پاسخ دولت ترکمنستان به قطعی گاز ایران!

تاریخ انتشار پست : 1395-10-14 دسته : اقتصادی

ترکمنستان عدم پرداخت هزینه گاز را دلیل محدودیت ارسال آن به ایران دانست.


خبرگزاری ایسنا: ترکمنستان عدم پرداخت هزینه گاز را دلیل محدودیت ارسال آن به ایران دانست.

 وزارت امور خارجه ترکمنستان مدعی شد: عدم وجود پاسخ مثبت توسط شرکت ملی گاز ایران در طرح های سازنده ترکمنستان و انفعال این کشور برای ایجاد راه حلی قابل قبول برای دو طرف، محدودیت اجباری عرضه گاز ترکمنستان به ایران را از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی به همراه داشته است.

وزارت امور خارجه ترکمنستان تاکید کرد، هرگونه تلاش برای سیاسی کردن این موضوع بدون در نظر گرفتن شخص اظهار کننده به عنوان عملی غیر دوستانه نسبت به ترکمنستان در نظر گرفته شده و بلافاصله با واکنش طرف ترکمن همراه خواهد بود.

ایران از دسامبر ۱۹۹۷ میلادی تا کنون مشتری گاز ترکمنستان بوده است.

دو کشور از سال ۲۰۱۳ میلادی به علت عدم پرداخت هزینه گاز مورد درخواست ترکمنستان از سوی ایران ،با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

ترکمنستان در میان چهار کشور زیاد دارنده ذخایر گاز در کنار روسیه ،ایران و قطر قرار دارد که گاز خود را به ایران و چین صادر می کند.

منبع : برترینها به گزارش ایسنا از وستی، وزارت امور خارجه ترکمنستان مدعی شد: عدم وجود پاسخ مثبت توسط شرکت ملی گاز ایران در طرح های سازنده ترکمنستان و ... پاسخ دولت ترکمنستان به قطعی گاز ایران! - ایسنا به گزارش ایسنا از وستی، وزارت امور خارجه ترکمنستان مدعی شد: عدم وجود پاسخ مثبت توسط شرکت ملی گاز ایران در طرح های سازنده ترکمنستان و ... تهدید ترکمنستان به قطع گاز ایران/ نگرانی نداریم - خبرگزاری مهر | اخبار ... معاون وزیر نفت با اشاره به تهدید ترکمنستان برای قطع صادرات گاز به ایران، ... مذاکرات گازی ایران-ترکمنستان، گفت: ترکمنستان در دولت قبل مقداری طلب از ... معاون وزیر نفت در امور گاز از مذاکره با مقام های ترکمنستان برای حل این ... الف - ترکمنستان گاز ایران را قطع کرد/ در سال 86، در اوج سرما مجبور به ... شرکت ملی گاز ایران با انتشار بیانیه رسمی، ضمن اعلام اینکه جریان ... تکلیف مجلس به دولت برای قطع گاز از ترکمنستان ... پاسخ به این اظهار نظر. ترکمنستان صادرات گاز به ایران را قطع کرد متن بیانیه شرکت ملی گاز ... بیانیه شرکت ملی گاز درباره قطع ارسال گاز ترکمنستان به ایران .... پاسخ. دولت که در به در دنبال صادرات گاز به تمام جهان است از جمله هند و پاکستان و ... تهدید ترکمنستان به قطع گاز ایران - برترین ها معاون وزیر نفت با اشاره به تهدید ترکمنستان برای قطع صادرات گاز به ایران، ... مذاکرات گازی ایران-ترکمنستان، گفت: ترکمنستان در دولت قبل مقداری طلب از ... معاون وزیر نفت در امور گاز از مذاکره با مقام های ترکمنستان برای حل این ... پاتک گازی ایران به ترکمنستان - همشهری یک روز پس از عهدشکنی ترکمنستان در قطع گاز صادراتی خود به ایران، اسحاق ... این اقدام شرکت ترکمن گاز در دولت قبل بدون پاسخ ماند و مقامات وقت ... تهدید ترکمنستان به قطع گاز ایران | راستان نیوز پایگاه خبری تحلیلی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در واکنش به تهدید ترکمنستان برای قطع گاز ... شد: ترکمنستان در دولت قبل مقداری طلب از ایران داشته است که هم اکنون به دلیل این ... معاون وزیر نفت در امور گاز از مذاکره با مقام های ترکمنستان برای حل این ... واردات گاز از ترکمنستان قطع شد/ مردم صرفه جویی کنند - خبرگزاری فارس به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شرکت ملی گاز ایران دقایقی ... در این باره گفته بود:«اگر ترکمنستان گاز را قطع کند دستور دولت این است ... پاسخ. ناشناس. ۰۰:۱۳ دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵. اینا رو ول کن...از برجام گازی چه خبر؟ صادرات گاز ترکمنستان به ایران قطع شد - مشرق شرکت ملی گاز ایران با انتشار بیانیه رسمی، ضمن اعلام اینکه جریان گاز وارداتی از ترکمنستان به دلیل کارشکنی این کشور قطع شده، ضمن درخواست از عموم ... پاسخ. دیپلماسی قوی دولت تدبیروامید حتما این هم کاردولت قبلی خهخخخخخ

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :