حمایت میشل اوباما از اقلیت های مذهبی و نژادی آمریکا در آستانه روی کار آمدن ترامپ

تاریخ انتشار پست : 1395-10-18 دسته : بین الملل

بانوی اول آمریکا در آخرین سخنرانی خود، اقلیت های مذهبی و نژادی آمریکا را ستود.

حمایت میشل اوباما از اقلیت های مذهبی و نژادی آمریکا در آستانه روی کار آمدن ترامپ

ساخت دیوار در مرز مکزیک, باراک اوباما, تبعیض نژادی, بین الملل, انتخابات آمریکا, دونالد ترامپ, اقلیت های مذهبی, هیلاری کلینتون, میشل اوباما

به نقل از طاها پخش به نقل از رویترز، «میشل اوباما» همسر رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خداحافظی اش در پیامی آشکار به جانشین همسرش، تمامی اقلیت های مذهبی و نژادی آمریکا را ستود.

این آخرین سخنرانی رسمی وی پیش از پایان دوره ریاست جمهوری باراک اوباما بود. بسیاری از شخصیت های بلندپایه آمریکا روز جمعه در مهمانی خداحافظی باراک اوباما و همسرش حضور داشتند.

میشل اوباما در این سخنرانی گفت: «تفاوت های نژادی، قومی و مذهبی تهدیدی برای موجودیت ما نیست؛ بلکه این تفاوت های شکوهمندانه است که آنچه ما هستیم را می سازد.»

سخنرانی میشل اوباما یادآور حمایت های او از هیلاری کلینتون در طول مبارزات انتخاباتی آمریکا بود. این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا، در رقابت های انتخاباتی اش طرح ساخت دیوار در مرز مکزیک و ممنوعیت ورود مسلمانان به کشور را مطرح کرده بود.

همسر باراک اوباما اظهار کرد: «اگر شما و یا والدین شما مهاجر هستید، بدانید که شما بخشی از فرهنگ آمریکا محسوب می شوید.»

وی در ادامه گفت: «تنوع نژادی و مذهبی یکی از قابلیت های آمریکا است. مسلمان، مسیحی، یهودی یا هندو فرقی نمی کند؛ تمامی دین ها و آیین ها به جوانان ما عدالت، عطوفت و صداقت را می آموزند.»

میشل اوباما پیش از این در سخنرانی های خود در حمایت از کلینتون، ترامپ را به علت مطرح کردن پرسشی درخصوص محل تولد باراک اوباما و همچنین بیان تعابیر زشت درخصوص زنان محکوم کرده بود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :