خاطره گویی های بهشتی پسر از پدر

تاریخ انتشار پست : 1395-10-15 دسته : سیاسی

اعتماد نوشت: سید علیرضا بهشتی فرزند شهید آیت الله بهشتی در گفتگو ای تجربیات حزب جمهوری را برای احزاب فعلی و جریان های سیاسی مفید دانست.


اعتماد نوشت: سید علیرضا بهشتی فرزند شهید آیت الله بهشتی در گفتگو ای تجربیات حزب جمهوری را برای احزاب فعلی و جریان های سیاسی مفید دانست.

وی گفت: یکی از درخشان ترین مناطق حزب جمهوری اسلامی، تاکید دبیرکل آن شهید آیت الله بهشتی بر اعلام مواضع شفاف و روشنگر در قبال انقلاب، جمهوری اسلامی، قانون اساسی، مشکلات کشور و اصول و راهکارها برای حل آنها بود.

وی افزود: تشکل ها باید با تعریف هویت اثباتی خودشان تشکیل شوند و تفاوت گذاری با دیگران فقط جزیی کوچک از آن محسوب می شود.

فرزند شهید آیت الله بهشتی ادامه داد: متاسفانه هر وقت به انتخابات نزدیک می شویم، تشکل هایی شکل می گیرند که فاقد مواضع و برنامه هستند. شاید بهتر باشد با استفاده از زبان علم سیاست بگوییم اینها احزاب موسمی هستند یا شاید هم جبهه های انتخاباتی که فقط در ایستگاه های انتخاباتی فعال هستند و سعی می کنند با استفاده از آتشبار تبلیغاتی، که معمولا در جهت نفی طرف مقابل است، کم کاری های شان را جبران کنند.

وی تصریح کرد: از مردم خواسته می شود به پای صندوق های رای بیایند بدون اینکه هیچ جناح یا تشکلی برنامه ای ارایه کرده باشد. برای همین است که از آنها خواسته می شود به فرد یا لیستی از افراد رای بدهند و نه برنامه های معین. بهشتی با اشاره به فعالیت های حزب جمهوری ادامه داد: در حزب جمهوری اسلامی، حتی در شورای مرکزی آن، نوعی تنوع و تکثر وجود داشت که به نظر برخی حتی پاشنه آشیل آن بود و بعد از شهید بهشتی و شهید باهنر مایه تفرقه و جدایی جناح های درون حزب شد.

بهشتی با بیان اینکه همه نیروهای سیاسی در حال حاضر می توانند با کسب تجربه از حزب جمهوری فعالیت کنند، خاطرنشان کرد: از برخی اعضای هیات های موتلفه، برخی از چهره های محافظه کار، چهره های میانه رو منفرد گرفته تا آقای مهندس موسوی که از سوی شهید بهشتی به عنوان قائم مقام دبیرکل انتخاب شده بودند، همه در کنار یکدیگر فعالیت می کردند.

وی در ادامه به خصوصیات شهید آیت الله بهشتی اشاره کرد و گفت: همه کسانی که با شهید بهشتی بودند، حتی مخالفان ایشان، به سعه صدر و رعایت انصاف در برخورد با مخالفان شان معترف هستند. در کارنامه ٣٠ ساله فعالیت اجتماعی شهید بهشتی، گفت وگوی علمی منصفانه و مسالمت آمیز با ادیان دیگر، مذاهب دیگر و مکاتب دیگر به فراوانی پیدا می شود.

بهشتی با اشاره به میتینگ ١٤ اسفند ۱۳۵۹ در دانشگاه تهران که مستقیما از تلویزیون پخش می شد، اشاره کرد و گفت: ما همه، آن نمایش سیاسی پرهیاهو و شعارهای مرگ بر بهشتی را می شنیدیم. یکی از آشنایان که تصادفا آن روز در منزل ما حاضر بود چیزی درباره رییس جمهور وقت گفت که سبک بود. شهید بهشتی خیلی ناراحت شد و با چهره ای برافروخته اما با لحنی آرام گفت ایشان را «آقای» بنی صدر می خوانیم و یادمان باشد که رییس جمهور قانونی کشور هستند و باید احترام شان حفظ شود. یعنی حتی در خلوت هم حفظ شأن انسان ها برای ایشان اهمیت داشت. در خرداد سال ٦٠ هم که پس از متواری شدن آقای بنی صدر بعد از عزل از فرماندهی کل قوا، همسرشان را بازداشت کردند شهید بهشتی شخصا وارد ماجرا شد و موجبات آزادی ایشان را فراهم کرد که داستانش را قطعا شنیده اید.

منبع : برترینهافارسی خاطره گویی های بهشتی پسر از پدر. اعتماد نوشت: سید علیرضا بهشتی فرزند شهید آیت الله بهشتی در مصاحبه ای تجربیات حزب جمهوری را برای احزاب فعلی و جریان های ... روزی که شهید بهشتی موجب آزادی همسر بنی صدر شد /خاطره گویی های پسر ... سید علیرضا بهشتی فرزند شهید آیت الله بهشتی در مصاحبه ای ... روزی که شهید بهشتی موجب آزادی همسر بنی صدر شد /خاطره گویی های پسر از پدر. روزی که شهید بهشتی موجب آزادی همسر بنی صدر شد /خاطره گویی های پسر ... اعتماد نوشت:سید علیرضا بهشتی فرزند شهید آیت الله بهشتی در ... روزی که شهید بهشتی موجب آزادی همسر بنی صدر شد /خاطره گویی های پسر از پدر. خاطره گویی های بهشتی پسر از پدر / اعتماد نوشت: سید علیرضا بهشتی ... اعتماد نوشت: سید علیرضا بهشتی فرزند شهید آیت الله بهشتی در مصاحبه ای ... مشاهده متن کامل خبر در پایگاه خبری برترین ها: خاطره گویی های بهشتی پسر از پدر. ناگفته های بهشتی پسر از پدر - ایسنا فرزند شهید بهشتی در گفت وگویی تفصیلی از دیدگاه های شهید بهشتی درباره ... یکی از این خاطرات مربوط می شود به آقای دکتر هاشمی که آن زمان رئیس سازمان ثبت ... یکی از انگیزه های دیگر این کار، به خاطر تجربیات تلخی بود که از تعدد و .... و زمانی که حاکمیت قانون وجود نداشت است، یعنی گویی هنوز داروغه و حاکم و والی ... روزی که شهید بهشتی موجب آزادی همسر بنی صدر شد /خاطره گویی های پسر از ... روزی که شهید بهشتی موجب آزادی همسر بنی صدر شد /خاطره گویی های پسر از پدر. ... سید علیرضا بهشتی فرزند شهید آیت الله بهشتی در مصاحبه ای تجربیات حزب جمهوری را ... پاسخ پسر شهید بهشتی درباره ابهامات پدرش - بولتن نیوز آیا دیدگاه های اقتصادی شهید بهشتی به مارکسیست ها نزدیک بود؟ ... مدتی پیش یکی از سایت های خارجی خاطرات یک جاسوس آمریکایی را منتشر ... در همان موقع هم همه ی قسمت های مناظره ها پخش نشد؛ یکی از دلایل و نشانه هایی که می گویم شهید ... خاطرات پرستاری هجده ساله یک پدر از پسر جانبازش/ ماجرای دیدار آقا با ... خاطرات پرستاری هجده ساله یک پدر از پسر جانبازش/ ماجرای دیدار آقا با کسی که ... خاطرات این پدر رنج کشیده کتاب «بین دنیا و بهشت» نوشته رحیم ... نمی دانم آن لحظه هایش را و خنده های آخرش را چطور توصیف کنم. .... کنگره نقض برجام است/ بیرون نمی گویم ولی به شما می گویم؛ اشتباه کردم/ اوباما گفت: آقای کری قول داده ای

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :