تأکید بر همکاری سازمان ها و دستگاه های اجرایی با قوه قضائیه

تاریخ انتشار پست : 1395-10-23 دسته :

باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری ، کلیه سازمان ها و دستگاه های اجرایی مکلف به همکاری با قوه قضائیه در امر جلوگیری از وقوع جرم هستند.

تأکید بر همکاری سازمان ها و دستگاه های اجرایی با قوه قضائیه

امیر مرتضوی, خراسان رضوی, پیشگیری از وقوع جرم, مشهد, قوه قضائیه

به نقل ازطاها پخش از مشهد؛ سیدامیر مرتضوی معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی، در جلسه شورای جلوگیری از وقوع جرم کاشمر که با حضور روسای دادگستری شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن برنقل ازد، افزود:برای پیشگیری از وقوع جرم در جامعه اسلامی بهترین همراهی و همکاری هردستگاه و سازمان ، عمل به وظایف و مسوولیت هایی است که در حوزه ی کاری خود برعهده دارد.
او اظهار داشت:اگر دستگاه متولی موقوفات به طور منظم وظیفه خود را در زمینه حفاظت و حراست و صیانت از اراضی موقوفات را انجام دهند دیگر شاهد مشکلات و شکایات در این حوزه نخواهیم بود. مرتضوی با بیان اینکه خراسان رضوی در زمینه طلاق ، رتبه پنجم را در کشور دارد، اضافه کرد:ضروری است که دستگاه های اجرایی دولت در این زمینه جهت همکاری به قوه قضائیه ورود پیداکنند. معاون رییس کل دادگستری استان از وجود ۸هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان خبرداد و گفت:باید دستگاه های متولی اجازه حفر و فعالیت این چاه ها را نمی داند تا ما مجبور به برخورد و پیشگیری از فعالیت آن ها باشیم. مرتضوی با اعلام این خبر که براساس آمار نیروی انتظامی از جرائم خردی که در استان اتفاق می افتد توسط افراد بیکار انجام می شود خاطرنشان کرد:در سال ۹۲با تعطیل شدن تعدادی واحد تولیدی تعداد زیادی افراد بیکار شدند که وظیفه دستگاه های اجرایی این است که از تعطیل شدن واحدهای تولیدی و صنعتی پیشگیری کنند تا باعث بروز ناهنجاری و مشکلات متعدد در جامعه نشوند. مرتضوی با بیان اینکه خراسان رضوی در مجموعه اتهامات ۱۰گانه بیشترین کاهش را در کشور داشته است، افزود:بااستفاده از ظرفیت صلح و سازش، انصراف و توافق در دستگاه ها و واحد ها باعث کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری ها شده ایم. معاون اجتماعی دادگستری استان خراسان رضوی با تاکید براینکه سفارش ما این است با شناسایی شبکه های اجتماعی از ظرفیت فضای مجازی در انتخابات پیشرو استفاد کنیم، گفت:در انتخابات سال گذشته یک منشور اخلاقی و حقوقی تدوین کردیم لذا انتظار داریم این منشور به تمام جناح ها و گروه ها ابلاغ شود تا شاهد انتخاباتی سالم در کشور باشیم.انتهای پیام// ت

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :