دعوت از مردم برای شرکت در تشییع پیکر آیت الله

تاریخ انتشار پست : 1395-10-21 دسته : سیاسی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تسلیت مجدد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، ملت شریف ایران را به حضور باشکوه در مراسم تشییع پیکر آن فقید سعید دعوت کرد.هاشمی رفسنجانی, محسن رضاییخبرگزاری ایسنا: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تسلیت مجدد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، ملت شریف ایران را به حضور باشکوه در مراسم تشییع پیکر آن فقید سعید دعوت کرد.

متن فراخوان محسن رضایی به این شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

اندوه ارتحال انقلابی پیشکسوت و مجاهد استوارگام، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار وفادار انقلاب، امام و رهبری، بر قلوب ملت ایران، غمی سنگین و طاقت فرساست.

امروز، رهبری معظم انقلاب در غم جانکاه از دست دادن رفیق دیرین خود به سوگ نشسته است.

زندگی سراسر مبارزه هاشمی در دوران خفقان رژیم ستم شاهی و در رکاب امام (ره)، با تحمل مخوف ترین زندان ها و شکنجه های ساواک و بعد از پیروزی انقلاب و برپایی نظام جمهوری اسلامی، در پذیرش مسئولیت های سنگین و طاقت فرسا، چه در دوران امام (ره) و چه در عهد ولایت مقام معظم رهبری، تاریخچه ای مشعشع از این مبارز کهنسال به یادگار گذاشته است.

هاشمی، مصداق واقعی سابقون انقلاب بود که در عرصه های گوناگون مسئولیت، از هیچ تلاشی مضایقه نکرد.

به جرات می توان گفت که هیچ حادثه مهمی در نهضت اسلامی و بعد از آن در عهد جمهوری اسلامی نیست که هاشمی در آن نقشی موثر نداشته باشد و همین سوابق انقلابی و تاثیرگذاری ایشان در تقویت نظام اسلامی، سبب می شد که دوستی های دیرینه و همکاری های صمیمانه ما با وجود برخی اختلاف نظرها، با آن فقید سعید ادامه یابد.

امروز هاشمی در میان ما نیست اما نام نیکوی او در تاریخ درخشان انقلاب اسلامی، ماندگار خواهد بود و بی تردید، ملت قدرشناس ایران، فردا با حضور با شکوه در مراسم تشییع این یار وفادار انقلاب، وحدت خود را به رخ جهانیان خواهند کشید.

اینجانب مصیبت فقدان این مجاهد سترگ را به محضر مبارک حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عالیقدر تقلید و حوزه های علمیه و عموم ملت شریف ایران و بیت محترم و بازماندگان ایشان تسلیت عرض نموده، از درگاه حضرت حق، علو درجات این مجاهد خستگی ناپذیر را طلب می کنم.»

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :