همکاری 22 هزار پزشک در سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران

تاریخ انتشار پست : 1395-10-22 دسته : علمی آموزشی

سازمان بسیج جامعه پزشکی با اعلام آمادگی 22 هزار پزشک گام های عملیاتی برای سلامت مردم در مواجهه با حوادث و بلایا برداشته است.


همکاری 22 هزار پزشک در سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران

حوادث وبلایا, درمانگاههای تخصصی, بیمارستان, سازمان بسیج جامعه پزشکی
جهانگیری جانشین فرمانده سازمان بسیج جامعه پزشکی در گفت وگو با خبرنگار طاها پخش طاها پخش ؛ افزود: انسجام تیم های درمانی، انتقال روحیه جهادی به جامعه پزشکان و آماده سازی در مواجهه با حوادث غیرمترقبه و بحران ها از ضرورت هایی است که بسیج جامعه پزشکی به عنوان یکی از رویکردهای خود به دنبال آن است.

وی گفت: 54 بیمارستان دولتی در تهران با قدمت بالای 30 سال داریم که در زمان وقوع خطر احتمال آسیب به آنها بسیار بالاست و تمرین و مشارکت پزشکان و پیراپزشکان در مواقع بحران و خارج از مراکز درمانی از اولویت های این رزمایش علمی- پزشکی است.

جهانگیری گفت: خوشبختانه در سال 95 بیمارستان صحرایی به نام شهید همدانی با 14 درمانگاه تک تخصصی در بوستان ولایت به مدت یک هفته پذیرای 7 هزار و 500 تن از بیماران نقاط جنوب تهران بود که خدمات آزمایشگاهی، داروخانه ای، اورژانس و مددکار نیز در این ایام به هم وطنان ارائه شد.

جانشین فرمانده سازمان بسیج جامعه پزشکی تصریح کرد: سازمان بسیج جامعه پزشکی فراخور نیاز نقاط با حضور متخصصان عرصه بهداشت و درمان و به منظور هماهنگی بین بخشی سازمان بسیج جامعه پزشکی، سپاه، شهرداری و سایر نهادهای متولی فعالیت های خاصی را به هم وطنان کشور ارائه خواهد داد.

وی در ادامه از فعالیت پزشکان این سازمان در درمانگاه تک تخصصی چشم پزشکی در منطقه 15، درمانگاه تک تخصصی اطفال شهید دهقان در منطقه 10 تهران، درمانگاه تک تخصصی زنان و زایمان شهید درستی در منطقه 16 تهران، درمانگاه قلب در منطقه 11 تهران و درمانگاه اطفال در منطقه وردآورد تهران و با حضور کادر تخصصی بهداشت و درمان خبر داد.

وی گفت: خوشبختانه سازمان بسیج جامعه پزشکی با عضویت قریب به 22 هزار پزشک متخصص، فوق تخصص و پیراپزشک در عرصه بهداشت و درمان کشور گام های خوبی برداشته است و با این رزمایش های علمی و جهادی همراه با وزارت بهداشت به ارائه خدمات بهداشت و درمان می پردازد.

جهانگیری از رویکردهای علمی، تحقیقاتی، فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج جامعه پزشکی در مواجهه با مسائل گوناگون در کشور خبر داد و افزود: همکاری بین بخشی اعضا گام موثری در مواجهه با حوادث و بلایاست و امیدواریم با برداشتن گام های عملیاتی شاهد ارائه خدمات سلامت به هم وطنان و همکاری هر چه بیشتر با وزارت بهداشت و درمان باشیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :