سفیران آمریکا جاسوس اند | رئیس جمهور فیلیپین

تاریخ انتشار پست : 1395-10-9 دسته : سیاسی

رئیس جمهور فیلیپین در واکنش به یک نقل از خبری درباره توطئه آمریکا برای بی ثبات کردن دولتش، اعلام کرد که سفیران آمریکا جاسوس هستند.


خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین امروز پنجشنبه در واکنش به نقل از منتشر شده در یک روزنامه این کشور در خصوص توطئه آمریکا برای بی ثبات کردن دولت مانیل، تاکید کرد: سفیران آمریکا، جاسوس هستند و برخی از آنها تنها برای جاسوسی انتخاب می شوند.

جاسوس, فیلیپین, سفیران آمریکاوی در ادامه تصریح کرد: من هنوز هیچ نقل از اطلاعاتی درباره طرح آمریکا برای تضعیف ریاست جمهوری ام دریافت نکرده ام، البته بر این باورم که اکثر سفیران آمریکا با سازمان اطلاعات مرکزی "سیا" در ارتباط هستند، سازمانی که سابقه تاریخی طولانی در دخالت در امور سایر کشورها دارد.

روزنامه مانیل تایمز روز سه شنبه نقل از داد که سفیر سابق آمریکا در فیلیپین، طرحی را برای ضربه زدن به دولت دوترته آماده کرده است.

وزارت خارجه آمریکا این اتهامات را رد کرده است. دوترته افزود: اکثر سفیران آمریکا نه همه انها، واقعا سفیران حرفه ای هستند. در حالی که سفیر هستند، برای سیا نیز جاسوسی می کنند. سفیر یک کشور در واقع جاسوس شماره یک است.

این روزنامه فیلیپینی افزود: فیلیپ گلدبرگ سفیر آمریکا که اخیرا ماموریتش در مانیل به پایان رسیده، راهبردهای مختلفی را تدوین کرده است تا در مدت 18 ماه دولت دوترته با بی ثباتی روبرو شود.

این طرح شامل حمایت از مخالفان و همکاری رسانه ها، ارتش و کشورهای همسایه برای منزوی کردن دوترته از نظر  اقتصادی بوده است.

دوترته در ماه اکتبر گفته بود که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به جهنم برود، این اظهارات و سایر موضع گیری های رئیس جمهور فیلیپین موجب تشدید تنش در روابط دو کشور شده است.

فیلیپین طی دهه های اخیر همواره یکی از نزدیک ترین متحدان آمریکا در آسیا بوده است ولی روابط دو کشور از زمانی که رودریگو دوترته به عنوان رئیس جمهور انتخاب شده و اظهاراتی را در مخالفت با سیاست های آمریکا عنوان کرده، تیره و تار شده است.

منبع : برترینها دانلود فیلم به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین امروز پنجشنبه در واکنش به گزارش منتشر شده در یک روزنامه این ... رئیس جمهور فیلیپین سفرای آمریکا جاسوس هستند - تفسیر نیوز رئیس جمهور فیلیپین، سفیران آمریکا را جاسوس دانست. 10 دقیقه قبل بین الملل تنسیم ... دوترته: اغلب سفرای آمریکا جاسوس اند. 1 ساعت قبل اخبار صراط، سیاسی 0. رییس جمهور فیلیپین:سفرای آمریکا جاسوس هستند | - " ؛ رودریگو - قطره رییس جمهور فیلیپین، سفیران آمریکا را جاسوس دانست ... سفرا و نمایندگان آمریکا، جاسوس هستند و برخی از آنها صرفا برای جاسوسی منصوب شده اند. رئیس جمهور فیلیپین: سفرای آمریکا جاسوس هستند | خبر فارسی رئیس جمهور فیلیپین در واکنش به یک گزارش خبری درباره توطئه آمریکا برای بی ثبات کردن دولتش، اعلام کرد که سفیران آمریکا جاسوس هستند. ... مشاهده خبر در سایت ... صراط نیوز - دوترته: اغلب سفرای آمریکا جاسوس اند - صاحب خبر رئیس جمهور فیلیپین در اظهاراتی درباره سفرای آمریکا در دیگر کشورها گفت آن ها افراد ... رئیس جمهور فیلیپین، سفیران آمریکا را جاسوس دانست ... رئیس جمهور فیلیپین: سفرای آمریکا جاسوس هستند - خبر 24 رئیس جمهور فیلیپین: سفرای آمریکا جاسوس هستند ... در خصوص توطئه آمریکا برای بی ثبات کردن دولت مانیل، تاکید کرد: سفیران آمریکا، جاسوس ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :