دستگیر یک مسئول تونسی مرتبط با تروریست ها

تاریخ انتشار پست : 1395-10-18 دسته : مجازی

نهادهای امنیتی تونس یکی از کارکنان یک موسسه دولتی را به اتهام همکاری با تروریست ها برای اجرای عملیات های خرابکارانه در کشور دستگیر کردند.

دستگیر یک مسئول تونسی مرتبط با تروریست ها

بازداشت, تروریست, تونس

به نقل از طاها پخش ، «خلیفه الشیبانی» دبیر مطبوعاتی گارد ملی تونس از دستگیر یک مسئول دولتی مرتبط با تروریست ها در دسامبر گذشته خبر داد.

طبق نقل از شبکه روسیا الیوم، الشیبانی گفت: در دسامبر سال 2016، نیروهای امنیتی تونس موفق شدند فعالیت 11 باند تروریستی را متوقف و 62 نفر را که مظنون به دست داشتن در فعالیت های تروریستی بودند، دستگیر کنند که یک مسئول حکومتی نیز در میان این دستگیر شدگان بود.

به گفته وی، این مسئول دولتی تونس اطلاعات مربوط به طرح های مبارزه با تروریسم را در اختیار تروریست ها قرار داده است.

الشیبانی از افشای نام و منصب این مسئول دولتی خودداری کرد و تنها گفت که با دستگاه های امنیتی در ارتباط است و می تواند اطلاعاتی از این دست را بدست آورد.

اخیرا الباجی قاید السبسی رئیس جمهور تونس اعلام کرد که تعداد تروریست های این کشور در خارج حدود 2926 نفر است که در چندین کشور حضور دارند.

وی درباره بازگشت تروریست ها به تونس نیز اظهار داشت: بازگشت به کشور بر طبق قانون اساسی حق این افراد است و متن قانون اساسی نیز قاطع است اما اگر خواسته ملت عدم بازگشت این افراد است در آن صورت در این مسئله تجدیدنظر می کنیم اما نه به روش وحشی گری بلکه به روش هایی که به راه حل برسیم و اگر قرار باشد قانون اساسی را تغییر بدهیم مسئولیت آن را می پذیریم.

منبع: فارس

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :