بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت آیت الله نجفی همدانی

تاریخ انتشار پست : 1395-10-11 دسته :

همایش بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت آیت الله نجفی همدانی در همدان برگزار می شود.

به نقل از خبرنگار طاها پخش از طاها پخش ؛ مدیرعامل مؤسسه شهید مدنی گفت: همایش بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت آیت الله نجفی همدانی به همت مؤسسه شهید مدنی در راستای معرفی این شخصیت علمی و ربانی در همدان برگزار می شود.

بیستمین بزرگداشت, همدان, آیت الله نجفی همدانیکاظم حجازی با تأکید بر ورود جدی نهادها و دستگاه های فرهنگی استان در زمینه برگزاری مراسم سالگرد آیت الله نجفی(ره) به همت مؤسسه شهید مدنی، اظهار کرد: در چندین ماه گذشته، ستاد بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت آیت الله نجفی همدانی(ره) در قالب پنج کمیته تبلیغات، کمیته علمی، روابط عمومی و اطلاع رسانی، پشتیبانی و کمیته مراسم اقدامات مقدماتی بسیاری را انجام داده است.

وی با ارائه نقل از از اقدامات صورت گرفته در ستاد بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت آیت الله نجفی همدانی(ره)، ادامه داد: آیت الله نجفی همدانی(ره) یکی از مفسران بزرگ قرآن هستند که دو تفسیر ارزشمند «الانوار درخشان» در ۱۸ جلد و تفسیر اصول کافی به نام «پرتوی درخشان» در ۴ جلد از ایشان به یادگار مانده است همچنین کتاب بسیار خوبی با موضوع امام زمان به نام «مسیحا مژده مهدی موعود» کار ارزشمند دیگری است که ایشان تألیف نموده اند.

وی با تأکید بر روحیه انقلابی گری و جوان گرایی آیت الله نجفی، خاطرنشان کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص انقلابی بودن و توجه به نسل جوان، انتظار می رود که ستاد بزرگداشت عنایت ویژه ای به این دو بُعد از زندگی وی داشته باشد.

حجازی عنوان کرد: آقا نجفی(ره) بسیار با جوانان و رزمندگان مأنوس بودند و منزل شخصی ایشان و همچنین مسجد کولانج همدان با حضور ایشان محل تجمع جوانان و مأمن بسیاری از رزمندگان دوره دفاع مقدس بود.

وی با اشاره به دلدادگی آیت الله نجفی همدانی(ره) به امام (ره) انقلاب و ولایتمداری این عالم بزرگ افزود: بر آن شدیم تا با توجه به توصیه های مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر بزرگداشت مفاخر و عالمان و تأکید بر ابعاد زندگی آن عالم ربانی، بزرگداشتی متناسب با شأن و جایگاه این عالم فرزانه و ربانی برگزار کنیم.

وی ابراز کرد: حضرت آیت اللَّه سیدمحمد حسینی همدانی در سال ۱۳۲۲ ه ق. در نجف اشرف متولد شد و در سال ۱۳۳۰ به همراه پدر بزرگوار خود، مرحوم آیت اللَّه آقا سیدعلی عرب به ایران تشریف آورد، مدت ۱۳ سال در ایران زندگی کرد و در این مدت به تحصیل علوم نزد پدر گرامی خود مشغول بود، پدرش سیدعلی بن سید کاظم همدانی معروف به میرسیدعلی عرب، از شاگردان آخوند خراسانی، میرزاحسین خلیلی تهرانی، سیدمحمدکاظم یزدی(مؤلف عروةالوثقی) و ملاحسینقلی همدانی(استاد مشهور سلوک و اخلاق) و از نوادگان محقق اَعْرَجی، علامه سید محسن حسینی کاظمی بود، وی در کتاب انوار درخشان از خود با نام سیدمحمد حسینی نجفی عرب زاده یاد کرده است.

مدیرعامل مؤسسه شهید مدنی گفت: در سال ۱۳۴۳ برای ادامه تحصیل به نجف اشرف بازگشت و باقیمانده از دروس سطح را خدمت مرحوم آیت اللَّه میلانی و مرحوم آقا عماد رشتی به پایان رساند و پس به آخرین دوره درس اصول مرحوم آیت اللَّه میرزا حسن نائینی حاضر شد، وی بعد از تکمیل مدارج علمی نزد بزرگان در سال ۱۳۲۷ شمسی به همدان بازگشتند و بعد از درگذشت پدرشان، امامت جماعت مسجد کولانج همدان را عهده دار شدند و سرانجام در هفتم مهرماه سال ۱۳۷۵ در همدان فوت کردند و پیکرش بنابر وصیت خودش در دارالزهد حرم مطهر رضوی به خاک سپرده شد.

منبع : باشگاه خبرنگارانمدانی ... - قطره همایش بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت آیت الله نجفی همدانی به همت مؤسسه شهید مدنی در راستای معرفی این شخصیت علمی و ربانی در همدان برگزار می ... همایش بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت آیت الله نجفی همدانی برگزار ... مدیرعامل مؤسسه شهید مدنی گفت: همایش بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت آیت الله نجفی همدانی به همیت مؤسسه شهید مدنی در راستا معرفی این شخیت ... Fars News Agency : آیت الله نجفی دریای بیکران علم و معرفت ... که بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت این عالم ربانی به زودی در همدان برگزار ... از تألیفات آیت الله نجفی همدانی(ره) می توان به تفسیر قرآن «الانوار ... همایش بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت آیت الله نجفی همدانی برگزار ... گروه اجتماعی: مدیرعامل مؤسسه شهید مدنی گفت: همایش بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت آیت الله نجفی همدانی به همت مؤسسه شهید مدنی در راستای ... دیدار اعضای ستاد بزرگداشت سالگرد رحلت آیت الله نجفی همدانی(ره) با ... اعضای ستاد بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت آیت الله نجفی همدانی(ره) با نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری و مدیر حوزه های علمیه همدان دیدار ... دیدار اعضای ستاد بزرگداشت آیت الله نجفی همدان با امام جمعه - ایسنا اعضای ستاد بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت آیت الله نجفی همدانی(ره) با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان دیدار کردند. به گزارش ایسنا، ... همایش بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت آیت ا... نجفی همدانی برگزار می ... shahidmadani Institution;موسسه شهید محراب آیت الله مدنی; «آیت الله نجفی» دریای بیکران علم و معرفت - دفاع پرس «آیت الله نجفی همدانی» دریای بیکران علم و معرفت است که بزرگداشت بیستمین سالگرد رحلت این عالم ربانی به زودی در همدان برگزار می شود

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :