آمریکا از عملیات ترکیه علیه داعش در خاک سوریه حمایت کرد

تاریخ انتشار پست : 1395-10-15 دسته : بین الملل

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد از عملیات های ترکیه علیه «داعش» در سوریه کاملا حمایت می کند.

آمریکا از عملیات ترکیه علیه داعش در خاک سوریه حمایت کرد

خاک سوریه, ترکیه, سخنگوی پنتاگون, پنتاگون, بین الملل, داعش, وزارت دفاع آمریکا, ارتش آزاد, عملیات نظامی, پیتر کوک, آمریکا

به نقل از طاها پخش به نقل از اسپوتنیک، «پیتر کوک» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد دولت آمریکا درعملیات هایی که ترکیه علیه تروریست های داعش و در حمایت از معارضان ضد دولت سوریه موسوم به «ارتش آزاد» انجام می دهد، با آنکارا همکاری نزدیکی دارد.

وی گفت: نیروهای معارض سوری با حمایت ترکیه، عملیات های قابل توجهی را علیه داعش انجام می دهند که به نظر ما اقدامات خوبی هستند. هدف، شکست داعش است و این هدف مشترک ما و ترکیه است.

کوک در این باره افزود: ما همچنان به گفت و گو با دولت ترکیه درباره حمایت از عملیات هایی که در منطقه «الباب» انجام می شود، ادامه می دهیم و با دقت اقدامات خود را علیه داعش هماهنگ می کنیم ما می خواهیم هر کاری که می توانیم برای حمایت از ترکیه در این خصوص انجام دهیم.

کوک همچنین خاطرنشان کرد که ترکیه یکی از اعضای حیاتی «ائتلاف ضد داعش» است و نیروهای آن اقدامات بسیار قابل ملاحظه ای علیه ترویست ها در سوریه انجام داده اند.

ارتش ترکیه دیروز دوشنبه رسما اعلام کرد که جنگنده های نیروی هوایی این کشور و روسیه، مواضع گروه تروریستی تکفیری داعش را در شمال سوریه هدف قرار داده و بمباران کردند. این دومین عملیات هوایی روسیه در حمایت از عملیات ارتش ترکیه در منطقه «الباب» است. روز پنجشنبه گذشته نیز به خواست ترکیه، جنگنده های روسی مواضع داعش در الباب را بمباران کرده بودند.

عملیات هوایی روسیه در منطقه الباب در حالی انجام می شود که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه، به شدت از حمایت نکردن ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا از عملیات الباب از نیروهای مسلح این کشور انتقاد کرده و غرب را به جدی نبودن در مبارزه با داعش متهم کرده است.

عملیات آزادسازی الباب از عناصر داعشی چند هفته است ادامه دارد و نیروهای ترکیه در این عملیات متحمل تلفات سنگینی شده اند. ترکیه از 24 اوت سال گذشته عملیاتی را با عنوان سپر فرات در شمال سوریه آغاز کرده که ادامه دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران سوریه کاملا حمایت ... کوک همچنین خاطرنشان کرد که ترکیه یکی از اعضای حیاتی «ائتلاف ضد داعش» است و ... پنتاگون: آمریکا از عملیات های ترکیه علیه «داعش» در سوریه کاملا حمایت می ... ایندیپندنت: آیا دولت ترکیه قادر به مقابله با داعش در خاک خود است؟ PressTV-اردوغان: داعش و شبه نظامیان کُرد هدف حمله اند رئیس جمهور ترکیه می گوید عملیات ترکیه در داخل خاک سوریه تنها علیه ... به «ضد داعش» است، مخالف حمایت امریکا از شبه نظامیان کُرد در سوریه است. حمله جنگنده های آمریکا و ترکیه به جرابلس در حلب سوریه | پایگاه اطلاع ... عملیات جنگنده های ترکیه و ائتلاف ضد داعش با هدف نابودی اعضای داعش در ... گروه های وابسته به ارتش آزاد سوریه نیز از خاک ترکیه و با هماهنگی ائتلاف ضد داعش خود ... مرزی و یکپارچگی ارضی سوریه و حمایت از ائتلاف علیه داعش است. ... ۰۸:۴۰ منابعی نظامی اعلام کردند جنگنده های ترکیه و ائتلاف [به اصطلاح ]آمریکایی چهار ... آغاز حمله نظامی ترکیه به خاک سوریه نقشه و گزارش تصویری - فردا فوری- آغاز حمله نظامی ترکیه به خاک سوریه به بهانه مبارزه با داعش این ... بین المللی به رهبری آمریکا، مرزهای قانونی سوریه را نقش کرد تا به تعبیر خود «شهر مرزی جرابلس را از اشغال داعش خارج کند. .... اپوزیسیون اردوغان به صورت مشروط از عملیات ارتش ترکیه حمایت کرد ... نقشه کودتا علیه اردوغان چگونه لو رفت؟ ترکیه علیه «پروژه کردی» وارد شد - جوان آنلاین ارتش ترکیه روز گذشته با هدف اعلام بیرون راندن داعش از شهر مرزی جرابلس، تانک های خود را وارد خاک سوریه کرد، عملیاتی که البته هدفی ... کلید خوردن پروژه کردی در منطقه که پشتیبانی همراه با سکوت امریکا را نیز با خود به همراه دارد. ... به «ارتش آزاد سوریه» علیه شبه نظامیان داعش در شهر جرابلس به صورت مستقیم حمایت کنند. آمریکا در کلاف پیچیده جنگ سوریه/ دمشق: عملیات نظامی ترکیه جنایت ... در پی نخستین تجاوز ارتش ترکیه به خاک سوریه و درگیری های اخیر با ... نماینده آمریکا در نیروهای ائتلاف علیه داعش در حالی روز دوشنبه و 5 روز بعد از ورود ... را تهدید می کنند»، ادعا کرد ارتش آزاد سوریه که از سوی ترکیه حمایت می شود و ... ترکیه درخواست آتش بس آمریکا در سوریه را رد کرد - همشهری به دنبال انتقادهای مقام های آمریکا از عملیات ترکیه در خاک سوریه و هدف ... کرد مورد حمایت آمریکا را در سوریه متوقف کند و بر حملات علیه گروه تروریستی داعش متمرکز شود. روز گذشته داعش اعلام کرد دو تانک ترکیه را در داخل خاک سوریه منهدم کرده ... اعتراض آمریکا به ترکیه درباره سوریه - همشهری بعد از سکوت اولیه آمریکا درمقابل عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، طی ۲ روز ... خارجه، دیروز برت مک گورک نماینده آمریکا در نیروهای ائتلاف علیه داعش در توییتر ... و این درگیری ها با هماهنگی نیروهای آمریکایی انجام نشده و ما از آنها حمایت نمی کنیم. ... و نیروهای ویژه اش به خاک سوریه آغاز کرد، جو بایدن، معاون رئیس جمهور آمریکا ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :