تهدید ترکمنستان به قطع گاز ایران

تاریخ انتشار پست : 1395-10-10 دسته : اقتصادی

معاون وزیر نفت با اشاره به تهدید ترکمنستان برای قطع صادرات گاز به ایران، گفت: در صورت قطع گاز ترکمنستان نگرانی نداشته و بحران گازی در شمال کشور به وجود نخواهد آمد.


خبرگزاری مهر: معاون وزیر نفت با اشاره به تهدید ترکمنستان برای قطع صادرات گاز به ایران، گفت: در صورت قطع گاز ترکمنستان نگرانی نداشته و بحران گازی در شمال کشور به وجود نخواهد آمد.

بازار نفتحمیدرضا عراقی درباره آخرین حالت مذاکرات گازی ایران-ترکمنستان، گفت: ترکمنستان در دولت قبل مقداری طلب از ایران داشته است که هم اکنون به علت این طلب، تهدید به قطع گاز ایران می کند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز با اعلام اینکه به طور قطع با تلاش هایی که در حال انجام بوده و با همراهی و کمک مردم، اجازه به وجود آمدن بحران در استان های شمالی کشور را نخواهیم داد، تصریح کرد: ایران در صورت قطع گاز از سوی ترکمنستان در ارتباطات کاری خود با این کشور بازنگری خواهد کرد و در نهایت ضرر نهایی را ترکمنستان می کند.

معاون وزیر نفت در امور گاز از مذاکره با مقام های ترکمنستان برای حل این موضوع خبر داد و افزود: امیدواریم ترکمنستان نسبت به اجرای کامل قرارداد و تفاهم هایی که داشته ایم، اهتمام ورزد.

این مقام مسئول، تاکید کرد: این در حالی است که ما در سه سال گذشته، همه بدهی خود را پرداخته ایم و بقیه موارد باید به صورت کارشناسی بررسی و تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به تولید و مصرف ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز در کشور، بیان کرد: از این میزان حدود سه درصد آن، یعنی ۱۲ میلیون مترمکعب واردات از ترکمنستان است که خیلی قابل توجه نیست.

عراقی با بیان اینکه اگر چه میزان واردات گاز از ترکمنستان ناچیز است اما بخشی از نیازهای ما را در شمال تأمین می کند، تاکید کرد: هر چند که ایران از این کشور، امکان دریافت بیشتر گاز را داریم و همچنان تلاش می کنیم به صورت برد – برد ارتباط با این کشور را حفظ کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه با انجام پروژه های جدید گازرسانی، طول شبکه انتقال و انشعاب کشور به بیش از ۳۰۰ هزار کیلومتر رسیده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون ۶۸ درصد روستاها از این نعمت طبیعی بهره مند هستند.

منبع : برترینهاقتصاد معاون وزیر نفت با اشاره به تهدید ترکمنستان برای قطع صادرات گاز به ایران، گفت: در صورت قطع گاز ترکمنستان نگرانی نداشته و بحران گازی در ... تهدید ترکمنستان به قطع گاز ایران | راستان نیوز پایگاه خبری تحلیلی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در واکنش به تهدید ترکمنستان برای قطع گاز ایران گفت: اجازه به وجود آمدن بحران در استان های شمالی کشور را نخواهیم داد. ترکمنستان ایران را به قطع گاز تهدید کرد - رادیو زمانه کشمکش ایران و ترکمنستان بر سر قیمت گاز بیش از یک دهه است که جریان دارد. عشق آباد تهدید کرده است که خطوط انتقال گاز به استان های شمالی ایران ... تهدید ترکمنستان به قطع گاز ایران/ نگرانی نداریم - خبرگزاری مهر | اخبار ... معاون وزیر نفت با اشاره به تهدید ترکمنستان برای قطع صادرات گاز به ایران، گفت: در صورت قطع گاز ترکمنستان نگرانی نداشته و بحران گازی در ... Bourse News - تهدید ترکمنستان به قطع گاز ایران/ نگرانی نداریم معاون وزیر نفت با اشاره به تهدید ترکمنستان برای قطع صادرات گاز به ایران، گفت: در صورت قطع گاز ترکمنستان نگرانی نداشته و بحران گازی در ... درخواست ۱.۸ میلیارد دلاری ترکمنستان و تهدید ایران به قطع گاز / عراقی در حالی که ترکمنستان با سوءاستفاده از سرمای زمستانه هوا، ایران را به قطع گاز برای دریافت ۱.۸ میلیارد دلار پول درخواستی خود تهدید کرده است، معاون ... تهدید ترکمنستان به قطع گاز ایران/ نگرانی نداریم | خبر فارسی تهدید ترکمنستان به قطع گاز ایران - نگرانی نداریم. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، حمیدرضا عراقی درباره آخرین وضعیت مذاکرات گازی ... ترکمنستان ایران را به قطع گاز تهدید کرد - پول نیوز پول نیوز - معاون وزیر نفت با اشاره به تهدید ترکمنستان برای قطع صادرات گاز به ایران، گفت: در صورت قطع گاز ترکمنستان نگرانی نداشته و بحران ... واکنش شرکت ملی گاز ایران به تهدید ترکمنستان - شبکه خبر مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در واکنش به تهدید ترکمنستان برای قطع گاز ایران گفت: اجازه به وجود آمدن بحران در استان های شمالی کشور را نخواهیم داد. تهدید ترکمنستان به قطع گاز ایران/ نگرانی نداریم | معاون وزیر - قطره معاون وزیر نفت با اشاره به تهدید ترکمنستان برای قطع صادرات گاز به ایران، گفت: در صورت قطع گاز ترکمنستان نگرانی

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :