توسعه تعاملات علمی با تبادل هیات علمی بین ایران و کشورهای متفاوت

تاریخ انتشار پست : 1395-10-18 دسته : علمی آموزشی

قائم مقام وزیر علوم در امور فراملی درباره تعاملات علمی و بین المللی ایران تا پایان سال جاری توضیح داد.

توسعه تعاملات علمی با تبادل هیات علمی بین ایران و کشورهای مختلف

همکاری علمی ایران با کشورهای جهان, تعاملات علمی و بین المللی, تبادل دانش فنی با کشورهای مختلف, کنفرانس فراملی علمی

حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی و بین المللی در گفت وگو با خبرنگار طاها پخش طاها پخش ؛ درباره هیات های علمی و دانشگاهی کشورهای متفاوت که تا پایان سال به ایران می آیند، گفت: به منظور دیدار و برگزاری نشست، کنفرانس و سمینارهای مختلف تقریبا هر هفته یک هیات از کشورهای خارجی به ایران می آیند یا هیاتی از ایران به آن کشورها سفر می کند.

وی با اشاره به تبادل دانش فنی در تعاملات علمی و بین المللی ادامه داد: هر چند که در این ارتباطات بحث های متنوعی برای پیشرفت های علمی مد نظر قرار می گیرد اما بخش زیاد محور تعاملات برای ورود دانش فنی به کشور و قرارگرفتن دانشگاه های ما در این جریان است.

رییس مرکز همکاری های علمی و بین المللی با بیان اینکه انتظار داریم در آینده یک هیات از روسیه وارد ایران شود، اظهار داشت: از طرفی قرار است با مسئولیت دانشگاه صنعتی شریف یک هیات از ایران ظرف 2 الی سه هفته آینده به روسیه اعزام شوند.

سالارآملی عنوان کرد: تا پایان سال جاری همکاری های توسعه ای و بخصوص محور های فنی با ژاپن و جایکا (نام یک سازمان دولتی مستقل بین المللی در ژاپن که در زمینهٔ توسعه به دولت و همچنین کشورهای در حال توسعه کمک می کند) مد نظر است همچنین در اواخر امسال انتظار می رود هیاتی از اتحادیه اروپا به منظور توسعه همکاری ها و روابط بین المللی وارد ایران شود.

به گفته قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، با ورود هیات علمی اتحادیه اروپا همکاری های مابین کشورهای عضو اتحادیه اروپا با ایران مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: علاوه بر 3 دیدار مهم فوق الذکر تا پایان امسال، کشورهای متفاوت دیگری هم به ایران خواهند آمد که بنا به اهمیت پایین تر مطرح نشدند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :