هشدار وزیر دفاع ترکیه به متحدان آنکارا در ناتو

تاریخ انتشار پست : 1395-10-15 دسته : بین الملل

وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی گفت پرسش هایی درباره استفاده نیروهای ائتلاف علیه داعش از پایگاه اینجرلیک مطرح شده است.

هشدار وزیر دفاع ترکیه به متحدان آنکارا در ناتو

ائتلاف ضد داعش, ترکیه, آنکارا, اینجرلیک ترکیه, وزیر دفاع ترکیه, آمریکا, بین الملل, پایگاه هوایی اینجرلیک, داعش, حمله تروریستی, جنگنده های ترکیه

به نقل از طاها پخش به نقل از "آسوشیتد پرس"، وزیر دفاع ترکیه گفت از آنجا که متحدان این کشور در ناتو در حملات هوایی جنگنده ها علیه مواضع گروه تروریستی داعش در شهری در شمال سوریه پشتیبانی لازم را نشان نداده اند، بسیاری از ناظران پرسش هایی را درباره ادامه صدور مجوز از جانب ترکیه برای انجام عملیات ائتلاف علیه داعش مطرح کرده اند.

در چند هفته اخیر، ترکیه از عدم پشتیبانی نیروهای ناتو از حملات هوایی نیروهای ترکیه ای علیه مواضع داعش در شهر الباب شدیدا انتقاد کرده است.

"فکری ایشیک" – وزیر دفاع ترکیه روز چهارشنبه گفت: "این مسئله در حال تبدیل شدن به یک موضوع ناامید کننده برای افکار عمومی مردم ترکیه است."

وی با اشاره به پایگاه هوایی اینجرلیک که جنگنده های ائتلاف علیه داعش از آن برای انجام ماموریت هایشان استفاده می کنند، گفت: "ما می خواهیم به متحدان خود بگوییم که پرسش هایی علیه این پایگاه هوایی در حال مطرح شدن است."

گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله مسلحانه به یک باشگاه شبانه در استانبول در شب سال نوی میلادی را بر عهده گرفت. در جریان این حادثه 39 نفر کشته شدند.

ایشیک گفت مقامات ترکیه امیدوارند تمامی متحدان این کشور در ناتو – به خصوص آمریکا – از حملات هوایی ترکیه پشتیبانی کنند.

ترکیه در ماه اوت سال 2016، برای پیشگیری از پیشروی عناصر گروه تروریستی داعش، نیروهای زمینی اش را به شمال سوریه فرستاد.

منبع : باشگاه خبرنگارانمپ باید به برجام پایبند باشد/ فشار بر ناتو و متحدان حفظ شود ... وزیر دفاع آمریکا ترکیه و شبه نظامیان کُرد را، که مورد حمایت واشنگتن هستند به اجتناب از درگیر ... آسوشیتدپرس: کودتا در ترکیه موجب تیرگی روابط آنکارا با متحدان اصلی اش شد. هشدار ترکیه به متحدان ناتو - بولتن نیوز ترکیه بار دیگر درخواست خود را مبنی بر تغییر رویکرد امنیتی ناتو و حمایت این سازمان از آنکارا در مواجهه با مشکلاتش در خاورمیانه اعلام کرده و هشدار داد: اگر ناتو اقدامی در این ... نخست وزیر ترکیه افزود: امنیت در دمشق به معنای امنیت در پاریس، لندن و ... نگاهی دیگر به اهداف ضد انقلاب در درگیریهای غرب کشور (۸ نظر) ... هشدار ترکیه به متحدان ناتو - سایت خبری تحلیلی تابناک|اخبار ایران و ... ترکیه بار دیگر درخواست خود را مبنی بر تغییر رویکرد امنیتی ناتو و حمایت این سازمان از آنکارا در مواجهه با مشکلاتش در خاورمیانه اعلام کرده و هشدار داد: اگر ناتو ... نخست وزیر ترکیه افزود: امنیت در دمشق به معنای امنیت در پاریس، لندن و .... ها و دیوار بلند بیمه سلامت/ خصوصی سازی عجیب در حوزه دیالیز کشور/ کدام ... هشدار ترکیه به متحدان ناتو ترکیه بار دیگر درخواست خود را مبنی بر تغییر رویکرد امنیتی ناتو و حمایت این سازمان از آنکارا در مواجهه با مشکلاتش در خاورمیانه اعلام کرده و هشدار داد: اگر ناتو اقدامی در این منطقه ... نخست وزیر ترکیه افزود: امنیت در دمشق به معنای امنیت در پاریس، لندن و .... استان آذربایجان غربی در پرداخت زکات رتبه اول کشور را دارد. هشدار ترکیه به متحدان ناتو - گیلان ترکیه بار دیگر درخواست خود را مبنی بر تغییر رویکرد امنیتی ناتو و حمایت این سازمان از آنکارا در مواجهه با مشکلاتش در خاورمیانه اعلام کرده و هشدار داد: اگر ناتو اقدامی در این منطقه ... بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه گفت: اگر ناتو امروز مسوولیت خود را به جا نیاورد، ... کدام کشور کودتا در ترکیه را محکوم نکرد؟ هشدار ترکیه به متحدان ناتو - تفسیر نیوز آسوشیتدپرس: کودتا در ترکیه موجب تیرگی روابط آنکارا با متحدان اصلی اش شد ... وزیر دفاع آمریکا ترکیه و شبه نظامیان کُرد را، که مورد حمایت واشنگتن هستند به ... هشدار ترکیه به متحدان ناتو - خبرگزاری ایسنا - شهرخبر ترکیه بار دیگر درخواست خود را مبنی بر تغییر رویکرد امنیتی ناتو و حمایت این سازمان از آنکارا در مواجهه با مشکلاتش در خاورمیانه اعلام کرده و هشدار داد: اگر ناتو اقدامی در ... ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه گفت: اگر ناتو امروز مسوولیت خود را به جا نیاورد، ... استیضاح وزیر دفاع و ۲ وزیر دیگر در دستور کار پارلمان عراق. هشدار ترکیه به متحدان ناتو برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار ترکیه به متحدان ناتو» اینجا ... وزیر دفاع آمریکا ترکیه و شبه نظامیان کُرد را، که مورد حمایت واشنگتن هستند به اجتناب از درگیر شدن با یکدیگر در چارچوب عملیات نظامی آنکارا در شمال ... هشدار ناتو به ترکیه درباره درگیری با روسیه وزیر امور خارجه لوکزامبورگ به نمایندگی از دیگر اعضای ناتو به ترکیه هشدار داد ... به این ترتیب متحدان آنکارا در ناتو این پیغام را به ترکیه ارسال کردند که در ... تضمین حمایت از یک کشور از طرف ناتو تنها زمانی وجود دارد که یک عضو ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :