حملات تروریستی در ترکیه افزایش می یابد؟

تاریخ انتشار پست : 1395-10-14 دسته : سیاسی

در پی حمله مسلحانه مرگبار به کلوب شبانه ای در استانبول، کارشناسان امنیتی اعلام می کنند که حملات تروریستی در ترکیه در سال ۲۰۱۷ ادامه خواهد یافت.


خبرگزاری ایسنا: در پی حمله مسلحانه مرگبار به کلوب شبانه ای در استانبول، کارشناسان امنیتی اعلام می کنند که حملات تروریستی در ترکیه در سال ۲۰۱۷ ادامه خواهد یافت.

سیاست دولت ترکیه در عراق و سوریه نقش قابل توجهی در ادامه حملات تروریستی در این کشور در سال جدید دارد.

بعد از کودتای نافرجام در ترکیه در ماه ژوئیه، دولت یک عملیات نظامی در شمال سوریه برای پاکسازی مرزهایش از نیروهای داعش شروع کرد. همچنین ترکیه عملیات خود را علیه شبه نظامیان کرد در جنوب شرقی کشور و در شمال عراق گسترش داد. کارشناسان اعلام می کنند که هم داعش و هم پ.ک.ک علیه ترکیه تهدیدزا هستند.

سیاست عراق و سوریه

ترکیه و روسیه به تازگی توافق آتش بسی را میان دولت سوریه و نیروهای اپوزیسیون اعلام کردند. سوریه از سال ۲۰۱۱ درگیر جنگ است و این جنگ تاثیر مستقیمی بر امنیت ترکیه به عنوان یک کشور همسایه می گذارد.

از سوی دیگر ارتش عراق به دنبال بازبعد گیری موصل از کنترل داعش است. آنکارا شرایط حاکم بر موصل را به عنوان تهدیدی برای امنیت ملی خود می داند و به همین علت به دنبال نقش بیشتر در عملیات موصل است.

نیهات علی اوزجان، کارشناس امور امنیتی و پ.ک.ک و استاد دانشگاه اقتصاد و تکنولوژی TOBB در آنکارا می گوید، ۲۰۱۷، سال خوبی برای ترکیه نخواهد بود زیرا اکوسیستم در منطقه به خصوص در عراق و سوریه به سرعت در حال تغییر است. همچنین بسیاری از سازمان های تروریستی در ترکیه فعال هستند که هم علیه دولت و مردم عملیاتی را انجام می دهند.

افزایش واکنشها علیه سرکوب ها

اوزجان می افزاید: اقدامات دولت پس از کودتای ۱۵ ژوئیه تهدیدات امنیتی ایجاد کرده است. برخی مشکلات در ارگان های دولتی که مسئول پیشگیری از این تهدیدات هستند، به وجود آمده است، بسیاری در ژاندارمری ها، پلیس و دستگاه های قضایی کشور تعلیق، اخراج و یا دستگیر شده اند.

او اضافه کرد: دولت ترکیه برخی از دستگاههای مهم کشور را سیاسی کرده است. اگر همه این مسائل را در کنار هم قرار دهید، متوجه می شوید که مشکل امنیتی قابل توجهی امسال در انتظار ماست.

نشانه های امنیتی در سال ۲۰۱۷

همچنین مسعود هاک کی جاسین، استاد روابط بین الملل و کارشناس استراتژی امنیتی و تروریسم بین المللی گفت: وقوع حمله مسلحانه اخیر در استانبول درست بعد از گذشت ساعاتی از نخستین شب سال ۲۰۱۷ پیام کاملا مشخصی به همراه داشت. این پیام این بود که در سال ۲۰۱۷ تروریسم گریبانگیر ترکیه خواهد بود. این یک حمله کاملا سازماندهی و برنامه ریزی شده ای بود. برای نخستین بار در ترکیه یک مکان سرگرمی مورد حمله قرار گرفت.

تنش ها با کردها

ماه گذشته دو بمب در خارج از یک استادیوم ورزشی در استانبول منفجر شد که در این حادثه ۴۴ نفر کشته شدند. همچنین انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در قیصریه باعث کشته شدن دستکم ۱۳ نفر از نیروهای پلیس شد.

بعد از دستگیر نمایندگان حزب دموکراتیک خلق به خصوص صلاح الدین دمیرتاش، رهبر این حزب، تنش ها میان کردها و دولت ترکیه افزایش یافته است.

اوزجان می گوید، وی انتظار دارد که این حملات در بهار امسال افزایش یابد.

منبع : برترینها؟ - ایسنا در پی حمله مسلحانه مرگبار به کلوب شبانه ای در استانبول، کارشناسان امنیتی اعلام می کنند که حملات تروریستی در ترکیه در سال ۲۰۱۷ ادامه خواهد یافت. حملات تروریستی در سال 2017 در ترکیه افزایش می یابد؟ | در پی - قطره در پی حمله مسلحانه مرگبار به کلوب شبانه ای در استانبول، کارشناسان امنیتی اعلام می کنند که حملات تروریستی در تر. حملات تروریستی در سال ۲۰۱۷ در ترکیه افزایش می یابد؟ حملات تروریستیسال ۲۰۱۷ترکیه افزایش می یابد. ... حملات تروریستی در سال ۲۰۱۷ در ترکیه افزایش می یابد؟ مجلس نمایندگان آمریکا درصدد محکوم ... حملات تروریستی در سال ۲۰۱۷ در ترکیه افزایش می یابد-عصر ایران|ایران ... پس از کودتای نافرجام در ترکیه در ماه ژوئیه، دولت یک عملیات نظامی در شمال سوریه برای پاکسازی مرزهایش از نیروهای داعش آغاز کرد. همچنین ترکیه ... "عملیات برون مرزی ترکیه تا پایان تهدیدهای تروریستی ادامه می یابد" نعمان کورتولموش معاون نخست وزیر ترکیه، طی سخنانی پس از نشست هیئت وزیران در آنکارا در مورد حملات تروریستی استانبول گفت: "هر نقشه ای که ... خبرگزاری تسنیم - عطوان: ترکیه به سوی باتلاق خونین تروریستی ... عطوان: ترکیه به سوی باتلاق خونین تروریستی حرکت می کند ... این حملات به سرعت در عمق ترکیه رواج می یابد و روی شهر تاریخی استانبول و ... سوریه به نفع محور روسیه و ایران و سوریه و پیوستن ناگهانی ترکیه به آن- افزایش می یابد. ایرنا - افزایش تدابیر امنیتی در بوسنی پس از حملات تروریستی در ... بلگراد- ایرنا- پس از وقوع حملات تروریستی در برلین و قتل سفیر روسیه در ... اطراف سفارت خانه های ترکیه و آلمان در بوسنی و هرزگوین افزایش یافته است. ... دارد و بر این اساس، اقدامات امنیتی در نقاط مختلف کاهش و یا افزایش می یابد. دریافت فایل مطلب - الف این حملات به سرعت در عمق ترکیه رواج می یابد و بر شهرهای تاریخی ... به نفع محور روسیه و ایران و سوریه و پیوستن ناگهانی ترکیه به آن- افزایش می یابد. ... بویژه در کشورهای همسایه، به سمت یک باتلاق تروریستی خونین سوق می یابد. حملات تروریستی در سال ۲۰۱۷ در ترکیه افزایش می یابد؟ - واضح حملات تروریستی در سال ۲۰۱۷ در ترکیه افزایش می یابد؟ در پی حمله مسلحانه مرگبار به کلوب شبانه ای در استانبول، کارشناسان امنیتی اعلام می کنند ... اردوغان: نبرد ترکیه علیه گروه های تروریستی ادامه می یابد اردوغان: نبرد ترکیه علیه گروه های تروریستی ادامه می یابد. رئیس جمهور ... از تسلط ارتش بر مناطق راهبردی در جنوب حلب تا حملات تروریست ها به شهرک های شیعه نشین · داعش هلاکت ... گاردین: ترکیه سرکوب مطبوعات را افزایش داده است

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :