راه اندازی مرکز زایمان بدون درد در تبریز

تاریخ انتشار پست : 1395-10-14 دسته :

رئیس مرکز آموزشی و درمانی آیت الله طالقانی تبریز از راه اندازی مرکز زایمان بدون درد در این مرکز آموزشی خبر داد و گفت: آمار زایمان سزارین در کشور پایین آمده است.

راه اندازی مرکز زایمان بدون درد در تبریز

زایمان بدون درد, تبریز, زایمان سزارین, مرکززایمان, آذربایجان شرقی

به نقل از طاها پخش از طاها پخش ؛اسلامی در آیین افتتاح بخش LDR( مراقبت مادران باردار) مرکز آموزشی درمانی آیت الله طالقانی تبریز گفت: قدمت این بیمارستان به قبل از انقلاب است که قبلا به صورت مهمانسرا بود و بعدا به عنوان مرکز زنان و زایمان شده است.
وی ادامه داد: مرکز آموزش و درمانی طالقانی به صورت جنرال از سال 85 فعالیت خود را شروع کرده و حالا باز هم مردم آن را به عنوان مرکز زنان و زایمان می شناسند.
رئیس بیمارستان آیت الله طالقانی با اشاره به شروع طرح تحول نظام سلامت، تصریح کرد: با توجه به اینکه حالت ساختمان بیمارستان بسیار وخیم بود، اکنون توانستیم 105 تخت در بیمارستان را در مدت یک و نیم سال بازسازی کنیم.
وی با بیان اینکه پس از نظام طرح تحول سلامت 6 اتاق عمل، رختشویی، سیستم زباله، بخش مراقبت های ویژه نوزادان در مرکز آموزشی و درمانی طالقانی به روز شده است، افزود: در حال حاضر در بخش مراقب های ویژه نوزادان 25 تخت آماده پذیرش هستند و نوزاد از بدو تولد تا 1.5 ماهگی می تواند در این بخش بماند.
اسلامی به ایجاد بخش های دیگر اشاره کرد و گفت: آنکولوژی و سرطان زنان، کنترل حاملگی برای مادران پر خطر نیز در این مرکز ایجاد شده است.
وی خاطرنشان کرد: خدمات نظام سلامت مانند سایر بخش ها در این مرکز نیز با تعرفه دولتی و با کمترین هزینه انجام می گیرد به طوری که یک روستایی فقط سه درصد هزینه ها را پرداخت و مابقی از طریق دولت پرداخت می شود.
اسلامی به کسب جایزه و تندیس زرین برترین هتلینگ در بین بیمارستان های کشور توسط بیمارستان طالقانی تبریز اشاره کرد و گفت: علاوه بر کسب جایزه توانستیم 10 درصد زایمان های سزارین را نیز کاهش دهیم.
رئیس مرکز آموزشی و درمانی آیت الله طالقانی تصریح کرد: از شهریور سال گذشته مرکز LDR یا همان زایمان طبیعی را در این بخش به متراژ 800 متر مربع در طبقه سوم بیمارستان احداث شده را ایجاد کردیم که قبلا بلا استفاده و تبدیل به زباله دانی دانشجویان شده بود.
وی افزود: در بخش زایمان طبیعی 8 اتاق زایمان طبیعی، یک اتاق ایزوله، اتاق پزشک و مرکزی برای آموزش مادران جهت زایمان طبیعی ایجاد شده است.
اسلامی با بیان اینکه حتی مراجع تقلید نیز زایمان سزارین را درست نمی دانند، افزود: دلیل اصلی هراس از درد زایمان طبیعی است که مادران را به سمت سزارین علاقه مند کرده است.
وی با اشاره به اینکه بالغ بر دو میلیارد تومان هزینه این بخش شده است، گفت: با تکمیل و استخدام نیروی انسانی این بخش رسما کار خود را شروع خواهد کرد.

رئیس مرکز آموزش و درمانی آیت الله طالقانی اعلام کرد: آمار زایمان سزارین در کشور پایین آمده است و البته زایمان نیز افزایش یافته به طوریکه ما سالانه 500 زایمان در سال داشتیم که الان به 850 زایمان رسیده است.
وی همچنین به ایجاد بخش زایمان بی درد در مرکز درمانی طالقانی تبریز اشاره کرد و گفت: اولین مرکز زایمان بی درد کشور از استان آذربایجان شرقی شروع شده و در حال حاضر مدرس به استان های دیگر کشور در این زمینه اعزام می کنیم.
اسلامی خاطرنشان کرد: از 850 زایمان در این مرکز 35 درصد زایمان به صورت سزارین و مابقی طبیعی بوده است.

منبع : باشگاه خبرنگارانز آموزشی و درمانی آیت الله طالقانی تبریز از راه اندازی مرکز زایمان بدون درد در این مرکز آموزشی خبر داد و گفت: آمار زایمان سزارین در کشور ... پایین آمدن آمار زایمان سزارین در کشور/ راه اندازی مرکز زایمان بدون درد در ... رئیس مرکز آموزشی و درمانی آیت الله طالقانی تبریز از راه اندازی مرکز زایمان بدون درد در این مرکز آموزشی خبر داد و گفت: آمار زایمان سزارین در کشور ... پایین آمدن آمار زایمان سزارین در کشور/ راه اندازی مرکز زایمان بدون درد در ... رئیس مرکز آموزشی و درمانی آیت الله طالقانی تبریز خبر داد پایین آمدن آمار زایمان سزارین در کشور/ راه اندازی مرکز زایمان بدون درد در تبریز رئیس ... رییس مرکز آموزشی و درمانی آیت الله طالقانی تبریز از راه اندازی ... - قطره رییس مرکز آموزشی و درمانی آیت الله طالقانی تبریز خبر داد پایین آمدن آمار زایمان سزارین در کشور/ راه اندازی مرکز زایمان بدون درد در تبریز. اجرای طرح زایمان بدون درد در مرکز طالقانی تبریز نصرنیوز: طرح زایمان بدون درد در مرکز طالقانی تبریزاجرا می شود. ... تامین هزینه زایمان مادران، با هزینه خیلی جزئی در بیمارستان طالقانی راه اندازی نموده ... زایمان بدون درد در مرکز آموزشی درمانی طالقانی تبریز انجام می شود - ایسنا مدیر مرکز آموزشی - درمانی طالقانی تبریز از انجام زایمان های بدون درد در این ... بدون درد را از هفت ماه پیش با هزینه کم در بیمارستان طالقانی راه اندازی کرده ... ایرنا - زایمان بدون درد در مرکز آموزشی درمانی طالقانی تبریز انجام می شود تبریز- مدیر مرکز آموزشی - درمانی طالقانی تبریز از انجام زایمان های ... بدون درد را از هفت ماه پیش با هزینه کم در بیمارستان طالقانی راه اندازی کرده است. پایین آمدن آمار زایمان سزارین در کشور/ راه اندازی مرکز زایمان بدون درد در ... پایین آمدن آمار زایمان سزارین در کشور/ راه اندازی مرکز زایمان بدون درد در . ... مراقبت از مادران باردار موسوم به LDR در مرکز آموزشی، درمانی آیت الله طالقانی تبریز گردید. راه اندازی بخش زایمان بدون درد - دانشگاه علوم پزشکی زنجان - راه اندازی بخش زایمان بدون درد بیمارستان آیت الله موسوی در راستای کاهش عمل های ... های سزارین مادران باردار و گسترش استفاده از این نوع روش در این مرکز ایجاد شده است. Missing: تبریز زایمان بدون درد در بیمارستان رازی... - متخصصان بیهوشی شاغل در تبریز ... زایمان بدون درد در بیمارستان رازی ماهنشان استان زنجان راه اندازی شد این روش از اول دیماه سال جاری در این مرکز راه اندازی شده است و با استقبال چشمگیر..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :