قرار داشته باشد.

براساس تعاریف این سند، صنعت خودرو نیز شامل صنایع قطعه سازی، مجموعه سازی، خودروسازی، خدمات مهندسی/مالی، خدمات بعد از فروش و صنایع جانبی خودرو است.

منبع:ایسنا

منبع : باشگاه خبرنگارانران تا سال 90 خود را به آرامی به 10 کشور برتر تولید کننده خودرو از نظر ... مقام اول، آمریکا با تولید ۱۲ میلیون ۱۰۰ هزار خودرو در مقام دوم و ژاپن با تولید ۹ ... سمند که خودروی اصلی ایران خودرو برای صادرات محسوب می شود، وضعیت مشابه ... اخبار خودرو, جدیدترین اخبار روز خودرو ایران و جهان کمبود نقدینگی در صنعت خودرو ایران این روزها به حدی رسیده که خودروسازان داخلی برای ... است توسط شرکت مشترک دانگ فنگ-نیسان تأسیس شده و به تولید خودروهای مختلفی ... برترین خودروهای سال ۲۰۱۶ / قسمت اول ... چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران با رویکرد فروش و خدمات پس از فروش خودرو در بهمن ماه سال جاری برگزار می شود. سقوط ایران در رده بندی تولید خودرو - آفتاب ایران تا سال 90 خود را به آرامی به 10 کشور برتر تولید کننده خودرو از نظر ... مقام اول، آمریکا با تولید ۱۲ میلیون ۱۰۰ هزار خودرو در مقام دوم و ژاپن با تولید ۹ ... سمند که خودروی اصلی ایران خودرو برای صادرات محسوب می شود، وضعیت مشابه ... رنو کوئید در ایران خودرو تولید می شود/هم ایران برای من افتخار است هم رنو رنو کوئید در ایران خودرو تولید می شود/هم ایران برای من افتخار است هم رنو ... سی میلیون تومان حتما بدون هیچ آپشنی است که در مرحله اول تولید می شود. ایران خودرو روزانه چند اتومبیل سواری تولید می کند؟ - زومیت ایران خودرو روزانه چند اتومبیل سواری تولید می کند؟ ... این حال و با توجه به افزایش چند برابری خودرو نسبت به نیمه ی اول سال، ایران خودرو اعلام کرده که در ماه های پایانی سال، تولید سواری ها در این شرکت با شتاب بیشتری ادامه دارد تا رضایت مشتریان فراهم شود. ... پیست مسابقه ی تاپ گیر، جهت توسعه ی مسکن تخریب می شود ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :