زنجیره تولید از مزرعه تا سفره، حلقه مفقوده بخش کشاورزی

تاریخ انتشار پست : 1395-10-13 دسته : اقتصادی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: زنجیره تولید کشاورزی از مزرعه تا سفره حلقه گمشده این بخش بوده و باید گفت که تولید بدون این زنجیره بی فایده است.

زنجیره تولید از مزرعه تا سفره، حلقه مفقوده بخش کشاورزی

تولید پایدار, زنجیره تولید, کم آبی, وزیر جهادکشاورزی

به نقل از خبرنگار طاها پخش گروه طاها پخش محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در نخستین جشنواره ملی کشاورزی ایران و سی و یکمین دوره معرفی کشاورزان برتر با اشاره به حلقه مفقوده بخش کشاورزی اظهار داشت: زنجیره تولید کشاورزی از مزرعه تا سفره حلقه گمشده بخش کشاورزی بوده که تولید کشاورزی بدون این زنجیره بی فایده است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد این زنجیره از جمله موضوعات اساسی بخش کشاورزی است، گفت: این زنجیره توسط افراد حقیقی و حقوقی باید ایجاد شود و از طرفی به این موضوع در کوتا ه مدت نباید پرداخت بلکه آن را سرلوحه برنامه های بلند مدت خود قرار داد.

وزیر جهاد کشاورزی با انتقاد از برخی سخنان مبنی بر اینکه کشور خشک و کم آبی هستیم، افزود: موضوعاتی مانند تغییر اقلیم تنها بیانگر بی کفایتی ما است چرا که این کشاورزان نمونه در شرایط فعلی و تنها با به کارگیری اصول فنی و آموزش های لازم اقدام به تولید نموده اند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پایداری در بخش کشاورزی یکی از نکاتی است که نباید به سادگی از آن عبور کرد، عنوان کرد: برای حفظ منابع پایه و پایداری تولید باید کمتر از امروز از منابع آبی استفاده کنیم.

در حال تکمیل...

منبع : باشگاه خبرنگارانورزی - خبر 24 به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در اولین جشنواره ملی کشاورزی ... زنجیره تولید از مزرعه تا سفره حلقه مفقوده بخش کشاورزی - خبر 24 به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در اولین جشنواره ملی کشاورزی ایران و سی و یکمین ... زنجیره تولید، گمشده امروز بخش کشاورزی است - ایانا وزیر جهاد کشاورزی در سخنرانی مراسم انتخاب نمونه های برتر کشاورزی در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما گفت: بخش زنجیره تولید گمشده بخش کشاورزی ... سال گذشته ۱۶ هزار حلقه چاه غیرمجاز بسته شده است، افزود: با کمک کشاورزان ۱۰ ... حجتی تصریح کرد: "ما به قاعده مزرعه تا سفره آن طور که باید و شاید نپرداختیم. بهره وری تولید در مزارع افزایش یافت/ مصرف آب کشاورزی کم شده است ... بهره وری تولید در مزارع افزایش یافت/ مصرف آب کشاورزی کم شده است ... بخش کشاورزی از آن یاد کرد، بازار و زنجیره تولید از مزرعه تا سفره های مردم در داخل ... محصولات کشاورزی ورود پیدا کرده اند که متاسفانه موفق نبودند اما از مزرعه تا سفره ... هزار حلقه چاه غیرمجاز مسدود شده است که این خود عاملی برای کاهش مصرف آب در بخش ... استخدام در شرکت طاووس | 1- مدیر اجرایی و فروش با مدرک مرتبط - قطره وزیر جهاد کشاورزی: بازار را در بخش کشاورزی رها کرده ایم/ جلسه با شورای اقتصاد برای ... زنجیره تولید از مزرعه تا سفره، حلقه مفقوده بخش کشاورزی ... معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان: رمز موفقیت ... معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: رمز ... صنایع کوچک بومی، خوشه های صنعت قم را می بافند/"فرآوری"؛ حلقه مفقوده تولیدات استان ... وی تصریح کرد: زنجیره های تولید کل فرآیند تولید از مزرعه تا سر سفره ... فراوری مواد غذایی ،حلقه ی مفقوده در اقتصاد کشور ما ارزش افزوده ی مواد غذایی دانشجویان صنایع غذایی دانشگاه فردوسی 88 - فراوری مواد غذایی ،حلقه ی مفقوده در ... در ایران سالانه بین ۱۷ تا ۲۰ درصد تولیدات کشاورزی و حدود ۳۰ در صد از مواد غذایی از بین ... این میزان ضایعات که هر ساله در بخش کشاورزی به وجود می آید معادل ۲۵ درصد درآمد ... کافی در تهیه غذا،باعث ایجاد ضایعات از مرحله تولید در مزرعه تا سر سفره می شود . چالشهای عرضه محصولات ارگانیک از مزرعه تا بازار/ زنجیره ای با حلقه های ... ... تا زنجیره مربوط به این بخش با حلقه های مفقوده زیادی مواجه باشد، زنجیره ای که اگر شکل بگیرد می تواند سلامت محصولات تولیدی در بخش کشاورزی ... نمره زیر 10 برای دولت یازدهم در بخش کشاورزی / الگوی نکاشت یک خیانت ... حلقه های مفقوده و خلأها در شبکه سازمانی بخش وجود دارد. ... محور است و به سطح مزرعه نمی رسد، آموزش وجود دارد اما در خدمت بخش اجرا و ترویج قرار نمی گیرد؟ ... در مدیریت یکپارچه در کل زنجیره ی تولید غذای کشور تا مصرف آن در سفره ی مردم ... “امنیت غذایی” حلقه مفقوده در برنامه ششم توسعه! – پایگاه اطلاع رسانی ... وزارت جهاد کشاورزی در راستای تعدیل و رفع نارسایی های الگوی فعلی عرضه ... بازدهی نسبتاً بالای سرمایه در بخش کشاورزی ... ضایعات مواد غذایی شامل اتلاف مواد غذایی در مراحل مختلف بین سطوح تولید تا سطح خانوار (شامل ضایعات در مراحل .... های شیمیایی و بیولوژیک مواد غذایی در مراحل مختلف از مزرعه تا سفره می باشد

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :