نظر دروازه بان ملی پوش افغانستان درباره تیم ابومسلم خراسان

تاریخ انتشار پست : 1395-10-19 دسته :

دروازه بان تیم ملی افغانستان گفت: عاشق تیم ابومسلم خراسان و خداداد عزیزی هستم و امیدوارم فوتبال افغانستان روزی همسطح ایران شود.


به نقل از خبرنگار طاها پخش ، دروازه بان تیم ملی افغانستان از علاقه خود و هموطنانش برای بازی در ایران گفت و اینکه عاشق تیم ابومسلم خراسان و خداداد عزیزی است و امیدوار است فوتبال کشورش روزی همسطح ایران شود.

فوتبال افغانستان در سال های پس از جنگ تلاش های زیادی کرده تا بتواند سری میان سرها در بیاورد.

مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور با ساخت چند ورزشگاه خوب در شهر های متفاوت افغانستان، راه اندازی لیگ و اهمیت به تیم ملی توانسته اند کارهای مثبتی انجام دهند.

تیم ملی افغانستان نیز با هدایت مربیان آلمانی و البته جذب بازیکنان دورگه ای که در دوران جنگ افغانستان را ترک کردند و اکنون در تیم های درجه 3 اروپا حضور دارند توانسته نسبت به گذشته پیشرفت محسوسی داشته باشد.

یکی از بازیکنانی که در دوران جنگ افغانستان را ترک کرد و اکنون در لیگ دسته دوم دانمارک توپ می زند، «اویس عزیزی» است.

دروازه بان شماره یک تیم ملی افغانستان که چند روزی به ایران آمد و در تمرینات نفت تهران تست داد اما نتوانست نظر علی دایی را جلب کند.

نظر دروازه بان ملی پوش افغانستان درباره تیم ابومسلم خراسان

پرسپولیس, ملی پوش افغانستانی, تیم ابومسلم خراسان, آلمان, مهدوی کیا, اویس عزیزی, فوتبال افغانستان

اویس عزیزی درباره حضور چند روزه اش در تمرینات نفت، شرایط فوتبال افغانستان، زندگی چند ساله اش در مشهد، علاقه خود به خداداد عزیزی و برخی مسائل دیگر گفت گوی با ورزش سه انجام داده که مشروح آن را می خوانید.

با آغوش باز به ایران سفر کردم

«اویس عزیزی» دروازبان فوتبال افغانستانی گفت: من اکنون در لیگ دسته دوم کشور دانمارک بازی می کنم و عضو تیم ملی افغانستان هم هستم بسیار دوست داشتم در لیگ ایران بازی کنم.

وی افزود: وقتی این پیشنهاد به من شد با آغوش باز پذیرفتم به ایران سفر کردم و به تمرینات نفت تهران رفتم؛ چند جلسه زیر نظر دایی کار کردم ولی او مرا نپذیرفت.

نتوانستم نظر دایی را جلب کنم

عزیزی گفت: خودم احساس می کردم توانایی لازم برای بازی در لیگ ایران و کار کردن زیر نظر اسطوره فوتبال ایران، علی دایی را دارم. من 3 روز تمرین کردم که این زمان کافی برای یک دروازه بان نیست تا توانایی هایش را نشان دهد.

وی افزود: با این حال دایی گفت که به اندازه کافی نظرش را جلب نکردم و مجبور به ترک ایران شدم.

افغانستانی های مقیم ایران «خیلی آقا» هستند

دروازبان فوتبال افغانستانی اظهار داشت: در روز اولی که به تمرین نفت تهران رفتم، افغانستانی های مقیم تهران واقعا خوشحالم کردند. آنها به محل تمرین نفت آمدند و حمایت کردند. می گفتند: پشت تو هستیم و ابراز امیدواری کردند در ایران بازی کنم.

وی افزود: هموطنان من که در ایران اقامت دارند، به قول شما ایرانی ها «خیلی آقا» هستند. آنها استقبال خوبی داشتند و واقعا این حرکت روحیه ام را بالا برد.

۱۰بازیکن افغانستان می توانند در ایران بازی کنند

عزیزی گفت: به نظر من همین الان 10 بازیکن تیم ملی افغانستان می توانند در لیگ ایران به میدان بروند. بازیکنانی افغانستانی که عضو تیم ملی هستند، فوق العاده اند و همه آنها توانایی های بالایی دارند.

پیشنهاد برای بازی دوستانه افغانستان و ایران

وی بیان کرد: بسیاری از هموطنان افغانستانی من اکنون در ایران زندگی می کنند.

دروازه بان شماره یک تیم ملی افغانستان گفت: پیشنهاد می کنم تیم ملی افغانستان با یکی از تیم های باشگاهی ایران یک بازی دوستانه در کشور شما انجام دهد تا عیار بازیکنان افغان مشخص شود.

عزیزی بیان کرد: برگزاری این مسابقه خیلی مسائل را درباره فوتبال افغانستان روشن می کند.

وی بیان کرد: مطمئن هستم که بازیکنان زیادی در افغانستان حضور دارند که می توانند در لیگ ایران توپ بزنند و برگزاری این بازی دوستانه آنها را به هدفشان نزدیک خواهد کرد.

۶سال در مشهد زندگی کردم

دروازبان فوتبال افغانستان گفت: شخصا دوست داشتم در ایران به فوتبالم ادامه دهم. تلاشم را انجام دادم اما شرایط مهیا نشد.

عزیزی گفت: من قبلا هم 6 سال در ایران و شهر مشهد زندگی کردم. در دوران جنگ با خانواده ام از افغانستان به مشهد مهاجرت کردیم و با شرایط کشور ایران به خوبی آشنا هستم.

عاشق ابومسلم بودم

وی افزود: زمانی که در مشهد زندگی می کردیم، عاشق تیم ابومسلم بودم و بازی های این تیم را نگاه می کردم. دیدارهای استقلال و پرسپولیس را نیز تماشا می کردم.

عزیزی تصریح کرد: بسیار علاقه مند هستم خودم هم روزی در تیم های ایرانی بازی کنم.

دوست دارم خداداد را از نزدیک ببینم

دروازبان فوتبال افغانستان گفت: با احترام به تمام فوتبالیست های ایران من خداداد عزیزی را خیلی دوست دارم همیشه آرزو داشتم او را از نزدیک ببینم و با او همکلاسم شوم.

دروازه بان شماره یک تیم ملی افغانستان گفت: در دورانی که در مشهد زندگی می کردم، این شرایط مهیا نشد و امیدوارم روزی این اتفاق بیفتد.

از گلرهای ایرانی شناخت ندارم

وی بیان کرد: از دروازه بان های ایرانی شناخت زیادی ندارم و تقریبا آنها را نمی شناسم اما فکر می کنم گلرهای خوبی در تیم های ایرانی حضور دارند.

عزیزی بیان کرد: آمار گل های خورده تیم ملی ایران هم به خوبی این مساله را نشان می دهد.

باید به لیگ افغانستان بها داده شود

عزیزی اظهار داشت: فوتبال افغانستان پیشرفت خوبی داشته اما برای اینکه تیم ملی کشور ما هم بتواند در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشد، باید لیگ قدرتمند شود.

دروازبان فوتبال افغانستانی گفت: بازیکنان زیادی در لیگ افغانستان حضور دارند که باید به آنها بیشتر بها داد و امکانات خوبی در اختیارشان گذاشت تا پیشرفت کنند.

دوست دارم مانند مهدوی کیا و نکونام شوم

وی عنوان کرد: همه ما بازیکنانی که عضو تیم ملی افغانستان هستیم و در تیم های اروپایی بازی می کنیم، دوست داریم لیگ ایران به قدری پیشرفت کند که در کشور خودمان بازی کنیم.

عزیزی گفت: مگر مهدوی کیا از آلمان به پرسپولیس برنگشت؟ یا نکونام که از اوساسونا به استقلال آمد. ما هم دوست داریم در لیگ کشور خودمان توپ بزنیم؛ به شرطی که همه شرایط خوب باشد و لیگ قدرتمندی را ببینیم.

راه زیادی برای رسیدن به ایران داریم

عزیزی بیان کرد: فوتبال افغانستان برای رسیدن به سطح فوتبال ایران راه زیادی دارد اما تلاش های زیادی انجام می شود و فکر می کنم می توانیم در آینده ای نزدیک روزهای خوبی را برای افغانستان متصور شویم.

دروازبان فوتبال افغانستان گفت: ما بازیکنان خوبی داریم و از دانش مربیان خارجی نیز استفاده می کنیم تا خودمان را بالا بکشیم، نتایج تیم ملی افغانستان در سال های اخیر خیلی چیزها را نشان می دهد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :