بازداشت یک تبعه سعودی در فرودگاه مشهد

تاریخ انتشار پست : 1395-10-12 دسته : اقتصادی

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: یک تبعه خارجی در فرودگاه مشهد به اتهام قاچاق ارز دستگیرشد.

باشگاه خبرنگاران جوان: مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: یک تبعه خارجی در فرودگاه مشهد به اتهام قاچاق ارز دستگیرشد.

قاچاق کالاحمید رضا کریم افزود: بنا بر نقل ازات واصله از سوی گمرک مشهد یک تبعه کشور عربستان سعودی که قصد خروج 44700 دلار آمریکایی به ارزش بیش از یک میلیارد و 362 میلیون ریال را از طریق فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد داشت بازداشت و تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

وی گفت: شخص مزبور قصد خروج این مقدار ارز از کشورراداشت که با تذکر مامورین بازرسی فرودگاه مواجه شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی با بیان اینکه شخص نامبرده عناوین متفاوت قصد دور زدن مامورین و بازرسین را داشت افزود: متاسفانه این شخص اصرار درخروج داشته و در پاسخ با سوال مامورین در خصوص ارائه اسناد مثبته تنها اظهار می دارد که این ارز را از صرافی مجاز خریداری نموده است و اتهام را قبول ندارم.

حمید رضا کریم گفت :در نهایتاین فرد با حضور مجدد وی در سالن تشریفات توسط مامورین بازرسی بازداشت و پرونده اتهامی وی برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی افزود: بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران خروج ارز بیش از 5000 دلار منوط به ارائه اظهارنامه ارزی یا سند بانکی مبین پرداخت وجه به صورت اسکناس از محل حساب ارزی یا فروش ارز توسط بانک بوده مضاف بر اینکه خرید ارز از صرافی مجاز، مجوز خروج ارز بیش از میزان تعیین شده نمی باشد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت :شعبه هشتم تعزیرات حکومتی مشهد ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز این فرد را به اتهام قاچاق ارز علاوه بر ضبط ارز به نفع دولت به پرداخت بیش از 2 میلیارد و 75 میلیون ریال جزای نقدی محکوم نمود که نامبرده به دلیل عجز از تودیع وثیقه هم اکنون در زندان بسر می برد.

منبع : برترینهاستان تسنیم نوشت: مقامات آمریکایی اعلام کرده اند که هنوز نمی توانند حضور ۹ تبعه آمریکایی را در بین ۳۳ تنی که از سوی ... مقامات عربستان همچنین اعلام کرده اند که 14 سعودی، 3 یمنی، 2 سوری، یک اندونزیایی، یک ... تصاویر : مانور امداد و نجات در فرودگاه مشهد. بازداشت 22 تبعه بیگانه در فرودگاه مشهد - عصر ایران فرمانده انتظامی خراسان رضوی اظهار کرد: در این عملیات 22 تبعه خارجی ... خروج از کشور را داشتند در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد دستگیر شدند. ... گلشهر هنگام گشت زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه موتورسیکلت پلاک ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :