تولید سریعترین هواپیمای مسافربری مافوق صوت در دنیا

تاریخ انتشار پست : 1395-10-11 دسته : بین الملل

بنیانگذار گروه شرکت های ویرجین از تولید یک هواپیمای مافوق صوت جدید برای کاهش مسیر سفرهای هوایی خبر داد.

تولید سریعترین هواپیمای مسافربری مافوق صوت در جهان

سر ریچارد برانسون, نیویورک, لندن, هواپیما, ویرجین گلکتیک, بین الملل, بوئینگ, هواپیمای مسافربری, لاکهید مارتین, کنکورد, مافوق صوت

به نقل از طاها پخش به نقل از وبسایت روزنامه ایندیپندنت، "سر ریچارد برانسون"، رئیس و بنیانگذار گروه شرکت های ویرجین از تولید نمونه اولیه ی هواپیمای جدید "XB-1" مافوق صوت که می تواند مدت سفرهای هوایی را به نصف کاهش دهد، خبر داد. با استفاده از این هواپیما، مسافران می توانند مسیر لندن به نیویورک را در مدت سه ساعت و 15 دقیقه طی کنند.

هواپیمای "XB-1" با نام "بِیبی بوم" سریعترین هواپیمای مسافربری دنیا محسوب می شود. با وجود اینکه اولین پرواز تجاری این هواپیما تا سال 2023 عملی نخواهد شد، هزینه خرید بلیت مسیر لندن به نیویورک هم اکنون 2.500 پوند برآورد شده است.

این هواپیمای جدید می تواند با سرعت ماخ 2.2 (معادل 1451 متر بر ساعت) حرکت کند. سرعت این هواپیما 10 درصد بیشتر از هواپیمای مافوق صوت "کنکورد" با سرعت حدود ماخ 2 است (سرعت صوت معادل ماخ 1 است). این هواپیمای جدید ویژگی حمل 40 مسافر را دارد.

با وجود اینکه دیگر شرکت های هوافضا از جمله "بوئینگ" و "لاکهید مارتین" نیز در حال تولید هواپیماهای مافوق صوت خود هستند، گروه شرکت های "ویرجین" و شرکت "بوم" قصد دارند با آنها به رقابت بپردازند.

تولید این هواپیمای مافوق صوت جدید بوسیله شرکت "بوم" و با همکاری شرکت انگلیسی "ویرجین گلکتیک" انجام شد. این شرکت، خدمات تولید هواپیما را در اختیار شرکت بوم قرار می دهد. ویرجین گلکتیک همچنین توافقی را امضا کرده است که بر طبق آن به منظور آزمایش نمونه هایی از این هواپیما، 10 فروند از هواپیماهای تولید شده را خریداری می کند.

منبع : باشگاه خبرنگارانز اولین هواپیمای مسافربری بود که از نظر تجاری توانست به ... سال بزرگ ترین هواپیما مسافری جهان بود و از سال ۲۰۰۵ هواپیمای ایرباس آ-۳۸۰ این رکورد را در دست دارد. ..... دم هواپیماها نیروی برایی (بالابرنده) تولید نمی کند و برخلاف تصور مقدار ..... لوله توخالی به نظر می رسند که بیشتر در سرعت های مافوق صوت به کار می روند. سریع ترین هواپیمای مسافربری جهان رکورد زد عکس - فردا اتحاد جماهیر شوروی سابق نیز یک نمونه هواپیمای مافوق صوت مسافر بری ساخت که آن هم پس از سانحه سقوط دچار توقف تولید شد . اکنون برای سومین بار ... هواپیمای مسافربری کنکورد با سرعتی دو برابر سرعت صوت چگونه ... در مجموع 20 فروند هواپیمای مسافربری مافوق صوت کنکورد از خطوط تولید خارج شد که ... سریع ترین هواپیمای مسافربری جهان با وزن بدون سوخت 92 هزار و 80 کیلوگرم می ... سریع ترین هواپیمای مسافربری جهان رکورد زد | دمادم سریع ترین هواپیمای جهان تنها قادر به حمل ۴۵ مسافر خواهد بود. ... هزینه تولید آن بسیار زیاد بود و هم پس از سانحه های هوایی تولید و پرواز آن متوقف شد . اتحاد جماهیر شوروی سابق نیز یک نمونه هواپیمای مافوق صوت مسافر بری ساخت که آن هم پس از سانحه سقوط ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :