ارتش عراق به یک قدمی موصل رسید

تاریخ انتشار پست : 1395-10-19 دسته : سیاسی

نیروهای ارتش عراق در ادامه موفقیت های خود در عملیات آزادسازی موصل، به رودخانه دجله در نزدیکی این شهر رسیده و گروه تروریستی داعش، تقریبا به غرب شهر محدود شده است.خبرگزاری ایلنا: نیروهای ارتش عراق در ادامه موفقیت های خود در عملیات آزادسازی موصل، به رودخانه دجله در  نزدیکی این شهر رسیده و گروه تروریستی داعش، تقریبا به غرب شهر محدود شده است.

رویترز نقل از داد؛ تازه ترین نقل از ها از نبرد ضد داعش در عراق حاکی است که نیروهای ویژه ارتش عراق، به نزدیکی دجله رسیده اند. عناصر گروه تروریستی داعش نیز بیشتر از نیمی از نقاط تحت تسلط خود را از دست داده اند و به نقاط غربی شهر رانده شده اند.

در صورت کنترل کامل دجله، عناصر داعش در موقعیت بسیار سخت تری برای ادامه تصرف شهر قرار می گیرند.

«جان دوریان» سخنگوی ائتلاف ضد داعش، در توئیتر خود نوشته است: عناصر داعش به یکی از پنج پل رودخانه شدیدا آسیب رسانده اند؛ اقدامی که به گفته این مقام نظامی نشان دهنده «فروماندگی» آن ها «در ادامه شکست هایشان» است.

شبکه خبری «روداو» نیز گفته بنا بر نقل از ها از داخل شهر، هم بر شمار نفرات کشته شده افراد داعش افزوده شده و هم «روحیه آن ها به خاطر عدم دسترسی به تجهیزات و مایحتاج و نیز مسیرهای مورد نیاز برای تجدید قوا، به شدت ضعیف شده است».

پیشروی های اخیر در حالی صورت گرفته که «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق و هم تای ترک او «مولود چاووش اوغلو»، در بغداد، اعلام کرده اند دو کشور برای اختلافات در مورد حضور نیروهای نظامی ترکیه در شمال عراق، گام هایی برداشته و این اختلافات در آینده نزدیک رفع خواهند شد.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :