طرح ملی اصلاح نژاد گردو در کشور اجرا می شود

تاریخ انتشار پست : 1395-10-11 دسته :

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: طرح ملی اصلاح نژاد گردو و توسعه صنایع جانبی این محصول در کشور اجرا می شود.

طرح ملی اصلاح نژاد گردو در کشور اجرا می شود

جهاد دانشگاهی, شهرکرد, چهارمحال و بختیاری, طرح ملی, اصلاح نژاد گردو

به نقل از طاها پخش از طاها پخش ؛ سید حمیدرضا طیبی در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری توان تولید محصولات کشاورزی و باغداری در کشور را بالا بیان کرد و افزود: طرح ملی اصلاح نژاد گردو و توسعه صنایع جانبی این محصول با همکاری وزارت جهادکشاورزی در آینده نزدیک در کشور اجرا می شود.

وی گفت: در اجرای این طرح اصلاح نژاد و پیوند بر روی پایه های قوی گردو مورد توجه قرار می گیرد.

طیبی اضافه کرد: بومی سازی، اصلاح نژاد و تکثیر علمی برای افزایش کمی و کیفی تولیدات و محصولات بخش کشاورزی و باغبانی از مهمترین اهداف فعالیت های علمی مشترک جهاد دانشگاهی با وزارت جهاد کشاورزی است.

وی با اشاره به لزوم بهره مندی از تجربه ها و توان بخش خصوصی ادامه داد: تقویت زیرساخت های توسعه ای در بخش های متفاوت از برنامه های جهاد دانشگاهی کشور می باشد.

طیبی گفت: در حال حاضر توسعه و تکثیر گیاهان دارویی و تولید عصاره های گیاهی، داروهای گیاهی و بذرهای هیبریدی از مهمترین برنامه های عملیاتی جهاد دانشگاهی است.

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این دیدار عملکرد مجموعه جهاد دانشگاهی کشور و استان را مطلوب بیان کرد و گفت: جهاد دانشگاهی استان در سه سال گذشته و با برقراری ارتباط با دستگاه های اجرایی متفاوت در بسیاری از حوزه های توسعه ای مانند کشت گیاهان دارویی تحول ایجاد کرده است.

قاسم سلیمانی با اشاره به ظرفیت بالای چهارمحال و بختیاری در بخش کشاورزی و باغداری و لزوم حذف فعالیت های موازی جهاد دانشگاهی، جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان افزود: این ارگان ها باید برای ارتقای کمی و کیفی محصولات کشاورزی و باغداری، پروژه های مشترک علمی اجرا کنند.

وی اضافه کرد: جهاد دانشگاهی می تواند در رفع مهمترین مشکلات بخش کشاورزی و باغداری استان مانند سرمازدگی، کاهش بارش و کمبود نهال های اصلاح شده فعالیت علمی و اجرایی انجام دهد.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور به منظور افتتاح فاز نخست ساختمان مرکز تحقیقی و آموزشی جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده است.

منبع : باشگاه خبرنگاراناه خبرنگاران | خبروان رئیس جهاد دانشگاهی گفت: طرح ملی اصلاح نژاد گردو و توسعه صنایع جانبی این محصول در کشور اجرا می شود. طرح ملی توسعه گردو و صنایع جانبی در کشور اجرا می شود به گزارش ایران اکونومیست؛ سید حمیدرضا طیبی روز شنبه در دیدار با استاندار چهارمحال وبختیاری تصریح کرد: در این طرح اصلاح نژاد و پیوند بر ... صدای صنعت | طرح ملی توسعه گردو و صنایع جانبی در کشور اجرا می شود طرح ملی توسعه گردو و صنایع جانبی در کشور اجرا می شود. 11. ... کرد: در این طرح اصلاح نژاد و پیوند بر روی پایه های قوی گردو مورد توجه قرار می گیرد. طرح ملی اصلاح نژاد گردو در کشور اجرا می شود / رئیس جهاد دانشگاهی گفت ... رئیس جهاد دانشگاهی گفت: طرح ملی اصلاح نژاد گردو و توسعه صنایع جانبی این محصول در کشور اجرا می شود. طرح ملی توسعه گردو و صنایع جانبی بزودی در کشور اجرایی می شود | خبر ... طرح ملی توسعه گردو و صنایع جانبی بزودی در کشور اجرایی می شود ... بیمارستان امام (ره) ارومیه از بیمارستان های منتخب طرح اصلاح ساختار مدیریتی اقتصادی وزارت بهداشت ... وی بیان کرد: شهرداری اراک به منظور سرعت بخشی به اجرای این طرح امکان سنجی آن را انجام داده است. ..... مرخصی احمدی نژاد و یارانش در روز پنجشنبه! طرح ملی اصلاح نژاد گردو در کشور اجرا می شود - اخبار فارسی - Shafaqna رئیس جهاد دانشگاهی گفت: طرح ملی اصلاح نژاد گردو و توسعه صنایع جانبی این محصول در کشور اجرا می شود. مطلب در سایت اصلی ... طرح ملی توسعه گردو و صنایع جانبی بزودی در کشور اجرایی می شود طرح ملی توسعه گردو و صنایع جانبی بزودی در کشور اجرایی می شود. ... اجرای طرح توسعه باغ های گردو در کشور ... وی یادآور شد: بومی سازی، اصلاح نژاد و تکثیر علمی از مهمترین اهداف جهاد دانشگاهی در انجام فعالیت های علمی مشترک با جهاد کشاورزی به منظور ... ایرنا - سازمان ملی ایریکا به زودی در جهاد دانشگاهی رونمایی می شود **اجرای طرح ملی 'مداوای شخصی' برای اولین بار در کشور ... وی اصلاح نژاد فندق در استان اردبیل و اصلاح نژاد گردو در بسیاری از استان ها از جمله همدان و ... طرح ملی توسعه گردو و صنایع جانبی بزودی در کشور اجرایی می شود - ایرنا طرح ملی توسعه گردو و صنایع جانبی بزودی در کشور اجرایی می شود - ایرنا ... وی یادآور شد: بومی سازی، اصلاح نژاد و تکثیر علمی از مهمترین اهداف جهاد ... افزایش ساعت اجرای طرح ترافیک تا سه شنبه; مهرنیوز - یازده دی 1395 ساعت 10:48 طرح ملی توسعه گردو و صنایع جانبی در کشور اجرا می شود - Newis.ir طرح ملی توسعه گردو و صنایع جانبی در کشور اجرا می شود - Newis.ir. ... وی یادآور شد: بومی سازی، اصلاح نژاد و تکثیر علمی از مهمترین اهداف جهاد ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :