جزئیات خودکشی مرد جوان در مترو

تاریخ انتشار پست : 1395-10-20 دسته : آخرین اخبار حوادث

ساعت ٨: ٣٠ دقیقه صبح دیروز جوان ٣٠ساله ای خودش را روی خطوط ریلی ایستگاه متروی دانشگاه شریف انداخت و خودکشی کرد. زن می انسالی که دستفروش ثابت این خط است می گوید: «پسره آمده بود جلوی دوتا واگن اول مترو ایستاده بود. لب خط، ایستگاه غلغله بود. سر صبح وقت رفت و آمد دانشجو ها بود. من روی صندلی ها نشسته بودم. صدای قطار آمد و پس هم زن ها آغاز کردند به جیغ زدن.


خبرگزاری ایلنا: ساعت ٨: ٣٠ دقیقه صبح دیروز جوان ٣٠ساله ای خودش را روی خطوط ریلی ایستگاه متروی دانشگاه شریف انداخت و خودکشی کرد. زن می انسالی که دستفروش ثابت این خط است می گوید: «پسره آمده بود جلوی دوتا واگن اول مترو ایستاده بود. لب خط، ایستگاه غلغله بود. سر صبح وقت رفت و آمد دانشجو ها بود. من روی صندلی ها نشسته بودم. صدای قطار آمد و پس هم زن ها آغاز کردند به جیغ زدن.

 اتاق مسوول ایستگاه دانشگاه شریف پر از خون است. دو مامورسبز و سورمه ای پوش مترو، تی های خون آلودی که با آن زمین را تمیز کرده اند یکی پس از دیگری از اتاق رییس بیرون می آورند و به دستشویی می برند. تی ها شسته می شود و دوباره خون آلود به دستشویی برمی گردد. در شیشه ای اتاق رییس که با اندکی روزنامه برای از بین بردن دید مسافران پوشیده شده، باز است.

کاپشن کرم رنگ پسر ٣٠ساله ای که جنازه اش را یک ساعت پیش از روی ریل ها برداشتند گوشه اتاق افتاده. ماموران جنازه متلاشی شده را به پزشکی قانونی برده اند اما هنوز روی زمین ایستگاه پر از لکه های خونی است که هم نقش با کف کفش مسافران به این طرف و آن طرف جابه جا می شود. دست های رییس ایستگاه در شوک خودکشی مرد هنوز می لرزد و صدایش وقتی با بقیه صحبت می کند رعشه دارد.

ماموران نظافت مترو با بهت همدیگر را تماشا می کنند و گاهی سرشان را به نشانه تاسف برای هم تکان می دهند. در اتاقک نگهبانی ماموران امنیتی جمع شده اند و با چندنفر از مسافران صحبت می کنند. بخشی از خون های روی زمین نیز با همین روزنامه ها تمیز می شود و راهی سطل زباله بزرگ و زرد رنگی می شود که کنار در اتاقک مسوول ایستگاه گذاشته اند. عده ای از مسافران تازه وارد ایستگاه متروی دانشگاه شریف خبر را در تلگرام دیده اند و سریع از مامور ها می پرسند، زن بود یا مرد؟ مامور ها بی آنکه پاسخی بدهند با دست اشاره می کنند که مسافر ها به راه شان ادامه بدهند و صحبت نکنند.

قطار از راه رسید و او را با خود برد

ساعت ٨: ٣٠ دقیقه صبح دیروز جوان ٣٠ساله ای خودش را روی خطوط ریلی ایستگاه متروی دانشگاه شریف انداخت و خودکشی کرد. زن می انسالی که دستفروش ثابت این خط است می گوید: «پسره آمده بود جلوی دوتا واگن اول مترو ایستاده بود. لب خط، ایستگاه غلغله بود. سر صبح وقت رفت و آمد دانشجو ها بود. من روی صندلی ها نشسته بودم. صدای قطار آمد و پس هم زن ها آغاز کردند به جیغ زدن. پسر با صدای بلند به قطار فلزی خورد و به هوا پرتاب شد و روی زمین افتاد. راننده قطار ترمز کرد و چند متر جلو تر ایستاد.

اما جنازه هنوز زیر قطار بود. قطار را روشن کردند و جنازه پیدا شد. خیلی ها خیال می کردند زن است. چون خودش را توی قسمت زن ها روی ریل انداخته بود. صورتش هم پیدا نبود ولی پس معلوم شد مرد است.» آب دهان زن خشک شده و گل سرهای زرد و صورتی توی دست هایش عرق کرده. گل سر ها را روی صندلی های پلاستیکی سبزرنگ ایستگاه می گذارد و دستش را روی قلبش می گذارد. چشم هایش را می بندد و با اشاره دست می گوید برو. ایستگاه خلوت است و هر لحظه به تعداد مسافرهایی که از پله برقی ها پایین می آیند و در انتظار قطار می ایستند اضافه می شود. هیچ ماموری در ایستگاه نیست. عده ای از مسافر ها روی خط های زرد ایستاده اند تا هر چه زود تر سوار قطار شوند.

اندکی پول و یک شماره بی نام

بازپرس دادسرای جنایی تهران نیز پس از حضور در محل حادثه به «اعتماد» گفت: «به نظر می رسید که این جوان ٣٠ سال داشته است. او چند لحظه پس از برخورد به قطار به دلیل جراحت هایی که به بدنش وارد شده بود جان باخت. داخل جیب های جوان، تنها چند بلیت مترو و مقدار کمی پول پیدا شد. در یکی از جیب های این پسر یک شماره تلفن بدون نام که روی کاغذ نوشته شده بود پیدا شد که ماموران کلانتری برای تشخیص هویت او در حال تماس با آن هستند.»

کارشناس ها نظر بدهندخودکشی بود یا نه

روابط عمومی اورژانس تهران درباره این خبر گفت: «بعد از حضور عوامل اورژانس در ایستگاه متروی دانشگاه شریف مشخص شد مردی ٣٠ ساله زیر قطار سقوط کرده و متاسفانه به علت شدت جراحت وارده جان خود را از دست داده است.» حسن عباسی با بیان اینکه محل حادثه به عوامل مترو انتظامی تحویل داده شد، گفت: «درباره اینکه دلیل این حادثه خودکشی بوده یا خیر، کار شناسان مربوطه باید اظهارنظر کنند.» شرکت بهره برداری مترو تهران نیز در خصوص حادثه صبح دیروز که در خط ٢ اتفاق افتاد نیز گفت: «این مرد به علت ورود عامدانه و تجاوز به حریم ریلی در ایستگاه مترو دانشگاه شریف دچار حادثه شد و فوت کرد.»

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :