1050 فقره محکومیت برای دولت احمدی نژاد

تاریخ انتشار پست : 1395-10-19 دسته : سیاسی

«دولت سابق ۱۰۵۰فقره محکومیت مالی وغیرمالی داشته است» این خبری بود که روز گذشته یکی از نمایندگان تهران در توئیتر خود منتشر کرد. نام این نماینده محمود صادقی است که از ابتدای شروع مجلس دهم، ورودش به برخی پرونده ها موجب حواشی شده است و این بار هم از محکومیت مالی و غیرمالی دولت گذشته روایت کرده است.روزنامه آرمان: «دولت سابق ۱۰۵۰فقره محکومیت مالی وغیرمالی داشته است» این خبری بود که روز گذشته یکی از نمایندگان تهران در توئیتر خود منتشر کرد. نام این نماینده محمود صادقی است که از ابتدای شروع مجلس دهم، ورودش به برخی پرونده ها موجب حواشی شده است و این بار هم از محکومیت مالی و غیرمالی دولت گذشته روایت کرده است.

محمود صادقی با بیان اینکه بنابر اعلام دادستان دیوان محاسبات، دولت سابق ۱۰۵۰فقره محکومیت مالی وغیرمالی داشته است، گفت: دربخش مالی ۱۳۰۰۰۰میلیاردریال وصول وبه خزانه واریزشده است.» البته این تنها موضوعی نبود که صادقی درباره آن نوشت، چرا که در مهرماه سال جاری هم در توئیتر خود مدعی شد: «بنابر اطلاع موثق، دولت سابق ۴۸۰۰۰ میلیارد تومان محکومیت مالی قطعی در دیوان محاسبات دارد که ۱۲۰۰۰ میلیارد آن مربوط به شخص رئیس دولت قبل است.»

البته دقیق تر این موضوع چنین بود که صادقی در مجلس عنوان کرده بود:«بنابراعلام دادستان دیوان محاسبات در جلسه فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی، دولت گذشته ۴۸ هزار میلیارد تومان تخلف و محکومیت مالی قطعی دارد که ۱۲ هزار میلیارد تومان آن مربوط به شخص رئیس دولت سابق است. از رئیس مجلس و رئیس دیوان محاسبات درخواست اجرای احکام صادره را دارم.» البته اکنون نمی توان ادعای روز گذشته صادقی را تایید یا تکذیب کرد اما با مرور اخباری که درباره محاکمه یا افشای تخلفات دولت قبل منتشر شده است انکار تخلف نداشتن دولت احمدی نژاد ساده انگاری است به عنوان مثال روزنامه دولت در مهر ماه سال ۹۳ از محکومیت یکی از مدیران ارشد دولت دهم به ۱۴ سال حبس خبر داد. و در ستون «دیگه چه خبر» آورد:«شنیده ها حاکی است که دادگاه به اتهام تحصیل مال نامآغاز و مشارکت در تشکیل شبکه اختلاس و... متهم را جمعا به ۱۴ سال حبس و پرداخت ۴ میلیارد تومان جزای نقدی محکوم کرده است. همچنین یک مقام آگاه به ایران گفته است: پرونده این مقام عالی رتبه دولت سابق در اسفندماه سال ۹۲ با چندین اتهام و صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست برای رسیدگی از دادسرای کارکنان دولت به شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیرخراسانی ارجاع شد.

روز ۳ خردادماه سال جاری متهم همراه وکیل مدافع خود با حضور در جلسه رسیدگی بعد از تفهیم اتهام در دفاع از خود به سوال های هیات قضائی دادگاه پاسخ داد. در این جلسه دو نفر از متهمان حاضر شدند و به سوال های هیات قضائی درباره ارتباط خود با متهم پاسخ دادند.» یکی از پرونده های ماندگار دولت احمدی نژاد هم مربوط به معاون اول او است یعنی محمدرضا رحیمی. پرونده وی پیرامون تخلفات در شرکت بیمه ایران، بدوا در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد که هیات قضائی این شعبه او را به ۱۵ سال حبس، پرداخت دو میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم کرده بودند.

با اعتراض وی پرونده به دیوان عالی کشور رفت که دیوان ضمن تایید محکومیت او، مجازات حبس وی را به ۵ سال و ۹۱ روز کاهش داد و مجازات نقدی وی را عینا تایید کرد. بی تردید پرونده های دولت احمدی نژاد بیش از چند موردی است که در سطور بالا به آن اشاره شد و اکنون باید منتظر ماند و دید که واکنش احمدی نژاد ویارانش به ۱۰۵۰فقره محکومیت مالی وغیرمالی دولت متبوعشان چه خواهد بود.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :