ترکمنستان ارسال گاز به ایران را قطع کرد

تاریخ انتشار پست : 1395-10-12 دسته : اقتصادی

شرکت ترکمن گاز بطور ناگهانی و خارج از توافقات بعمل آمده به صورت غیر منطقی از صبح امروز اقدام به قطع گاز ارسالی به ایران کرده است.

ترکمنستان ارسال گاز به ایران را قطع کرد

اخبار اقتصادی, ارسال گاز به ایران, قطع ناگهانی گاز

به نقل از گروه طاها پخش ،شرکت ملی گاز ایران طی اطلاعیه ای اعلام کرد:
به آگاهی ملت شریف ایران می رساند براساس قراردادی که از بیست سال پیش میان شرکت ملی گاز ایران و شرکت ترکمن گاز منعقد شده است بخشی از گاز مصرفی نقاط شمالی با واردات از این کشور تأمین می شود.

اما در طول این مدت هر از گاهی رفتارهایی مغایر با اصول قرارداد از شرکت ترکمنی سر زده است که مهمترین آن قطع جریان گاز در اوج سرمای سال 86 بود که متأسفانه منجر به پذیرش خواست نامعقول شرکت ترکمن گاز و ا فزایش 9 برابری قیمت گاز شد.

در 3 سال اخیر و با تلاشهای صورت گرفته خوشبختانه مبالغ مربوط به خرید گاز به طور کامل به شرکت ترکمن پرداخت شد و مذاکرات برای چگونگی بازپرداخت بدهی های گذشته با حفظ ادعاهای ایران مبنی بر خسارت کمی و کیفی نیز شروع شد که در مذاکرات اخیر مورد توافق طرفین قرار گرفت.

اما شرکت ترکمن گاز بطور ناگهانی و خارج از توافق بعمل آمده به صورت غیر منطقی و در اقدامی مغایر با چهارچوب قرارداد بار دیگر با شروع فصل سرما با این ادعا که باید مبلغ مورد مناقشه و اختلاف را به سرعت دریافت کند ، از صبح امروز اقدام به قطع گاز ارسالی به ایران کرده است. از آنجا که این رفتار شرکت ترکمن گاز خلاف قرارداد فی مابین دو شرکت می باشد، ما همچنان بر موضع به حق خود پافشاری نموده و ضمن درخواست از عموم مردم برای مصرف بهینه گاز، اعلام می داریم در سایه سخت کوشی پرسنل زحمتکش صنعت نفت در سه سال اخیر میزان تولید گاز به حدی افزایش یافته که دیگر نیازی به واردات نداشته و صرفاً با صرفه جویی در نیروگاهها و صنایع و بخش خانگی در فصل زمستان می توان آن را جبران نمود.

همچنین به آگاهی می رسانیم همکاران ما در صنعت نفت و شرکت گاز تمهیدات لازم را برای پیشگیری از بروز مشکل در شبکه گاز خانگی استانهای شمالی در دوره سرما در نظر گرفته اند و با یاری خداوند و همراهی مردم این دوره سرما نیز با حداقل مشکل سپری خواهد شد.

منبع : باشگاه خبرنگارانی ترکمنستان ارسال گاز به ایران را قطع کرد. شرکت ترکمن گاز بطور ناگهانی و خارج از توافقات بعمل آمده به صورت غیر منطقی از صبح امروز اقدام به ... ترکمنستان صادرات گاز به ایران را قطع کرد متن بیانیه شرکت ملی گاز ... به گزارش«تابناک»، لحظاتی پیش یک مقام وزارت نفت اعلام کرد که ترکمنستان ... بیانیه شرکت ملی گاز درباره قطع ارسال گاز ترکمنستان به ایران. ترکمنستان ارسال گاز به ایران را قطع کرد | باشگاه خبرنگاران | خبروان شرکت ترکمن گاز بطور ناگهانی و خارج از توافقات بعمل آمده به صورت غیر منطقی از صبح امروز اقدام به قطع گاز ارسالی به ایران کرده است. ترکمنستان قطع صادرات گاز به ایران را تمدید می کند - عصر ایران معاون وزیر نفت با اشاره به تهدید ترکمنستان برای قطع صادرات گاز به ایران، گفت: در صورت قطع گاز ... در استان های شمالی کشور را نخواهیم داد، تصریح کرد: ایران در صورت قطع گاز از سوی ترکمنستان در ارتباطات ... ارسال به دوستان. ایرنا - ترکمنستان صادرات گاز به ایران را متوقف کرد ... اعلام کرد که ترکمنستان از صبح امروز(یکشنبه) صادرات گاز به ایران را قطع کرده است. ... وی تاکید کرد که پیش از این همه تمهیدات لازم برای تامین گاز استان های شمالی و شمال ... برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید. ترکمنستان ارسال گاز به ایران را قطع کرد - اخبار - ویکی نگار شرکت ترکمن گاز بطور ناگهانی و خارج از توافقات بعمل آمده به صورت غیر منطقی از صبح امروز اقدام به قطع گاز ارسالی به ایران کرده است. صادرات گاز ترکمنستان به ایران متوقف شد / در سال 86، در اوج سرما مجبور ... وی تاکید کرد که پیش از این همه تمهیدات لازم برای تامین گاز استان های شمالی و ... بیانیه شرکت ملی گاز درباره قطع ارسال گاز ترکمنستان به ایران. ترکمنستان ارسال گاز به ایران را قطع کرد | سرویس خبری شرکت ترکمن گاز بطور ناگهانی و خارج از توافقات بعمل آمده به صورت غیر منطقی از صبح امروز اقدام به قطع گاز ارسالی به ایران کرده است. قطع دوباره صادرات گاز ترکمنستان به ایران | یک مقام وزارت - قطره ترکمنستان صادرات گاز به ایران را قطع کرد ... بیانیه شرکت ملی گاز درباره قطع ارسال گاز ترکمنستان به ایران/گاز مناطق شمالی از تولید داخلی ... تهدید ترکمنستان به قطع گاز ایران - برترین ها معاون وزیر نفت با اشاره به تهدید ترکمنستان برای قطع صادرات گاز به ... را نخواهیم داد، تصریح کرد: ایران در صورت قطع گاز از سوی ترکمنستان در ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :