این مایلی کهن را دوست داریم

تاریخ انتشار پست : 1395-10-17 دسته : ورزشی

محمد مایلی کهن احتمالا تنها سرمربی فوتبال ایران است که دست به اقدامات عملی برای پیشگیری از فحاشی می زند.مایلی کهنورزش سه: اگرچه سال ها از انتشار به ویدئوی مشهور گریه سرمربی سابق در تبریز در اعتراض به فحاشی به داور و به سخره گرفتن آن در شبکه های اجتماعی می گذرد اما مایلی کهن همان است که بوده؛ او امروز در حساس ترین دقایق بازی تیمش مقابل آلومینیوم اراک و در شرایطی که ملوان زیرفشار شدید مهمان قرار داشت، در پی پرتاب بطری از سوی هواداران در لحظه اخراج بازیکن خودی به سمت فنس ها رفت تا آنها را دعوت به آرامش کند.

البته مایلی کهن به این کار بسنده نکرد و بعد از ادامه فحاشی ها از سوی طرفداران به تندی با آنها برخورد کرد تا لحظاتی عجیب در جایگاه مقابل تونل رقم بخورد. این بازیکن حامد نورمحمدی بود که بعد از ضدحمله سریع آلومینیوم روی بازیکن این تیم خطا کرد و با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد. بازی پس از این تصمیم داور لحظاتی به جنجال کشیده شد و در شرایطی که نورمحمدی قصد خروج از زمین را داشت با واکنش تند هواداران خودی مواجه شد. اما مایلی کهن که در این فصل چندباری با این حرکات مقابله کرده، نسبت به این اعتراض کوتاه نیامد و با عصبانیت به سمت فنس روبه روی جایگاه این طرفداران رفت و به انتقاد شدید از این حرکت پرداخت.

این کار در شهری مثل انزلی که حیات تیم ملوان با همین هواداران گاها تندخو گره خورده است، کاملا عجیب و تازه است اما مایلی کهن بدون توجه به عواقب این کار را انجام می دهد تا سهم خود را به بهبود فضای فوتبال ادا کرده باشد. این اتفاق در شرایطی است که مدیران و مربیان فوتبال ایران غالبا علاقه ای به رویارویی با هواداران ندارند هرچند که آنها رفتار نامناسبی از خود نشان داده باشند.

مایلی کهن در شهر دورود هم یک بار نیمکت را به نشانه اعتراض هواداران به تصمیم داور و فحاشی ترک کرده بود و در انزلی هم یک بار این کار را انجام داده بود. فوتبال ایران برای بهبود فضا و سالم سازی محیط احتیاج به چنین اقدامات عملی ای دارد.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :