درخواست از اوباما برای مهار تهدید اتمی ترامپ

تاریخ انتشار پست : 1395-10-18 دسته : سیاسی

با توجه به اظهارات خطرناک ترامپ در زمینه تسلیحات هسته ای تعدادی از کارشناسان کنترل تسلیحات آمریکا از باراک اوباما خواستند تا پیش از ورود ترامپ به کاخ سفید، تسلیحات هسته ای آمریکا را ازوضعیت آماده باش خارج کند.


خبرگزاری ایسنا: با توجه به اظهارات خطرناک ترامپ در زمینه تسلیحات هسته ای تعدادی از کارشناسان کنترل تسلیحات آمریکا از باراک اوباما خواستند تا پیش از ورود ترامپ به کاخ سفید، تسلیحات هسته ای آمریکا را ازوضعیت آماده باش خارج کند.

نهاد پلاشیرز فاند که در اوج جنگ سرد تاسیس شد از باراک اوباما خواسته است تا تسلیحات هسته ای آمریکا را از وضعیت آماده باش خارج کند.

در نامه این نهاد خطاب به اوباما آمده است که خطر شروع یک جنگ هسته ای با توجه به اظهارات عجیب و غیرمسئولانه ترامپ در این زمینه، ممکن است به اشتباه افزایش یافته باشد.

این نامه حمایت  برخی سیاستمداران، افسرهای ارشد نظامی بازنشسته و مقامات دولتی را با خود به همراه دارد.

پیش تر، دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا در توییتر خود نوشت: آمریکا باید به طور جدی زرادخانه هسته ای خود را تقویت و گسترش دهد.

این اظهار نظر ترامپ باعث ایجاد نگرانی های گسترده بین المللی شده است.

تام کولینا، رئیس سیاست گذاری نهاد پلاشیرز گفت: ترامپ با بیان اظهار نظرهایی مثل اینکه کره جنوبی باید برای مقابله با تهدید هسته ای پیونگ یانگ سلاح هسته ای بسازد بسیاری از کارشناسان را نگران کرده است.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :