تمجید ترامپ از دو غول خودروسازی آمریکا به علت سرمایه گذاری در این کشور

تاریخ انتشار پست : 1395-10-20 دسته : بین الملل

رییس جمهور منتخب آمریکا از شرکت های فورد و فیات-کرایسلر به علت سرمایه گذاری در آمریکا تمجید کرد.


تمجید ترامپ از دو غول خودروسازی آمریکا به علت سرمایه گذاری در این کشور

رییس جمهور جدید آمریکا, بین الملل, دونالد ترامپ, سرمایه گذاری در آمریکا, شرکت فورد, شرکت فیات - کرایسلر
به نقل از طاها پخش به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ – رییس جمهور منتخب آمریکا – امروز (دوشنبه) از شرکت های خودروسازی فورد و شرکت فیات – کرایسلر به علت سرمایه گذاری در آمریکا تمجید کرد. ترامپ پیش تر در کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از این دو شرکت به علت سرمایه گذاری در مکزیک انتقاد کرده بود.

شرکت خودروسازی فورد هفته پیش اعلام کرد از سرمایه گذاری یک میلیارد و 600 میلیون دلاری در مکزیک منصرف شده است و به جای آن در 4 سال آینده 700 میلیون دلار در کارخانه ایالت میشیگان خود سرمایه گذاری خواهد کرد. در همین حال، شرکت خودروسازی فیات - کرایسلر دیروز (یکشنبه) اعلام کرد برای ساخت خط تولید جدید ماشین های شاسی بلند و وانت در کارخانه های ایالت های اوهایو و میشیگان، یک میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد. این شرکت همچنین از ایجاد دو هزار شغل جدید خبر داد.

ترامپ در حساب توییتر خود درباره اقدام دو شرکت آمریکایی نوشت: "سرانجام این اتفاق رخ داد. شرکت خودروسازی فیات – کرایسلر از سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری در کارخانه های میشیگان و اوهایو و ایجاد دو هزار فرصت شغلی جدید خبر داد. شرکت فورد نیز هفته گذشته اعلام کرد به جای سرمایه گذاری میلیارد دلاری در مکزیک، کارخانه خود در ایالت میشیگان را گسترش خواهد داد. فورد و فیات- کرایسلر، تشکر!"

با این وجود، هر دو غول خودروسازی آمریکا اعلام کردند تصمیم به سرمایه گذاری در کشور آمریکا را به دلایل کسب و کار خود گرفته اند و این تصمیم بخاطر فشار از سوی رییس جمهور جدید آمریکا نبوده است. با این حال، ترامپ به دنبال بهبود ایجاد کسب و کار در داخل خاک آمریکا از این دو شرکت تمجید کرد.

دونالد ترامپ که به صورت رسمی از 20 ژانویه (اول بهمن ماه) سکان ریاست جمهوری آمریکا را برعهده می گیرد، هفته گذشته نیز از شرکت خودروسازی تویوتا به علت جابه جایی کارخانه تولید خودرو "کرولا" از کانادا به مکزیک به شدت انتقاد کرد. با این وجود، شرکت تویوتا اعلام کرد این جابه جایی تاثیری در استخدام نیروی کارش در آمریکا ندارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :