پشت پرده استعفای پراندلی از سرمربیگری والنسیا

تاریخ انتشار پست : 1395-10-11 دسته : ورزشی

در حالی که استعفای غیرمنتظره سرمربی ایتالیایی «خفاش ها» اوضاع این تیم را بحرانی تر از قبل کرده، دلایل ضد و نقیضی درباره دلیل این تصمیم او بیان می شود.

خبرگزاری تسنیم: والنسیا، قهرمان پیشین لالیگا، تیمی که روزی داعیه قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را داشت و تا همین یکی دو سال پیش یکی از نمایندگان ثابت اسپانیا در لیگ قهرمانان اروپا محسوب می شد، الآن خودش را در قهقرایی کم سابقه می بیند.

انتصاب سه مربی در عرض یک سال که هر سه آنها نه تنها خفاش ها را به هدف شان نرساند، بلکه آنها را بیش از پیش از روزهای اوج شان دور کرده است.

28 سپتامبر امسال (هفتم مهر) بود که پیتر لیم، مالک باشگاه به امید نجات والنسیا از بحرانی که با مربیگری پاکو آیستاران گرفتارش شد، چزاره پراندلی سرمربی پیشین تیم ملی ایتالیا - کسی که پس از ناکامی اش در گالاتاسرای بیکار بود - را استخدام کرد اما در سناریویی شبیه آنچه برای گری نویل و آیستاران رخ داد، پراندلی هم مدت زیادی در مستایا دوام نیاورد.

در نگاه اول، حالت والنسیا در جدول رده بندی لالیگا جایی که با 12 امتیاز و یک بازی کمتر با اسپورتینگ خیخون رده هجدهمی هم امتیاز است و خودش را لب مرز منطقه سقوط می بیند، پایان دوران مربیگری پراندلی را توجیه می کند به خصوص زمانی که بدانید خفاش ها در 10 بازی شان زیر نظر این مرد ایتالیایی برای کسب پیروزی ضریب موفقیت پایینی به اندازه 30 درصد داشته اند. آنها در این 10 بازی تنها 3 بار پیروز شدند و در 4 بازی دیگر باختند و در 3 بازی هم مساوی کردند.

نتایج ضعیف اما ظاهراً علت جدایی پراندلی از والنسیا نبوده است و این فرضیه با در نظر گرفتن این موضوع که خود او استعفا کرده نه اینکه اخراج شده باشد، قوت می گیرد.

برای استعفای غیرمنتظره پراندلی، دلایلی توسط رسانه ها ذکر شده است که یکی از آنها موضوعی است که کمتر کسی از آن خبر داشته است: اختلاف پراندلی با سوسو پیتارچ، مدیر ورزشی باشگاه والنسیا.

باشگاه والنسیا البته دلایل دیگری را برای استعفای پراندلی ذکر می کند. این باشگاه با انتشار بیانیه ای که استعفای پراندلی را تأیید می کند، نکات زیر را برای کناره گیری این مرد ایتالیایی عنوان کرده است:

1- چزاره پراندلی استعفای غافلگیر کننده اش را در برهه زمانی حساس ناشی از حالت فنی فعلی تیم اصلی باشگاه تقدیم کرده است.
2- سرمربی تیم بر این باور بود که قادر نیست نتایج تیم را ارتقا دهد.
3- تصمیم او به توجه به زمانی که برای اعلام آن انتخاب کرد، غیرمنتظره تر هم بوده است چرا که پنجره نقل و انتقالات زمستانی در آستانه بازگشایی است و گزینه های متفاوتی ارزیابی شده اند که با جذب آنها می شد تیم را به شیوه ای مناسب تقویت کرد.
4- علاوه بر این تصمیم شخصی چزاره پراندلی، باشگاه والنسیا مایل است بر حداکثر انتظارات خود از تیم و البته اعتماد خود به توانایی آن و تعهدش برای کسب نتایجی بهتر تأکید کند.

با اینکه باشگاه والنسیا در بیانیه اش تلاش فراوانی کرده است که پراندلی را به بی مسئولیتی در قبال تیم به خاطر استعفای بی موقعش مورد انتقاد قرار دهد و او را به عنوان تنها مقصر بحران فعلی خفاش ها جلوه دهد، شکی نیست که در پشت پرده این اتفاق عوامل دیگری نیز تأثیرگذار بوده اند.

در برخی نقل از ها آمده است که خسوس گارسیا پیتراچ، مدیر ورزشی باشگاه که به او لقب «سوسو» داده اند هم استعفای خود را تقدیم باشگاه کرده است که البته پیتر لیم، مالک باشگاه آن را رد کرده است. در همین حال شبکه اسکای اسپورت ایتالیا ادعا می کند که سوسو نقش بسزایی در تصمیم پراندلی برای ترک والنسیا داشته است. طبق نقل از این شبکه، اختلاف پراندلی و سوسو از زمانی شکل گرفته است که سرمربی پیشین تیم ملی ایتالیا در یکی از کنفرانس های خبری اش انتقاد تندی از بازیکنانش انجام داد و انتخاب آنها از سوی باشگاه والنسیا را زیر سؤال برد. پراندلی اما انتقاداتش را به شکایت از بازیکنانش محدود نکرد و انگشت اتهام را به سوی سوسو هم گرفت و مدعی شد که او بیش از اندازه از بازیکنان دور است و با آنها مدارا می کند.

یکی دیگر از دلایلی که برای استعفای پراندلی عنوان می شود، بدقولی باشگاه برای تحقق خواسته های او بوده است. ظاهراً مدیر ورزشی باشگاه به پراندلی قول خرید 4 بازیکن جدید برای ماه ژانویه را داده بود اما الآن موضع او و باشگاه عوض شده است، چون پیتر لیم حاضر نشده برای بازیکنان جدید بودجه ای در اختیار پراندلی قرار دهد و گفته که تنها حاضر است برای خرید بازیکنان جوان و آینده دار که قیمت پایین تری دارند، سرمایه گذاری کند.

در همین حال نادیده گرفته شدن نیازهای پراندلی توسط مدیران باشگاه یکی دیگر از دلایلی است که برای کناره گیری او عنوان شده است. گفته می شود که والنسیا برای بازار نقل و انتقالات ژانویه خرید سیمونه زازا را در دستور کار قرار داده؛ بازیکنی که پراندلی به او هیچ اعتقادی ندارد، هر چند رخ دادن این اتفاق هم بعید به نظر می رسد.

منبع : برترینهالنسیا در حالی که استعفای غیرمنتظره سرمربی ایتالیایی «خفاش ها» اوضاع این تیم را بحرانی تر از قبل کرده، دلایل ضد و نقیضی درباره علت این تصمیم او ... پشت پرده استعفای پراندلی از سرمربیگری والنسیا - برترین ها پشت پرده استعفای پراندلی از سرمربیگری والنسیا. در حالی که استعفای غیرمنتظره سرمربی ایتالیایی «خفاش ها» اوضاع این تیم را بحرانی تر از ... پشت پرده استعفای پراندلی از سرمربیگری والنسیا | خبر فارسی پشت پرده استعفای پراندلی از سرمربیگری والنسیا. خبرگزاری تسنیم: والنسیا، قهرمان پیشین لالیگا، تیمی که روزی داعیه قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را داشت و تا ... پشت پرده استعفای پراندلی از سرمربیگری والنسیا - جستجوگر اخبار ... پشت پرده استعفای پراندلی از سرمربیگری والنسیا. دریافت خبر : شنبه 11 دی 1395 ساعت 11:4. خبرگزاری تسنیم: والنسیا، قهرمان پیشین لالیگا، تیمی که روزی ... هرلحظه، پشت پرده استعفای پراندلی از سرمربیگری والنسیا خبرگزاری تسنیم والنسیا قهرمان پیشین لالیگا تیمی که روزی داعیه قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را داشت و تا همین یکی دو سال پیش یکی از نمایندگان ... پشت پرده استعفای غیرمنتظره پراندلی از سرمربیگری والنسیا تسنیم/ در حالی که استعفای غیرمنتظره سرمربی ایتالیایی «خفاش ها» اوضاع این تیم را بحرانی تر از قبل کرده، دلایل ضد و نقیضی درباره علت این ... پشت پرده استعفای پراندلی از سرمربیگری والنسیا - Sport News ... پشت پرده استعفای پراندلی از سرمربیگری والنسیا. در حالی که استعفای غیرمنتظره سرمربی ایتالیایی «خفاش ها» اوضاع این تیم را بحرانی تر از قبل کرده، دلایل ضد ... پشت پرده استعفای غیرمنتظره پراندلی از سرمربیگری والنسیا/ از سوسه ... پشت پرده استعفای غیرمنتظره پراندلی از سرمربیگری والنسیا/ از سوسه «سوسو» تا بدقولی باشگاه. 2016/12/31; ورزشی · اخبار ورزشی · برای صرف نظر کردن از ... پشت پرده استعفای پراندلی از سرمربیگری والنسیا - نیوز خبرگزاری تسنیم: والنسیا، قهرمان پیشین لالیگا، تیمی که روزی داعیه قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را داشت و تا همین یکی دو سال پیش یکی از نمایندگان ثابت اسپانیا ... پشت پرده استعفای غیرمنتظره پراندلی از سرمربیگری والنسیا/ از سوسه ... پشت پرده استعفای غیرمنتظره پراندلی از سرمربیگری والنسیا/ از سوسه «سوسو» تا بدقولی باشگاهشناسه خبر: 1283061سرویس: ورزشی۱۱ دی ۱۳۹۵ ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :