دیدار اعضای ستاد دهه بصیرت با آیت الله نوری همدانی

تاریخ انتشار پست : 1395-10-18 دسته :

اعضای ستاد دهه بصیرت ظهر امروز با آیت الله نوری همدانی دیدار و مصاحبه کردند.

دیدار اعضای ستاد دهه بصیرت با آیت الله نوری همدانی

آیت الله نوری همدانی, ستاد, اعضا, دیدار, دهه بصیرت
به نقل ازطاها پخش از طاها پخش ؛ آیت الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد دهه بصیرت با اشاره به آیه 46 از سوره سبأ اظهار داشت: در قرآن کریم درباره قیام و مصلحان قیام آیات بسیاری آمده و تأکید بر این اصل دارد که بدون قیام و حرکت قیامی هیچ اصلاحی در جامعه واقع نمی شود.

وی با اشاره به اهمیت قیام گفت: امام راحل در کتاب صحیفه نور در 11 جا درباره قیام صحبت کرده اند که بدون قیام هیچ توفیقی حاصل نشده و حرکت اصلاحی صورت نمی گیرد.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: کسانی که در آن زمان کلمات و محضر امام خمینی(ره) را درک کرده اند موضع ایشان را درباره طرح کاپیتولاسیون می دانند، امام راحل در آن زمان با شجاعت و منطق به میدان آمدند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه گفت: ارادتمندان و شاگردان امام راحل هیچ گاه آرام ننشستند و چندین سال قیام طول کشید از فرانسه امام رهبری جریان انقلاب را به عهده داشتند، دشمن به دنبال تضعیف حرکت قیام و به دنبال جدایی مردم از رهبری بودند.

وی با اشاره به چاپ مقاله ای در روزنامه اطلاعات علیه امام خمینی(ره) در سال 56 افزود: این انقلاب دوران سختی را گذرانده و به راهنمایی های امام راحل انقلاب در حال پیشروی بود اما اهانت به امام قابل پذیرش نبود مردم سکوت را شکسته و مردم شهر قم بازار را تعطیل می کنند.

آیت الله نوری همدانی افزود: امروز این انقلاب تحولی در کل دنیا به وجود آورده است و ایادی صهیونیست و عربستان به دنبال خاموش کردن چراغ انقلاب هستند و بیدارگری در دنیا به وجود آمده است.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: امام راحل فرموده اند که این انقلاب زمینه ساز ظهور امام عصر(عج) است و باید با انتظار ظهور زندگی کرد و انقلاب را به پیش برد، در حال حاضر نیز این انقلاب به دست خلف شایسته امام راحل، آیت الله خامنه ای سپرده شده است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به روایات موجود در رابطه با مردم قم گفت: امام صادق(ع) فرموده اند که مردم قم را از این جهت قم می گویند که مردم این شهر درراه حضرت مهدی (عج) استقامت داشته و به ایشان کمک می کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :